Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos lewicy

niedziela, 11 luty 2018 20:56

Napisane przez  DT

Ustawa nie zadziała

Harce przed Realem

Harce przed Realem

Przed środowym mecze...   czytaj więcej »

– Minister rządu Izraela już wypowiedział się o obozach w Polsce, i co teraz zrobi prezydent Duda wraz z premierem Morawieckim? Wyśle Wojska Obrony Terytorialnej, czy już może w tej chwili Grom leci po niego – dopytywał Włodzimierz Czarzasty, komentując podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli ustawy o IPN.
– Powołano Polską Fundację Narodową, która miała pokazywać Polskę w dobrych kolorach – przypomniał przewodniczący SLD w programie #RZECZoPOLITYCE.
– Fundacja ta ma obecnie 250 mln złotych, kiedy ktoś źle powie o Polsce lub też użyje sformułowania „polskie obozy śmierci”, można za te pieniądze przeprowadzić akcje informacyjną, zorganizować konferencję, czy też kupić bilbordy w danym kraju – ocenił Czarzasty.
– Rozumiem, że po to ta Fundacja powstała, a nie po to, aby finansować wybory samorządowe PiS – dodał.

Klaszczcie dalej

„W tych skandalach w polityce międzynarodowej, w tej idiotycznej walce ze już chyba ze wszystkimi – Niemcami, USA, Izraelem, Francją, Rosją, w tej robionej nam przez zaplecze polityczne rządu opinii antysemitów, pieniaczy, pojebów i nacjonalistów jest moim zdaniem jakaś metoda.
Kiedy przyjdzie czas zrobić Polexit, wyprowadzić nas z Unii i zrobić tu już jawnie model rosyjski, nikt, ale to nikt na świcie nie wyjdzie na ulice zaprotestować przeciwko łamaniu demokracji w Polsce, przeciwko wsadzaniu ludzi do więzień czy zwalnianiu z pracy.
Przeciwnie, jak Polacy po bezpiecznym lądowaniu, wszyscy zaczną klaskać” – napisał na Facebooku dziennikarz Przemyslaw Witkowski.

Balon narodowej dumy

„W imię narodowej dumy od lat prawie wszystkie środowiska opiniotwórcze bezmyślnie czczą Jana Pawła II, niedawno bez głosu sprzeciwu Sejm przegłosował uchwałę na cześć żołnierzy wyklętych, nieustannie powtarza się frazesy o tym, jak Polacy masowo ratowali Żydów w czasie wojny, a teraz przeforsowano kuriozalną ustawę, zgodnie z którą krytyka narodu polskiego i zbrodni dokonywanych przez Polaków w czasie II wojny światowej może być karana… więzieniem. Prawie nikt nie ośmiela się przyznać, że polski papież ukrywał pedofilów, oszustów i dyktatorów, że wśród żołnierzy wyklętych było mnóstwo złodziei i morderców, że przypadki ratowania Żydów przez Polaków w czasie wojny były incydentalne, a postawy antysemickie – znacznie bardziej rozpowszechnione” – uważa doradca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Piotr Szumlewicz. Refleksją podzielił się na portalu strajk.eu.


Pozostałe informacje

Głos prawicy

Wszystko Żydzi „Wpływ żydowski na obyczajno...   czytaj więcej »

W stulecie niepodległości o przyszłości Europy

Setnej rocznicy odzyskania niepodległości towarzys...   czytaj więcej »

Drobnomieszczaństwo a terapia szokowa

Wkład drobnomieszczaństwa w rozwój społeczn...   czytaj więcej »

Do Pani Kornhauser

List otwarty do Pierwszej Damy Pani Agato, a może...   czytaj więcej »

Tak, SLD wolno więcej!

Z zaciekawieniem przeczytałem replikę Zygmunta Tas...   czytaj więcej »
U nas, czyli w Brukseli

U nas, czyli w Brukseli

„Polski patriota nie powinien krytykować wła...   czytaj więcej »
Czarnecki padł

Czarnecki padł

Europoseł Czernecki został odwołany z funkcji wice...   czytaj więcej »

Bez listy

Europarlament czekają zmiany/Zniknie część mandat&...   czytaj więcej »
Liberadzki: prosto ze studia

Liberadzki: prosto ze studia

Polska potrzebuje ustawy, która powie &bdqu...   czytaj więcej »
Wielka, kosztowna fikcja

Wielka, kosztowna fikcja

Na leczenie nowotworów budżet naszego państ...   czytaj więcej »
Google plus