Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Można kamienować lesby

wtorek, 14 listopad 2017 23:25

Napisane przez  STRAJK.EU

Fraszki o kamieniowanych lesbach, córkach trzymanych na krótkiej smyczy i Czarnym Baraku z USA mieszczą się w granicach satyry politycznej – orzekła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Tak „zabawny” program można było obejrzeć, dobrze się domyślacie, w Telewizji Polskiej.

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

W grudniu przyszłego...   czytaj więcej »

Mowa o „Imieninach Pana Janka”, koncercie jubileuszowym na cześć jednego z ulubionych artystów obecnego rządu – Jana Pietrzaka. Podczas pokazywanej w telewizyjnej jedynce imprezy widzom zaserwowano m.in. wiersz szefa TVP2 Marcina Wolskiego, w wykonaniu samego autora. Utwór przedstawiał wizję Warszawy pod rządami muzułmanów wpuszczonych przez „postępaków” i stanowił zlepek najpopularniejszych stereotypów antymuzułmańskich. „Bazar na placach i alejach, z góry muezini nawołują, tam ścięto tysięcznego geja, tu jakąś lesbę kamienują” – to próbka tej twórczości. Widzowie dowiedzieli się ponadto, że „w USA był Biały Dom, a potem Czarny Barak”, a dowcipy będą tylko o blondynkach, bo o brunetkach „to byłby antysemityzm”.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpatrzyła właśnie skargę w sprawie programu i nie zauważyła niczego niestosownego. Autorzy skargi zwracali uwagę, że tego rodzaju „żarty” i agresywny język „wznieca strach, niechęć, a nawet nienawiść wobec osób innych narodowości i innego wyznania”. Wskazali, że ustawa o radiofonii i telewizji jasno zakazuje emitowania treści dyskryminujących pod względem narodowościowych, płciowym czy rasowym, a także „postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym”, nie mówiąc już o tym, że gwarantuje mniejszościom etnicznym i narodowym „uwzględnienie ich potrzeb”.
I co? I nic. KRRiT wzięła stronę telewizji, uznając, że satyra polityczna z zasady jest kontrowersyjna i przedstawia ostre oceny. Sformułowania, które oburzyły skarżących „należy traktować jako zabieg służący do wypowiedzi satyrycznej na temat rzeczywistości politycznej oraz społecznej Polski i świata”. Nikt muzułmanów nie miał zamiaru obrażać, skądże znowu. Pozostaje tylko czekać na kolejne takie „atrakcje” w wykonaniu publicznej telewizji.


Pozostałe informacje

Skąpy „Solaris”

Niskie koszty produkcji i niska cena – to pr...   czytaj więcej »
Podróże z nowym rozkładem

Podróże z nowym rozkładem

Nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, powr&oac...   czytaj więcej »

Zanim pomożesz – pomyśl czy możesz

Przystąpienie do czyjegoś kredytu to decyzja, kt&o...   czytaj więcej »
Powrót do Mitrowicy

Powrót do Mitrowicy

40 sędziów i 13 prokuratorów z Serbi...   czytaj więcej »
Obrończyni

Obrończyni

Jak donosi amerykański portal „Atlantico&rdq...   czytaj więcej »

Ucieczka z Syberii

We Francji pojawił się niespodziewanie Yoann Barbe...   czytaj więcej »

W obronie więźniów

Olbrzymi tłum wypełnił całą aleję prowadzącą na pl...   czytaj więcej »

48 godzin wolności

Dyskusje o podniesionej temperaturze wywołało w Gr...   czytaj więcej »
Nowa jakość, nowe możliwości

Nowa jakość, nowe możliwości

Stan modernizacji armii rosyjskiej według planu 20...   czytaj więcej »

Mały Holokaust po polsku

Jeśli ustalenia naukowe doktorów Mirosława ...   czytaj więcej »
Google plus