Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Faceci z cojones

niedziela, 16 lipiec 2017 23:40

Napisane przez  Czesław Cyrul

Specjaliści od mowy ciała tłumaczą w mediach jak politycy grają swoim ciałem niczego przy tym nie mówiąc. O czym świadczy ich sposób ubierania się, itp.. W dobie obrazkowych informacji te gesty stają się coraz ważniejsze.

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

W grudniu przyszłego...   czytaj więcej »

Nie słowa lecz mowa ciała coraz częściej jest komentowana przez dziennikarzy. Nic dziwnego. TV przemawia do nas przede wszystkim obrazem i politycy posiedli tę wiedzę. Donald Trump kreuje się na dużego i brutalnego mężczyznę. Zbyt długi czerwony krawat kończy się w okolicy jego krocza, a powinien sięgać tylko do paska od spodni, co może sugerować, ze tam skumulowana jest jego siła (w kroczu). Czego on zresztą nie ukrywa. Brutalna męska uroda prezydenta jeszcze bardziej uwydatnia się przy pięknej i młodej małżonce (Piękna i bestia?).
Prezydent Trump lubi ściskać i przetrzymywać dłonie innych głów państw pokazując tym samym swoją samczą siłę. Należy to rozumieć także, że i jego kraj też jest silny. Młode samce wielu gatunków zwierząt siłują się ze sobą, bodą się i gryzą nawzajem, by pokazać kto jest silniejszy. Prezydent Trump szarpie dłonią swojego rozmówcy pokazując, że to on jest tu samcem alfa, choć wiadomo, że łamanie palców witającego się jest objawem złego zachowania i wychowania. Dodatkowo, duży Trump klepie protekcjonalnie po plecach polityków innych państw. Nie poklepał jednak Angeli Markel, do tego jeszcze się nie posunął. Pewnie też nie odważy się poklepać protekcjonalnie królowej brytyjskiej, bo kiedyś muszą się w końcu spotkać. Klepią się także po plecach inni politycy. Ale nie wszyscy. Np. prezes Kaczyński nikogo protekcjonalnie nie klepie, a mógłby. Niechcący, zamiast po plecach, mógłby poklepać np. wysokiego Gowina po pośladkach i od razu wydźwięk takiego klapania byłby zupełnie inny.
Prezydent Putin i Trump zawsze siadają z szeroko rozstawionymi nogami co ma sugerować pewność siebie. Generalnie dają znać że są facetami z cojones (po hiszpańsku: jaja). Nie wygląda to estetycznie, ale nie o to tu chodzi. I tak można by jeszcze wymienić wiele sygnałów słanych przez polityków do społeczeństwa. Słowa w dzisiejszej polityce znaczą mniej niż przed laty. Tolerujemy kłamstwa polityków. Oni sami okłamanie kogoś często uznają za sukces lub, co najmniej, za rzecz normalną. Oto wszyscy wielcy z PiS twierdzili, że nie podwyższą podatków. Ale zmienili zdanie i włos im z głowy nie spadnie. Kłamstwo w polityce uznaliśmy za coś normalnego. Mowa ciała także pokazuje kiedy delikwent, coś nam obiecując, kłamie w żywe oczy.
Nieodkryte pozostaje jeszcze, co sobie myśli gość, któremu silniejszy polityk ugniata do bólu dłoń, a ten uśmiecha się przy tym i pewnie myśli sobie: ..jak się zaraz odwinę”… Ale do tego jeszcze nie dochodzi.


Pozostałe informacje

Listy z ZUS

Listy z ZUS

Mamy niedługo, my przyszli emeryci, a jest nas oko...   czytaj więcej »
Żywe pomniki komunizmu

Żywe pomniki komunizmu

Czerwiec 2017. Polski Sejm znowu debatuje o &bdquo...   czytaj więcej »
Apteki sumienia w Warszawie

Apteki sumienia w Warszawie

Rzecznik Praw Obywatelskich i Główny Inspek...   czytaj więcej »
Emerytury będą niższe

Emerytury będą niższe

Kontrolerzy NIK alarmują, że co najmniej 2 miliony...   czytaj więcej »
Chcesz blokować – płać

Chcesz blokować – płać

Minister Błaszczak wpadł na pomysł, jak z jednej s...   czytaj więcej »
Podrożeją paliwa

Podrożeją paliwa

Partia Jarosława Kaczyńskiego pokazała właśnie, że...   czytaj więcej »
SLD pamięta o Jedwabnem

SLD pamięta o Jedwabnem

10 lipca 1941 roku doszło do zbrodni w Jedwabnem, ...   czytaj więcej »
Głos lewicy

Głos lewicy

Polska nie musi się zbroić – Wydajemy bardz...   czytaj więcej »
Lektura na lato

Lektura na lato

WYWIAD. Z prof. KRZYSZTOFEM KŁOSIŃSKIM rozmawia Kr...   czytaj więcej »
Onanizm po polsku

Onanizm po polsku

Dochodzą wieści, że dla Polaków spędzającyc...   czytaj więcej »
Google plus