Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos lewicy

niedziela, 13 sierpień 2017 23:05

Napisane przez  SLD.ORG.PL

Co prezydent powinien

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

– Prezydent powinien zwołać Radę Gabinetową i powiedzieć tak – pan minister (Macierewicz – red.) nie poinformował mnie o wycofaniu się z Eurokorpusu. Zablokował mi generała Kraszewskiego. Doprowadził do tego, że wielu generałów zostało zdymisjonowanych, albo odeszło. Pan minister Macierewicz skłócił wojsko, jedyną rzeczą, którą zrobił, to dał podwyżki, więc uważam, że albo zacznie się zachowywać rozsądnie, albo się poda do dymisji – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD na antenie Polsat News.
Dalej stwierdził: – A wysyłanie listów, wysyłanie liścików, to przypomina dialog między Romeo a Julią. To jest po prostu jakieś zadziwiające. Miłosne liściki pod tytułem, „ale panie ministrze, niech mi pan przyśle”, a ten „nie no, nie przyślę panu, panie Prezydencie”. To jest niepoważna historia – mówił.
Szef SLD ocenił następnie, że „»g« z tego wynika”. – Bo to są listy, które minister obrony narodowej ma w nosie – podsumował.

Mocny sprzeciw

– Taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy i to pokazuje, że ta wojna, którą prowadzi minister Macierewicz z prezydentem Dudą, doszła do tak wysokiego poziomy, w której prezydent powiedział dość – skomentował Janusz Zemke, eurodeputowany SLD brak nominacji generalskich, które co roku były wręczane w Święto Wojska Polskiego.
– Odczytuję to jako mocny protest prezydenta, jako sprzeciw wobec tego co się dzieje w MON – podkreślił Zemke w programie „Fakty po Faktach”.
– 15 sierpnia to jest dla wojska absolutnie szczególny dzień, to jest święto armii, należy tego dnia dziękować tym ,którzy dobrze służą – ocenił.

Biedroń połączy

– Robert Biedroń to postać, która nietuzinkowo może się zapisać w polskiej polityce. Chciałbym takiego prezydenta. Człowieka, który będzie prezydentem i biednych i bogatych – mówił w programie #RZECZOPOLITYCE Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.
– Gdybym był jego doradcą, to bym powiedział: Robert, rób wszystko jak do tej pory, bo trzeba posprzątać polityków jak: Szydło, Macierewicz czy Schetyna – oświadczył.
W jego ocenie Biedroń mógłby być kimś kto skonsoliduje centrolewicowych wyborców. – Dobry wynik lewicy, nie tylko SLD, stworzy taki ośrodek, który wyniesie Biedronia na prezydenta – oceniał Gawkowski..

To nie rewia mody

– Sprawy odnoszące się do życia intymnego człowieka, do jego seksualności, czy też do jego ciała, nie powinny być polem, z którego czerpie się metafory i argumentacje w dyskursie publicznym – powiedziała Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD w programie „To Był Dzień” komentując Niewybredny komentarz Jerzego Owsiaka na temat Krystyny Pawłowicz.
– Jeżeli nie odnosimy się do czyichś poglądów, nie komentujemy czyjegoś zachowania, tylko odnosimy się w komentarzach w jaki sposób dana osoba mogła lub też nie mogła uprawiać seksu, to jest to seksizm – podkreśliła Żukowska.
– Możemy dyskutować o poglądach, w dyskursie publicznym powinniśmy odnosić się do tego, co kto sobą reprezentuje w sferze intelektualnej a nie jak wygląda, przecież to nie jest rewia mody – oceniła.

Złoty pociąg Prezesa

„PiS chcąc sprawę odszkodowań od Niemiec za zniszczenia II wojny światowej potraktować poważnie, wpierw przygotowałby stosowane analizy prawne i wyliczenia, a dopiero potem ogłosiłby sprawę publicznie.
Iluzja bilionów złotych, jakie potencjalnie Niemcy mają zapłacić Polsce to temat zastępczy, który ma za zadanie odwrócić uwagę od walki o władzę w obozie władzy, pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, prezesem Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem i Zbigniewem Ziobro’ – napisał Sojusz Lewicy Demokratycznej na swoim profilu na Facebooku.


Pozostałe informacje

Patriotyczne pobicie

Patriotyczne pobicie

Czy pseudopatriotyczne szaleństwo ma jakieś granic...   czytaj więcej »
Ku V Rzeczypospolitej (2)

Ku V Rzeczypospolitej (2)

Trzeba nie bać się rozwiązań niestandardowych. Po...   czytaj więcej »
Polityczny savoir-vivre w mediach społecznościowych

Polityczny savoir-vivre w mediach społecznościowych

,,Jak on może rządzić krajem, skoro nie radzi sobi...   czytaj więcej »
Kto ma kasę, nie musi czekać

Kto ma kasę, nie musi czekać

Mieszkania w Polsce drożeją, ale tak powoli, że w ...   czytaj więcej »
Żeby zdobyć własne M

Żeby zdobyć własne M

Lipcowe święto kredytobiorców. Nowe przepis...   czytaj więcej »
Węgry bez wolnej prasy

Węgry bez wolnej prasy

Pięć ostatnich niezależnych wobec rządu tytuł&oacu...   czytaj więcej »
Rebranding dżihadystów  i nowe Państwo Islamskie?

Rebranding dżihadystów i nowe Państwo Islamskie?

Czy w syryjskiej prowincji Idlib powstanie Państwo...   czytaj więcej »
Świat nie chce widzieć Jemenu

Świat nie chce widzieć Jemenu

Tysiące ludzi mogłoby żyć, gdyby działania koalicj...   czytaj więcej »
Zuckerberg 2020?

Zuckerberg 2020?

Czy szef Facebooka stanie do wyścigu do Białego Do...   czytaj więcej »
Plajta w więzieniu

Plajta w więzieniu

Rozwiązanie tak bardzo chwalone w USA i przez pols...   czytaj więcej »
Google plus