Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

PiS pokochał Brukselę

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:00

Napisane przez  PIOTR GADZINOWSKI

Elity PiS oraz ich propagandziści z TVP info i licznych prawicowych tytułów prasowych od tygodnia deklarują swą miłość do brukselskich biurokratów reprezentujących Unię Europejską. Nawet do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Niektóre PiS-media wręcz zioną miłością do niego.

Refleksje przed 1 Maja

Refleksje przed 1 Maja

Tradycyjnie już socj...   czytaj więcej »

A przecież jeszcze niedawno elity PiS i ich propagandziści przedstawiali Unię Europejską jako antypolski, zdegenerowany, dekadencki, ateistyczny, antynarodowy twór. Nie szanujący polskich narodowych i katolickich tradycji. Ograniczający suwerenności państwa polskiego niczym kiedyś ohydni zaborcy.
Fransa Timmermansa, holenderskiego socjalistę, przedstawiano jako „lewaka”, co jest gorszą obelgą dla elit PiS niż podejrzenie o sympatyzowanie z faszyzmem. Dodatkowo wiceprzewodniczącemu Komisji prawicowe i pro-PiS-owskie media społecznościowe przypisywały niemieckie pochodzenie, aby dodatkowo zohydzić go w oczach narodowo-katolickich patriotów.
Ale wystarczyła jedna wizyta Timmermansa w Warszawie aby ten niedawny dekadencki lewacki degenerat i lider antypolskiego polowania na Polskę, zamienił się w kulturalnego pana. Polityka przybyłego z samej Brukseli i cierpliwie, z uwagą wysłuchującego argumentacji pana premiera Mateusza Morawieckiego, pana ministra Jacka Czaputowicza, i pana prezydenta Andrzeja Dudy też. Ten za weto wobec ustawy degradacyjnej wymieniany jest teraz w PiS-mediach jako ostatni.
Przez kilka ostatnich dni posłuszne elitom PiS-media wykreowały na użytek swego, przysłowiowego już, „ciemnego ludu” wizerunek Timmermansa jako europejskiego polityka wnikliwie studiującego rządową „Białą Księgę”. Napisaną ku oświeceniu Komisji oraz innych niezorientowanych polityków z UE.
Wykreowały brukselskiego dygnitarza pokornie rozmawiającego z polskim premierem, ministrem i także prezydentem. Publicznie deklarującego konieczność rzetelnego dialogu z polskim rządem i wolę porozumienia z wolą jaśnie pana Prezesa.
Co w wykreowanym przez PiS – media świecie oznacza oddanie polskim politykom należnego im mu hołdu przez brukselskiego władcę.
W PiS-mediach nie przeczytamy i nie usłyszymy o rekomendacjach wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej dla polskiego rządu. Ani słowa krytyki z jego strony.
Słyszymy PiS-„narrację”, że oto nawet ten kiedyś dumny i niechętny Polsce i Polakom brukselski eliciarz zmiękł i przybył do Warszawy. Aby w mieście Odzyskanej Godności przez Polaków pokornie wysłuchać argumentów pierwszego suwerennego rządu polskiego. Przyjąć te argumenty do wiadomości i nawet zgodzić się z wieloma z nich. Co już wielkim sukcesem rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego jest.
Tak właśnie mówią PiS media do PiS wyborców. Zupełnie inaczej niż politycy PiS rozmawiający z europejskimi politykami i europejskimi mediami. Pan minister Jacek Czaputowicz zdradził niedawno we francuskich, że Polska jednak przyjęła ponad dwa tysiące uchodźców z narzuconej, europejskiej puli. W polskich mediach nie chwalił się tym, bo to akt kapitulacji wobec Brukseli.
To że elity PiS co innego mówią politykom i mediom zagranicznym, a co innego krajowym, w istocie nie ma żadnego znaczenia. Przecież zwykle tu i tam nie mówią prawdy. Krajowa polityka PiS i wobec Unii Europejskiej na kłamstwach stoi.


Pozostałe informacje

Cud zrodzony w głowie Prezesa

Cud zrodzony w głowie Prezesa

To smutnie, że 10 kwietnia, dniu tragicznym, piszę...   czytaj więcej »
Ocieplenie

Ocieplenie

Wiosna! Tym razem prognozy meteorologów spr...   czytaj więcej »
Pedofil stanu

Pedofil stanu

Puśćmy wodze fantazji. Oto ośrodki dla więźni&oacu...   czytaj więcej »
Głos lewicy

Głos lewicy

Liberadzki: drzwi na oścież otwarte Prof. Bogusła...   czytaj więcej »

Głos prawicy

Antoni na wylocie Ciekawe spostrzeżenia na temat ...   czytaj więcej »

Gdzie ten zakaz aborcji?

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zrugał rz...   czytaj więcej »
Złotouści 2018: dr Ewa Kurek

Złotouści 2018: dr Ewa Kurek

Dostała Nagrodę Humanitarną im. Jana Karskiego, al...   czytaj więcej »
Amnestia 2018

Amnestia 2018

Z prof. Marią Szyszkowską, filozofem prawa, rozmaw...   czytaj więcej »
Raport z oblężonego miasta

Raport z oblężonego miasta

W epoce wszechobecnych mediów i wysoko rozw...   czytaj więcej »

Podzielona lewica

Szybkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe, ...   czytaj więcej »
Google plus