Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos prawicy

wtorek, 30 styczeń 2018 21:09

Napisane przez  DT

Tako rzecze Krycha

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

Miałem przyjemność w...   czytaj więcej »

Z cyklu „Mądrości prof. Krystyny Pawłowicz na Facebooku”: Dr Jerzy Bukowski w Radio Maryja powiedział dziś, że zgodnie z art.13 Konstytucji RP, oczekuje, by „zdelegalizowano organizacje skrajnie nacjonalistyczne, nazistowskie i skrajnie lewicowe”.
Bo, jak powiedział,” art.13 Konstytucji wyraźnie zabrania publicznego propagowania totalitaryzmu w postaci faszyzmu, nazizmu i komunizmu”.
Powyższą wypowiedź trzeba jednak sprostować.
Otóż art.13 Konstytucji mówi:
„Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod walki i praktyk działania NAZIZMU, FASZYZMU i KOMUNIZMU, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.
Czyli, art. 13 w żadnym miejscu WCALE NIE ZAKAZUJE istnienia i działalności partii i organizacji NACJONALISTYCZNYCH.
Nacjonalizm NIE jest niczym złym lub nagannym. Przeciwnie, oznacza miłość do swego Narodu, troskę o jego dobro i interesy. Razem z patriotyzmem są niezbędnymi dla trwania narodów.
Artykułowi 13 Konstytucji podlegałaby działalność organizacji i stowarzyszeń o charakterze SZOWINISTYCZNYM, tj. propagujących uwielbienie własnego narodu POŁĄCZONE z NIENAWIŚCIĄ do innych narodów.
Nie wolno mylić polskiego nacjonalizmu z nacjonalizmem niemieckim. Nacjonalizm polski pozwolił przetrwać naszemu narodowi, nigdy nie był przeciw innym narodom skierowany.
Tak więc, pojęcie polskiego nacjonalizmu jest wartością, którą należy pielęgnować, a nie przypisywać jej błędnie znaczeń właściwych dla agresywnych kultur naszych sąsiadów.
Art. 13 Konstytucji nakazuje delegalizację nie tylko organizacji o programach totalitarnych (nazistowskich, faszystowskich, komunistycznych), ale także – w drugiej części przepisu – takich organizacji, których „program lub działalność zakłada lub dopuszcza […] stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa …”

Lista Ogórka

Na spotkaniu autorskim wokół „Listy Wächtera”, które odbyło się w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, atmosfera wydawała się euforyczna. Okazało się, że niepasująca do eseldowskich działaczy średniostarszego pokolenia Ogórek świetnie się odnajduje wśród ich rówieśników z drugiej strony politycznej barykady. Zresztą, jak sama zaznacza, nigdy nie zmieniała poglądów. Podczas spotkania dawała im wyraz, krytykując en masse wszystkie rządy do 2015 roku za opieszałość i sybarytyzm w ściąganiu do kraju zrabowanych dzieł sztuki – opisuje red. Jan Rojewski na łamach „Polityki” – Niezależnie od faktycznej wartości przedmiotów, które Horst von Wächter postanowił zwrócić Polsce, ta książka to osobisty sukces Ogórek, która niczym Lara Croft podróżuje między kolejnymi stolicami, przerzuca stosy dokumentów i zmaga się z urzędniczą niemocą.


Pozostałe informacje

Obywatel kontra bank

Obywatel kontra bank

W najbliższy czwartek, tj. 1 lutego o 14.30 Sąd Ap...   czytaj więcej »
Korwin wiecznie żywy

Korwin wiecznie żywy

Janusz Korwin-Mikke postanowił, że teraz będzie oś...   czytaj więcej »
Futro nie ma jutra

Futro nie ma jutra

Polski przemysł futrzarski widzi, że nadchodzą dla...   czytaj więcej »
Terlik męczennikiem

Terlik męczennikiem

Już był w ogródku, już witał się z gąską. ...   czytaj więcej »
Czarzasty i SLD

Czarzasty i SLD

Czarzasty o sobie – chodzę w sweterkach, bo ...   czytaj więcej »
Ulgi dla najbogatszych

Ulgi dla najbogatszych

Czyli, jak obecna ekipa rządząca zamierza wspierać...   czytaj więcej »

Współdzielenie się w polskiej wersji

Każda idea nadaje się do tego, żeby na niej zarabi...   czytaj więcej »

Gdzie powstanie port lotniczy?

Podobno lotnisko w Modlinie ma pójść w zapo...   czytaj więcej »
Gorszy sort obywateli

Gorszy sort obywateli

Jutro, we wtorek 30 stycznia obchodzony jest Międz...   czytaj więcej »
Assange będzie wolny?

Assange będzie wolny?

Orzeczenie w sprawie umorzenia nakazu aresztowania...   czytaj więcej »
Google plus