Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos lewicy

czwartek, 10 sierpień 2017 21:57

Napisane przez  SLD.ORG.PL

To żaden kompromis

Flaczki tygodnia

Flaczki tygodnia

Jeszcze w zeszły czw...   czytaj więcej »

Kompromis w kwestii aborcji, to nie jest żaden kompromis, ale kompromitacja. Nie ma czegoś takiego, jak kompromis w kwestii aborcji, ponieważ nie można zawrzeć ugody jeżeli chodzi o prawo do wolności, do godności, do człowieczeństwa.
SLD opowiada się za liberalizacją obecnej ustawy dotyczącej przerywania ciąży, dlatego też przystąpiliśmy do komitetu „Ratujmy Kobiety”, który zbiera podpisy pod projektem ustawy, który przewiduje, iż kobieta miałaby prawo do przerwania ciąży do końca 12 tygodnia; później aborcja byłaby dopuszczalna w tych samych przypadkach, w jakich obecnie jest dozwolona, czyli gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, występuje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża jest następstwem czynuzabronionego.
Dołącz do nas i zbieraj podpisy pod projektem ustawy, która zakłada liberalizację przepisów dotyczących przerywania ciąży – apeluje na swoim profilu fejsbukowym Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Skandaliczna walka

– To jest kolejna odsłona walki Ministra Macierewicza z prezydentem. Tym razem o wymiarze skandalicznym – powiedział Janusz Zemke, eurodeputowany SLD komentując na antenie Polsat News wszczęcie kontroli przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego wobec generała Jarosława Kraszewskiego.
– Prezydent sprawuje zwierzchnictwo przez departament, na czele którego stoi pan generał Kraszewski – powiedział Janusz Zemke. – A MON wykonuje trik polegający na tym, że wszczyna sprawdzanie, czy pan generał Kraszewski może mieć dopuszczenie do tajemnic. W momencie, kiedy je wszczyna, pan generał nie może otrzymywać żadnych materiałów tajnych, a postępowanie takie może trwać nawet dwanaście miesięcy – podkreślił były wiceminister obrony.

PiS zrobi miazgę

– Uważam, że prezydent i tak ma za dużo kompetencji i za dużo władzy. Więc im mniej z tego korzysta, tym lepiej – powiedział Leszek Miller​ w programie „Fakty po Faktach​”.
W jego ocenie Polska powinna pójść w kierunku systemu kanclerskiego, w którym prezydent byłby wybierany przez Zgromadzenie Narodowe.
Odnosząc się do zawetowania przez Andrzeja Dudę dwóch ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, były premier zauważył, że „nie wiadomo, czy prezydent powstrzymał reformę sądownictwa” zaproponowaną przez PiS. – Przecież nowe ustawy w tych sprawach mogą zostać wysłane do pana prezydenta dokładnie w tym samym brzmieniu – zauważył Miller. Powiedział, że ma wątpliwości, czy Duda zawetowałby łudząco podobne do siebie ustawy.
– Na marginesie uważam, że prezydent popełnił błąd, zapowiadając własną inicjatywę (ustawodawczą – red.) w tej sprawie, bo przecież PiS, jeśli zechce, a przypuszczam, że zechce, to zrobi miazgę z tych projektów. I one wyjdą z Sejmu w takim kształcie, w którym określi to Prawo i Sprawiedliwość, a nie prezydent Duda – ocenił były premier.

Skorzystają najubożsi

„Obniżenie podatku VAT z 23% do 21% ma za zadanie zwiększyć popyt, a tym samym nakręcać wzrost gospodarczy w Polsce. VAT jest podatkiem de facto regresywnym, dlatego też na tej zmianie najbardziej skorzystają osoby o najniższych dochodach” – napisał Sojusz Lewicy Demokratycznej na swoim profilu na Facebooku.


Pozostałe informacje

Degrengolada w MZ

Degrengolada w MZ

Ministerstwo Zdrowia nie rozlicza nadgodzin &ndash...   czytaj więcej »
Rasistowska jatka

Rasistowska jatka

W jednym ze szczecińskich klubów przy ul. D...   czytaj więcej »
Podwójne tsunami

Podwójne tsunami

„Wchodzenie w głowę Jarosława Kaczyńskiego j...   czytaj więcej »
Sezon na ogórki

Sezon na ogórki

Na podstawie ostatniego tekstu Naczelnego Rusofoba...   czytaj więcej »
Wypominki (9)

Wypominki (9)

28 stycznia 1991 odnotowałem fragmenty wywiadu udz...   czytaj więcej »
Te nieszczęsne Możejki

Te nieszczęsne Możejki

Z finansowego punktu widzenia, najlepszym rozwiąza...   czytaj więcej »
Z życzliwą pomocą budżetu

Z życzliwą pomocą budżetu

Nasze państwo rozdaje przedsiębiorcom setki milion...   czytaj więcej »
Droga otwarta

Droga otwarta

Ostatni duży punkt oporu ISIS na drodze ku enklawi...   czytaj więcej »
Zablokowani blokujący

Zablokowani blokujący

Związek rybaków z tunezyjskiego Dżardzis (n...   czytaj więcej »
Izrael zamknie Al-Dżazirę

Izrael zamknie Al-Dżazirę

Minister współpracy regionalnej Izraela poi...   czytaj więcej »
Google plus