Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos lewicy

wtorek, 13 luty 2018 23:03

Napisane przez  DT

Rozterki

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

„Dzięki” państwu Izrael i braku poczucia politycznego rozsądku „wyznawców religii nowogrodzkiej” wreszcie zapomnienie wyszło z głębi zapomnienia. Oto Premier Polskiego Rządu oświadczył, że przedstawiciele Polskiej Inteligencji byli mordowani na ziemi jednego z wcześniejszych zaborców mojej Ojczyzny: Austrii. Publicznie powiedziano, że oprócz Katynia był Matthausen Gusen. Czyżby „nieopacznie” nastały czasy mówienia o tragizmie lat 1937-1990? Tragizmie ludów zamieszkujących Europę?
Pamiętam chwilę gdy podstawówkowa wycieczka mojej, świdnickiej „dziesiątki”, dotarła do samotnie stojącego, metalowego (co tu mówić: niewielkich rozmiarów) na dolnośląskiej, Rogoźnickiej Ziemi pieca. Z niezbyt wysokim kominem... Szerokimi, na może na max 80 cm drzwiczkami...Pamiętam jak przewodnik mówił, że właśnie tutaj, że w tym piecu, że spalono tysiące, wiele tysięcy... ludzi .Miałem wówczas 11 może 12 lat .Gdy mój syn, tyle co ja wówczas lat osiągnął, zaczynał wielką, swoją, trwającą do dziś, wielką przygodę z tańcem. Tańcem Towarzyskim. Związany jest z nim do dziś.
Nigdy, podkreślam NIGDY nie miałem odwagi zabrać go do Gross Rosen.
Na Rogoźnicką Ziemię, pełną krwi i wtopionego w strzegomski granit potu, katorżniczej pracy więźniów nazistowskiego państwa. Nie miałem odwagi, bo mam przed oczami bloki.... Budowle z czerwonej cegły KL Auschwitz. Bo widzę sterty okularów i oprawek po okularach, w pomieszczeniu za przybrudzoną kurzem szybą tego miejsca, milionowych spaleń.Bo czuję „smak” tragizmu bijący we mnie z klatek filmu o wyzwoleniu KL Auschwitz. Dziś w klimacie wywołanego przez nas, tajfunu syndromu politycznego „słonia w składzie porcelany”. Tak naprawdę dostrzegłem Matthausen Gusen i zacząłem zastanawiać się czy tylko w Katyniu są Szczątki moich protoplastów.... Zastanawiam się czym różnili się Ci, którzy doczekali się wyzwolenia w Gross Rossen, Auschwitz czy Matthausen Gusen. Zastanawiam się czy jednak nie przekonam się wewnętrznie, i wspólnie z synami jednak nie pojadę do tych miejsc Tak jak do Łodzi, na tamtejszy kirkut przyjeżdzają setki, tysiące młodych Izraelitów by na mogiłach ofiar Holokaustu położyć symboliczny kamień.... Zastanawiam się co ja zrobiłem, by w moich synach wzbudzić zadumę nad LUDZKIM BYTEM tak tragicznie, wielokrotnie przerywanym. Nad prawdą, że ludzie, ludziom gotują ten los....
Co oni wiedzą choćby o Jedwabnem
Co myślą o pewnej ulicy w Kielcach, w okolicach której mieszka ktoś z naszej rodziny, niedokończony kleryk jednego z polskich seminariów . Mieszka w towarzystwie ogromnej ilości polskich publikacji o tym że wszystkiemu złu winni są Żydzi . Trwa w przekonaniu mimo, że nie tak dawno zmarła mu żona, ogromna propagatorka równości ludzi, bez względu na religię i pochodzenie... Zaczynam czuć rozterki . Zastanawiam się czy jestem godnym następcą wielu pokoleń mojej Rodziny, której tak wielu synów, swą krwią barwi czerwień narodowego Sztandaru. Zaczynam się bać czy te moje przemyślenia już niebawem nie będą ścigane polskim Kodeksem Karnym...
– napisał do „Trybuny” Marek Szewczyk.

Było lepiej pilnować

„Jarosław Sellin w programie red. Morozowskiego tłumaczy, dlaczego nie można mówić że w Jedwabnem Polacy zamordowali Żydów (chociaż to prawda).
Otóż nie doszłoby do tej zbrodni gdyby Hitler nie najechał Polski.
Polacy z Jedwabnego nie zamordowaliby wtedy swoich sąsiadów, bo wiedzieliby, że ze strony polskich władz nie mogą liczyć na pobłażanie. Zamordowali, bo wiedzieli że Niemcom się to spodoba, że przy Niemcach ujdzie im to na sucho.
Jednym słowem: Polacy to wspaniali ludzie którzy nigdy nie zamordowaliby Żydów, gdyby ich wystarczająco dobrze pilnować!” – oburza się na Facebooku dziennikarka Eliza Michalik.


Pozostałe informacje

Głos prawicy

O trzeźwość narodu Radio Maryja donosi, co następ...   czytaj więcej »
Złotoustym się nie bywa

Złotoustym się nie bywa

Złotoustym sie jest. Są w Polsce ludzie, kt&oacut...   czytaj więcej »

Cóż tam, panie, w polityce?

Chińczyki trzymają się mocno? Do tego dodaje Onet ...   czytaj więcej »
Śmieci w rękach monopolistów

Śmieci w rękach monopolistów

Rynek odbioru i zagospodarowania odpadów ko...   czytaj więcej »

Profile fanów, których nie ma

Świat wirtualny jest naprawdę wirtualny, a dokładn...   czytaj więcej »
Pancerne odrodzenie

Pancerne odrodzenie

Rosyjskie wojska pancerne już niebawem będą zn&oac...   czytaj więcej »

Nowa wojna w Syrii

Miały już miejsce co najmniej dwie fale potężnych ...   czytaj więcej »

Koniec Zielonych?

W czwartek we francuskim „Le Monde” uk...   czytaj więcej »

Operacja wyborcza

Prezydentowi as-Sisiemu przed wyborami bardzo przy...   czytaj więcej »
Giertych – neofaszyzm liberałów

Giertych – neofaszyzm liberałów

Ileż to razy w Polsce okazywało się, że od pogląd&...   czytaj więcej »
Google plus