Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos prawicy

wtorek, 13 luty 2018 23:02

Napisane przez  DT

O trzeźwość narodu

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

Radio Maryja donosi, co następuje:
Pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności” rozpocznie się dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym czasie w kościołach w całej Polsce sprawowane będą Msze Św. i modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach. To także czas wynagradzania za grzechy pijaństwa.
Podczas Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu w najbliższy wtorek ogłoszony zostanie także Narodowy Program Trzeźwości pt. „Dar i zadanie dla Polaków”.
Dokument ma dać podstawy do kompleksowej walki z problemami alkoholowymi w Polsce. Chodzi m.in. o upowszechnianie wiedzy o szkodliwości alkoholu i zachęcanie do rezygnacji lub rozsądnego spożywania – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.
– Jesteśmy świadomi tego, że nie ma prawdziwej wolności bez trzeźwości. Dlatego w ubiegłym roku podczas Narodowego Kongresu Trzeźwości zapowiadaliśmy opracowanie i ogłoszenie Narodowego Programu Trzeźwości, czyli drogowskazu dla nas i przyszłych pokoleń. Podjęliśmy się tego zadania dlatego, bo kochamy bliźnich, kochamy naród i polską ziemię, zroszoną krwią naszych przodków. Dlatego dziś musimy uczynić wszystko, aby nie utracić wolności z powodu stale rosnącej plagi pijaństwa i alkoholizmu w naszej Ojczyźnie. Nadrzędną wartością, o którą trzeba zabiegać, jest właśnie trzeźwość – podkreśla ks. bp Tadeusz Bronakowski.
20-21 lutego w WSKSiM w Toruniu odbędzie się sympozjum pt. „Wolni w Chrystusie” poświęcone problemowi alkoholizmu w Polsce.
Według danych poziom spożycia alkoholu w naszym kraju jest wysoki i od lat rośnie. Statystyczny Polak spożywa rocznie ok. 10 litrów czystego alkoholu.
Badania wskazują, że w naszej Ojczyźnie blisko 12 proc. dorosłej populacji, czyli ok. 3 milionów osób, nadużywa alkoholu, z czego ok. 600 tys. to osoby uzależnione. Negatywne skutki dotykają także członków ich rodzin. Liczbę takich osób szacuje się na ok. 3 miliony.

Cimoszewicz musi odejść

„Do Rzeczy” informuje:
Krystyna Pawłowicz ostro zareagowała na zapowiedź Tomasza Cimoszewicza, który zasugerował skierowanie pozwów przeciwko PiS i Telewizji Polskiej. Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Cimoszewicz napisał na Twitterze, że TVP i PiS przeprowadziły „zmasowaną akcję” przeciwko jego rodzinie. – Będą pozwy – zapowiedział. Kilka dni temu jego ojciec, były premier Włodzimierz Cimoszewicz, stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że Polacy brali udział w Holokauście. Wywiad wywołał falę krytyki. Wpis Cimoszewicza juniora ostro skomentowała Krystyna Pawłowicz. „Panowie Cimoszewicze – komuniści i lewacy grożą pozwami za krytykowanie ich antypolskich łgarstw. Ale co nie było prawdą? Czy Cimoszewicz ‚senior’ nie zażądał dla siebie osobnej piwnicy do osobistego katowania polskich patriotów? Czy kat nie jest ‚bydlakiem’?” – napisała posłanka PiS. Pawłowicz nawiązała w ten sposób do wypowiedzi innego polityka partii rządzącej Dominika Tarczyńskiego, który powiedział niedawno w TVP Info, że Marian Cimoszewicz, ojciec Włodzimierza, był „komunistycznym bydlakiem”, który „zażyczył sobie osobistą piwnicę, aby znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi”.


Pozostałe informacje

Złotoustym się nie bywa

Złotoustym się nie bywa

Złotoustym sie jest. Są w Polsce ludzie, kt&oacut...   czytaj więcej »

Cóż tam, panie, w polityce?

Chińczyki trzymają się mocno? Do tego dodaje Onet ...   czytaj więcej »
Śmieci w rękach monopolistów

Śmieci w rękach monopolistów

Rynek odbioru i zagospodarowania odpadów ko...   czytaj więcej »

Profile fanów, których nie ma

Świat wirtualny jest naprawdę wirtualny, a dokładn...   czytaj więcej »
Pancerne odrodzenie

Pancerne odrodzenie

Rosyjskie wojska pancerne już niebawem będą zn&oac...   czytaj więcej »

Nowa wojna w Syrii

Miały już miejsce co najmniej dwie fale potężnych ...   czytaj więcej »

Koniec Zielonych?

W czwartek we francuskim „Le Monde” uk...   czytaj więcej »

Operacja wyborcza

Prezydentowi as-Sisiemu przed wyborami bardzo przy...   czytaj więcej »
Giertych – neofaszyzm liberałów

Giertych – neofaszyzm liberałów

Ileż to razy w Polsce okazywało się, że od pogląd&...   czytaj więcej »
Kościół milczy

Kościół milczy

...bo nie ma nic do powiedzenia. Wiele osó...   czytaj więcej »
Google plus