28 marca 2024

Siódmy z rzędu triumf Juventusu

Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym (na zdjęciu) w bramce zremisował 0:0 w meczu z AS Roma na kolejkę przed końcem rozgrywek po raz siódmy z rzędu wywalczył mistrzostwo Włoch.

Na ławce rezerwowych rzymskiej drużyny cały mecz przesiedział inny z naszych reprezentacyjnych bramkarzy, Łukasz Skorupski. Juventus ma na koncie 92 punkty i o cztery wyprzedza wicelidera SSC Napoli. AS Roma jest trzecia z dorobkiem 74 punktów. Zespół z Neapolu wygrał 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z Sampdorią Genua. Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Arkadiusz Milik, który wszedł na boisko minutę wcześniej za Driesa Mertensa. Oprócz niego w tym spotkaniu wystąpiło jeszcze czterech innych graczy powołanych do szerokiej kadry przez Adama Nawałkę – w Napoli cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, a w zespole gospodarzy Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, zaś Dawid Kownacki został zmieniony w 87. minucie. Sampdoria z 54 pkt zajmuje w Serie A dziewiątą lokatę.