Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Flaczki tygodnia

środa, 22 luty 2017 08:00

Napisane przez  GAD

Pracowały „polskie obozy śmierci”. Najsilniej w Krakowie i w wielu miastach na Górnym Śląsku. Również w Warszawie smog wielokrotne przekraczał normy, co klasyfikowało stolicę w gronie „polskich obozów śmierci”. Smog, zwany też „polską chemią”, zabija obywateli naszego kraju systematycznie, acz powoli. Znowu ludzie ludziom gotują ten los.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

***

Działalność „Polskich obozów śmierci” ma też pozytywny aspekt. W czasie emisji trujących gazów samorządy miast zachęcają mieszkańców i przybyszów do jazdy komunikacją publiczną za darmo. Dzięki temu przed śmiercią można sobie pojeździć do woli.

***

Pracował Prezes Wszystkich Prezesów, pan poseł Jarosław Kaczyński. Tradycyjnie pojechał na Wawel odwiedzić sarkofag z ciałami jego brata Lecha i bratowej Marii Kaczyńskiej. Tradycyjnie już po drodze napotkał demonstrantów protestujących przeciwko wizycie Prezesa Wszystkich Prezesów i pochowku małżonków Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Niezależnie od prawdziwych politycznych celów demonstrantów, w jednym racje mają. Małżonkowie Kaczyńscy mogliby zmienić miejsce swego pochówku. Kraków, jeden z największych „polskich obozów śmierci”, to wyjątkowo niezdrowe miejsce na krótki i dłuższy pobyt. I nawet darmowe bilety tramwajowe tego tam nie zrekompensują.

***

Pracował pan prezydent Andrzej Duda. Wziął udział w Memoriale Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju. Pogratulował Frankowi-Walterowi Steinmeierowi, nowemu prezydentowi Niemiec. Dla „upamiętnienia bohaterów powstania antykomunistycznego” w 2017 roku ustanowił „Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym”. Potem przygotowywał się do spotkania z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

***

W przerwie między powyższymi zajęciami, pan prezydent wpadł na Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Wziął udział w panelu dyskusyjnym i coś tam powiedział. Spotkał się z senatorem USA Johnem McCainem. Stary McCain ze współczuciem poklepał pana prezydenta RP Andrzeja Dudę po plecach w rytmie „Chłopcze od teraz będziesz sobie musiał sam z Putinem radzić”.

***

Sejm RP nie pracował. Skoro Sejm RP nie zebrał się, to i Senat RP niewiele miał do roboty.

***

Wracała do zdrowia i pracy też pani premier Beata Szydło. Napisała list do „kierowcy Seicento”, z którym miała niedawno bliskie zderzenie. Kierowca nie odpowiedział na list, czym zrobił pewną przykrość i tak już obolałej pani premier.

***

Nie przepracowywał się wspomniany wyżej „kierowca Seicento”, a mimo to kasa mu rosła. A to dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej w Internecie w celu zakupienia mu nowego samochodu marki Seicento. Na początku tygodnia zebrana suma przekroczyła 150 tysięcy złotych. Za to młody kierowca może sobie kupić nie tylko lekko przechodzone Seicento, ale też kawalerkę w Oświęcimiu i markowe ciuchy na wizyty w sądzie. No i pozostał mu wrak starego Seicento. Jego wartość też rośnie.

***

We wspomnianym wyżej Internecie pojawiła się idea utworzenia Narodowego Panteonu Słynnych Wraków. Ów panteon, oprócz wspomnianego wyżej wraku Seicento, mieściłby też wrak helikoptera, który spadł na ziemię z panem premierem Leszkiem Millerem i członkami jego rządu, oraz, rozsławiony na całym świecie przez pana ministra Antoniego Macierewicza, wrak Tu-154. Ten wrak ma odbić ze smoleńskiej niewoli kierownictwo NATO. Idea Narodowego Panteonu otwarta jest na inne wraki.

