Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Monopolizacja cierpienia

czwartek, 08 luty 2018 21:40

Napisane przez  PIOTR KUSZNIERUK

Obydwa narody – polski i żydowski – dokonują pewnego rodzaju monopolizacji cierpienia.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

Przez lata byliśmy wychowani w przekonaniu, że Polacy ponieśli największe straty w drugiej wojnie światowej i że Polska była najbardziej pokrzywdzonym krajem, bo tu mordowano Polaków i tu odbywały się działania wojenne które niszczyły ludzi i majątek tego kraju. To tu przez 6 lat okupant niemiecki wykańczał Polaków na wszelakie możliwe sposoby(strzelając, katując, paląc, głodząc... itp.) Mimo że uczestniczyliśmy w koalicji zwycięstwa, Polska nie dostała zadośćuczynienia za poniesione straty. Ponieważ Niemcom, co prawda, zabrano ziemie zachodnie ale konferencja jałtańska pod naciskami Stalina obcięła nam tereny wschodnie. Więc ziemie Polskie zmniejszyły się po II wojnie światowej o 20 procent. Naród żydowski nie miał własnych terenów w okresie II wojny, ale po jej zakończeniu podsumował swoje straty. Według najnowszych obliczeń historyków aż 5,5 miliona Żydów zostało zastrzelonych, zagazowanych, zagłodzonych oraz zamęczonych niewolniczą pracą.
Należy zwrócić uwagę, że te zbiory miały wspólną cześć – było to ok 3. mln Polaków pochodzenia żydowskiego.
Z kompletnym zażenowaniem oglądam tą obustronną zadymę. Izrael nakręca temat, bo próbuje kwestię Holokaustu rozszerzać na okres przed – i powojenny oraz na inne narody niż Niemcy. Powiększając zasięg próbuje zwiększyć grupę odpowiedzialności o obszar roszczeń. Co w kontekście śmierci i wojny gehenny nie wywołanej przez Polaków jest nie niemoralne. To, że w Polsce byli kryminaliści, mordercy i szmalcownicy to jest oczywiste. W każdym kraju to występuje. Należny ich karać bezwzględnie. Żydzi mają swoich, Polacy swoich.
Ale nie jest to część Tragedii wojennej narodu. Nie Polacy wywołali wojny i nie oni w ramach obowiązków wojskowo-policyjnych eksterminowali ludzi. Nie oni niszczyli infrastrukturę i napadali na inne państwa.
PiS postępuje idiotycznie – rozgrzebuje tematy i pozwala niszczyć wizerunek tego kraju. Aby ratować swój wizerunek, łapie się najdzikszych sposobów bez uwzględniania konsekwencji. Zero wyczucia i zero wiedzy, a tym bardziej subtelności i dyplomacji. Partia prymitywnych ludzi wpuszczonych do Sejmu i rządzenia krajem, niedostosowanych do współczesnego świata.
Podniesiono hasło walki z „polskimi obozami”, choć w Polsce nikt takich głupstw nie pisze, a poza Polską polskie prawo i tak nie działa, więc zagraniczne publikatory i tak będą to miały gdzieś... Jedynie może dla pociągnięcia tematu podnosi fale hejtu. W panicznej ucieczce przed ciągnącym się tematem wodzisławskich nazistów i tolerancji PiS dla skrajnego nacjonalizmu i manifestowania faszyzmu oraz pokazania twardego stanowiska, PiS postanowił podpalić kolejne i możliwe że już ostatnie źródło oparcia międzynarodowego Polski. Polityka międzynarodowa jest bezwzględna – stanie po stronie silniejszych i wpływowych. Na brak empatii odpowiedzą brakiem empatii. Ci dziecinni, nieznający realiów świata faceci zapewne dziwią się reakcją USA, w tym Dep. Stanu, a ona jest oczywista.
Stany Zjednoczone będą murem stały za Izraelem, a pisowska Polska nie jest niezbędna dla polityki amerykańskiej. A już z pewnością nie jako państwo podejrzane o promocję antysemityzmu. W ten sposób, pragnąc przytulić do serca nacjonalistów i antysemitów, kiboli i miłośników faszyzmu, PiS uderza w Polskę.


Pozostałe informacje

Skończy się 500+ skończy się PiS

Skończy się 500+ skończy się PiS

Być może 500+ wkrótce przestanie być nagrod...   czytaj więcej »
Nic nie jest oczywiste

Nic nie jest oczywiste

– Polacy ratowali Żydów, ale także uc...   czytaj więcej »
Na wojnie ze wszystkimi

Na wojnie ze wszystkimi

– Mam wrażenie, że polska dyplomacja abdykow...   czytaj więcej »

Najpierw Czarnecki

Konferencja Przewodniczących odsunęła w czasie kol...   czytaj więcej »
Głos lewicy

Głos lewicy

Ciągle się tłumaczymy „Strategią lewicy jes...   czytaj więcej »

Głos prawicy

Folksdojcze wszędzie! – Ataki na Polskę, ja...   czytaj więcej »
Rykoszet i bumerang

Rykoszet i bumerang

Do tej pory dobrozmianowe orły dyplomacji oraz orł...   czytaj więcej »

Komu wolno więcej?

Odwrócenie wypromowanego przez „Gazet...   czytaj więcej »
Czy to już kryzys?

Czy to już kryzys?

Nie łapie się noży spadających ze stołu. Przestrze...   czytaj więcej »

Poland, Holland, dwa bratanki?

Przynajmniej pod względem wielkości stopy bezroboc...   czytaj więcej »
Google plus