Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Wojna polsko-ukraińska pod banderą ruską i ikoną Bandery

piątek, 21 kwiecień 2017 08:00

Napisane przez  PIOTR GADZINOWSKI

Kiedy polska prawica ma kłopoty, to wzywa księdza.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

W Polsce nie brak księży, wielu z nich ma już wyrobioną markę leku na konkretne dolegliwości. Ksiądz Stryczek jest patronem liberałów gospodarczych i, na drogą nóżkę, świątecznego wsparcia potrzebujących. Arcybiskup Henryk Hoser leczy gender i inne choroby przenoszone drogą płciową. A ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski biczem bożym na ukraiński nacjonalizm jest. I opoką nacjonalizmu polskiego.
Nacjonalizmu tłamszonego przez obecny obóz rządzący. Przez samego Naczelnika Polski, pana posła, prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ponieważ tłamszenie antyukraińskich nastojów wielce niepodoba się rzeszom poselskim Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza parlamentarzystom nie piastującym funkcji i urzędów, nie czerpiącym korzyści z oficjalnej przyjaźni polsko-ukraińskiej, to usłużni, prorządowi pracownicy frontu propagandowego z tygodnika „Do Rzeczy” postanowili parlamentarne frustracje rozładować.
Bo choć święta świętami, to dla banderowców dnia świątecznego być nie może. I dlatego ksiądz Tadeusz, niewątpliwy autorytet parlamentarzystów PiS i Kukiz’15, ogłosił swą kolejną ścieżkę drogową poprawy stosunków polsko – ukraińskich.
Najpierw trzeba skończyć z teoriami o „rosyjskich prowokacjach”. Wszystkie ostatnie antypolskie działania na Ukrainie, jak znieważenie pomników we Lwowie, Podkamieniu, Bykowni i Hucie Pieniackiej oraz ataki na polskie placówki dyplomatyczne w Kijowie, Lwowie i Łucku zostały przez władze ukraińskie i polskie uznane za „rosyjskie prowokacje”. Chociaż wszystkie śledztwa w tych sprawach nie ujawniły tych „prowokatorów”. I dlatego ksiądz Tadeusz zagrzmiał:
„Polscy politycy, którzy stawiają ideologię ponad zdrowy rozsądek, sami zachęcają do tych działań. Bo stwierdzenie a priori, że zrobili to Rosjanie, jest zachętą do dalszych prowokacji, tyle że na większą skalę. Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby Polsce ktoś wystrzelił z granatnika w ambasadę amerykańską czy izraelską? Reakcja władz byłaby natychmiastowa”.
A polskie władze milczą, ruki po szwam, zero polityki godnościowej. Wszystkiemu temu winne jest pro ukraińskie lobby, zwłaszcza ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło. „Działalność Jana Piekły szkodzi w dążeniu do prawdy” – ocenia ksiądz Tadeusz.
Cóż uczynić trzeba, aby „prawda”, wbrew Prawdzie, zapanowała? Polska musi wstać z kolan w relacjach z Kijowem. Trzeba jeszcze bardziej upowszechniać tezę, że na Wołyniu w 1943 roku Ukraińcy dokonali ludobójstwa. Trzeba usunąć miejsca pamięci Tarasa Szewczenki, bo jego poezje mają antypolską wymowę. Izolować prezydenta Poroszenkę, za to, że „wylewnie gratulował Tuskowi” wybór na przewodniczącego Rady Europejskiej. No i skończyć z serwilizmem wobec USA w polityce wschodniej. Bo „Polska jest traktowana jak frajer, który ma wyciągać kasztany z ognia na Ukrainie, wysyłając tam pieniądze i pomoc wojskową”
Głos księdza Tadeusza to echo frustracji prawicowych parlamentarzystów. Nie wymienił wszystkich. Narodowcy z klubu parlamentarnego Kukiz’15 burzą się, bo pan marszałek Kuchciński zablokował ich poprawki do ustawy o IPN, przewidujące surowe kary za negowanie ukraińskiego, wołyńskiego „ludobójstwa”.
Piszą też protesty do ministra Waszczykowskiego, bo w podległym MSZ budapesztańskim Instytucie Polskiej Kultury nie pozwolono na projekcję filmu „Wołyń”. Będą organizować tam alternatywne projekcje.
Dodatkowo, sztylet w plecy prawicowych narodowców wbił pan prezydent Andrzej Duda. W Kijowie odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego obu prezydentów. Postanowiono unikać „politykowania” konfliktowych wydarzeń z wspólnej historii, nie eksponować ich, a propagować jedynie pozytywy – zapowiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
W odpowiedzi na kolejną uległość władz polskich środowiska związane z księdzem Tadeuszem już teraz przygotowują Rocznicę wołyńskiej „krwawej niedzieli” z 1943 roku. Wypada ona 11 lipca, dzień po kolejnej „miesięcznicy” smoleńskiej.
„Zobaczymy czy także w tym roku PiS zdezerteruje” – podgrzewa nastroje ksiądz Tadeusz.
I zapowiada zdecydowane akcje patriotyczne jeszcze przed lipcową Rocznicą. Taka wojnę hybrydową.


Pozostałe informacje

2017 rokiem UPA na Wołyniu

2017 rokiem UPA na Wołyniu

Warszawa i Kijów deklaratywnie wymieniają f...   czytaj więcej »
Osiemnastka SLD – piszcie o tym

Osiemnastka SLD – piszcie o tym

Sojusz Lewicy Demokratycznej, jako samodzielna par...   czytaj więcej »
Sojusz skończył 18 lat

Sojusz skończył 18 lat

15 kwietnia 1999 r. powołano Sojusz Lewicy Demokra...   czytaj więcej »
Sąd łaskawy dla antysemity

Sąd łaskawy dla antysemity

Za publiczne spalenie kukły Żyda Piotr Rybak miał ...   czytaj więcej »
Kolejna afera w KOD?

Kolejna afera w KOD?

Po aferach finansowych, które mocno nadwątl...   czytaj więcej »
O skoku na sądy

O skoku na sądy

ZAPROSZENIE. Najpierw Trybunał Konstytucyjny, orga...   czytaj więcej »
Na papieża z rozdzielnika

Na papieża z rozdzielnika

Wystarczy powołać się na papieża Polaka, by otrzym...   czytaj więcej »
Solidarni z rasistą

Solidarni z rasistą

5 maja 2017 r. w centrum Warszawy szykuje się mani...   czytaj więcej »
Moda III Rzeszy wycofana

Moda III Rzeszy wycofana

Koszule stylizowane na stroje z czasów III ...   czytaj więcej »
Sprayem po Łupaszce

Sprayem po Łupaszce

Wśród mieszkańców Gdańska znalazł si...   czytaj więcej »
Google plus