***

Z pracy zrezygnowała pani prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła. Dwa pni po tym, jak wygrała „konkurs” rozpisany przez Radę Mediów Narodowych na to stanowisko. Warszawskie wiewiórki ćwierkają, że nie zgodziła się na narzuconą jej przez układ polityczny Kukiz’15-PiS kandydaturę wiceprezesa. W odwecie przewodniczący Rady Mediów Narodowych, pan poseł Krzysztof Czabańsk,i zarzucił jednodniowej pani prezes grzech nieprofesjonalizmu. Czemu zatem on i jego Rada wybrali aż taką „nieprofesjonalistkę”?

***

Przerwę w pracy będą mieć panowie z grup towarzyskich, zwanych we Włoszech „mafią”. Panowie Janusz P. zwany ”Parasol”, Leszek D. zwany ”Wańka” i Andrzej Z. zwany „Słowik”, zostali zatrzymani pod zarzutem wyłudzania podatku VAT. Ich były kolega, obecnie policyjny informator Jarek Sokołowski, zwany „Masą”, zauważył, że powód aresztowania może być też inny. Za czasów prezydentury Lecha Wałęsy, jego kanceliści załatwili panu „Słowikowi” prezydenckie ułaskawienie. Teraz Wałęsa może odpowiadać nie tylko za Bolka, ale i za Słowika. A z tego ułaskawienia trudniej będzie mu się wykręcić.

***

Wojna krąży nad Instytutem Pamięci Narodowej. Wojna domowa. Do dymisji podał się wiceprezes IPN pan profesor Krzysztof Szwagrzyk, Wielki Mistrz Ekshumacji. I jeszcze „Człowiek Wolności” tygodnika „W sieci” z roku 2014 i „Człowiek Roku 2016” Tygodnika „Solidarność”. Podał się demonstracyjnie. Bo jak warszawskie wiewiórki ćwierkają „frakcja szczecińska”, związana z panem wicemarszałkiem Sejmu RP Joachimem „Jojo” Brudzińskim, przejęła kontrolę nad finansowaniem i organizowaniem ekshumacji. Profesor Szwagrzyk poczuł się tym wydymany ze swego ekshumacyjnego żywiołu i w odwecie zbliżył się do frakcji Macierewicza. Zapowiedział walkę o każdą ekshumowaną trumnę.

***

Film „Pokot” Agnieszki Holland został uhonorowany Nagrodą im. Alfreda Bauera na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Cezary „Trotyl” Gmyz, nadzwyczajny korespondent TVP SA w Berlinie, napisał: „Jestem po premierze „Pokotu” Holland na Berlinale. Głęboko antychrześcijański, właściwie pogański film. Apoteoza ekoterroryzmu”.
Warszawskie wiewiórki zakładają się czy redaktor „Trotyl” był na premierze przed, czy już po pobycie w bufecie festiwalowym.


Pozostałe informacje

Kondomek oświaty

Kondomek oświaty

Nasz gabinet biskupich cieni zaprowadził nowe praw...   czytaj więcej »
Wirus wyklęty(ch)

Wirus wyklęty(ch)

Smog jest, owszem, niebezpieczny dla zdrowia, ale ...   czytaj więcej »
Gorszy sort lewicy

Gorszy sort lewicy

W polityce pojęcie ”ludzi gorszego sortu&rdq...   czytaj więcej »
Lotnisko widzę ogromne...

Lotnisko widzę ogromne...

To może być jedna z najgorszych inwestycji publicz...   czytaj więcej »
Bez kontenerów

Bez kontenerów

Radni SLD nie chcą terminalu kontenerowego w Świno...   czytaj więcej »
POLOmarket wykorzystywał niepełnosprawnych?

POLOmarket wykorzystywał niepełnosprawnych?

Byli i obecni pracownicy POLOmarketu będą pikietow...   czytaj więcej »
Tak dali Jolancie

Tak dali Jolancie

Po 35 latach pracy znalazła się na bruku. Jedną no...   czytaj więcej »
Smog rządzi

Smog rządzi

Polska Zielona Sieć alarmuje, że już przekroczono ...   czytaj więcej »
Za darmo do szkoły

Za darmo do szkoły

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska zakończyło w Łodz...   czytaj więcej »
ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle&r...   czytaj więcej »
Google plus