Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Korporacje ujawnią

środa, 12 lipiec 2017 23:49

Napisane przez  sld.org.pl

– Ostatnie przed wakacjami posiedzenie Parlamentu Europejskiego było nie tylko burzliwe, ale wręcz sensacyjne. Parlament odrzucił rezolucję, w której przyjąłby plan pracy Komisji Europejskiej na rok 2018. Jest to sensacja, ponieważ rzadko kiedy Komisja Europejska spotyka się z tak jednoznacznym i negatywnym stanowiskiem Parlamentu – komentuje ze Strasburga Krystyna Łybacka, eurodeputowana SLD. – Pikanterii temu zjawisku dodaje fakt, że była to wspólna rezolucja dwóch grup politycznych: Chrześcijańskiej Partii Ludowej i Partii Europejskich Konserwatystów, a do tych grup politycznych należą zwalczający się na co dzień w kraju posłowie Platformy Obywatelskiej, z drugiej zaś Prawa i Sprawiedliwości – podkreśliła Łybacka. – Moja grupa, czyli Socjaliści i Demokraci i ja sama, głosowaliśmy przeciwko tej rezolucji, ponieważ w zbyt małym stopniu podkreślano w niej filar socjalny – dodała.
Polityczka SLD wskazała, iż priorytetem dla eurodeputowanych z grupy S&D było bezpieczeństwo socjalne dzieci. – Domagaliśmy się gwarancji dla wszystkich dzieci: pełnej opieki medycznej i bezpłatnej edukacji – wyliczała. – Domagaliśmy się przeciwdziałaniu ubóstwu energetycznemu. Chcieliśmy również, żeby nie było wykluczenia cyfrowego, aby ludzie w dużo większym stopniu mogli korzystać z internetu. Domagaliśmy się dużo ostrzejszych mechanizmów zwalczania zapobiegających unikania płacenia podatków, przeciwko takim rozwiązaniom była właśnie tamta, odrzucona rezolucja – kontynuowała Łybacka. – Ktoś trafnie powiedział, że była to rezolucja chroniąca duży biznes – dodała.
– Poza tym posłowie przyjęli rozwiązanie, w którym zobligowali producentów sprzętu do większą dbałość swoich produktów, ale co równie ważne będą musieli zadbać oto, aby ten sprzęt mógł być naprawiany. Nie może być takiej sytuacji, że psuje się nam ekranik w komórce, a tak naprawdę musimy kupić nową komórkę – oceniła Krystyna Łybacka. – Kolejnym przyjętym rozwiązaniem, jest te w którym wszystkie duże korporacje będą musiały upubliczniać wysokość swoich podatków, płaconych w poszczególnych krajach – podsumowała eurodeputowana SLD.

Harce przed Realem

Harce przed Realem

Przed środowym mecze...   czytaj więcej »


Pozostałe informacje

Telefon od pani Ireny

Telefon od pani Ireny

Odbyłam przed chwilą wstrząsającą rozmowę telefoni...   czytaj więcej »
SLD protestuje

SLD protestuje

Członkowie SLD w Pabianicach spotkali się dzisiaj ...   czytaj więcej »
SLD ratuje

SLD ratuje

SLD zawsze był za liberalizacją ustawy aborcyjnej,...   czytaj więcej »
SLD kandyduje

SLD kandyduje

Wielkimi krokami zbliżają się wybory uzupełniające...   czytaj więcej »
Wypominki (4)

Wypominki (4)

Pod datą 27 stycznia 1989 zapisałem: „Trybun...   czytaj więcej »
Wypominki (3)

Wypominki (3)

W lutym 1991 wynotowałem fragment wypowiedzi publi...   czytaj więcej »
Cocta i inwestycje

Cocta i inwestycje

Coraz częściej pojawiają się głosy, że Polska PiS ...   czytaj więcej »
Kaczyński w niewoli warcholstwa

Kaczyński w niewoli warcholstwa

WYWIAD. Z prof. Mikołajem Cześnikiem – socjo...   czytaj więcej »
Najszybsza linia w Polsce

Najszybsza linia w Polsce

Już od dawna mogliśmy mieć pociągi, pędzące z pręd...   czytaj więcej »
Słabnący motor gospodarki

Słabnący motor gospodarki

Polski eksport rośnie – i to jest dobra wiad...   czytaj więcej »
Google plus