Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos lewicy

poniedziałek, 12 marzec 2018 01:53

Napisane przez  DT

PiS może przegrać

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

Miałem przyjemność w...   czytaj więcej »

– Wiem jedną rzecz: kto z PiS-em wejdzie do drugiej tury wyborów, ten zostanie prezydentem Warszawy – powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Włodzimierz Czarzasty.
Lider Sojuszu wypowiedział się na temat wyborów samorządowych w Warszawie i w Polsce. – Gdyby Robert Biedroń wystartował w wyborach na prezydenta Warszawy, SLD by go poparło. To jest nasze oficjalne stanowisko – oświadczył Czarzasty.
– Uważamy Biedronia za fajnego gościa – mądrego i poukładanego – podkreślił.
– W stolicy, w tej chwili, każda poważna osoba zgłoszona przez lewicę może zgromadzić elektorat – ocenił przewodniczący SLD.

Bizancjum

– Partia rządząca mówiła w kampanii wyborczej, iż koniec z „Bizancjum”, że nie będzie ośmiorniczek – przypomniał Marcin Kulasek, komentując rozpasanie w wydawaniu publicznych pieniędzy na apanaże polityków PiS. – Następnie okazuje się, że była pani premier Beata Szydło, zanim odeszła ze stanowiska przydzieliła sobie sama ogromną nagrodę, przydzieliła też sute nagrody swoim ministrom – podkreślił sekretarz generalny SLD w programie ReTV. – Premier Gowin narzeka, że nie starcza mu od pierwszego do pierwszego, chociaż zarabia około 15 000 zł brutto – stwierdził Kulasek.

Kobiety do władzy

8 Marca, Święto Kobiet, utożsamiane jest dzisiaj z walką kobiet o równe prawa do pracy, w rodzinie, w polityce itp. Postsolidarnościowa, konserwatywna władza chciała to święto ośmieszyć i zepchnąć w zapomnienie, ale nie udało się. Dzisiaj postępowe organizacje kobiece są wyrazicielem kobiecych dążeń i marzeń. Jednak te dążenia, jak dochodzi do ich uznania przez władzę, gdzieś giną. I tak jest od wielu lat. Organizacje kobiece zbierają podpisy, postulują protestują, ogłaszają manifesty, a władza, albo wrzuca to do kosza, albo w ogóle tym się nie zajmuje.
Tak się składa, że Polacy – i kobiety i mężczyźni – generalnie głosują na partie prawicowe i konserwatywne. Zapewne te panie, zaangażowane w organizacjach kobiecych, w pewnej części, także. I potem mamy Sejm składający się z partii konserwatywnych, które kobiece projekty wrzucają do kosza, bo w tych partiach kobietom przypisuje się funkcje drugorzędne.
Zarazem panie z tych organizacji unikają aktywności politycznej w partiach. Niechętnie tam wstępują i nie przenoszą swoich postulatów na grunt partyjny i polityczny. Brak aktywnych pan w polityce skutkuje ich brakiem w Sejmie. Brak kobiet w Sejmie sprawia …… I tak, od Iat, koło się toczy. Oczywiście partie także nie są bez winy.
Zatem życzę Paniom, w dniu Waszego Święta, abyście przekonały się, że działalność w partiach i co za tym idzie w organach uchwałodawczych państwa jest najkrótszą drogą do wyrównywania nierówności i zadbania o prawa kobiet. Bycie tylko petentem u konserwatywnej władzy w Polsce jest nieskuteczne. Przyglądam się temu od dziesiątek lat. Kolejne grupy pań protestują, zbierają podpisy, wysuwają postulaty. Postęp w walce o prawa kobiet jest, ale mógłby być o wiele większy. O ile łatwiej byłoby je wdrożyć w życie gdyby w polityce było więcej kobiet. Jak widać z praktyki powierzanie spraw kobiet w ręce prawicowych polityków to marna inwestycja, a tak w Polsce jest teraz.
To życzenia od Czesława Cyrula.

Kobiety do władzy

Dziewczyny: świadomości swojej siły i wrażliwości, otwartego serca i chłonnego umysłu oraz, i to może najważniejsze, dystansu do siebie i świata i szczerego uśmiechu. Dziś i każdego następnego dnia.
A to od Elizy Michalik.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 marzec 2018 01:55

Pozostałe informacje

Płużańskiego obrona morderców

Płużańskiego obrona morderców

Skrajnie prawicowy historyk będący szefem publicys...   czytaj więcej »
Dyplomatyczni outsiderzy z PiS

Dyplomatyczni outsiderzy z PiS

Polska polityka zagraniczna pod kierownictwem PiS ...   czytaj więcej »
Zemsta za grób

Zemsta za grób

Cenna inicjatywa PiS w zakresie poniewierania nież...   czytaj więcej »
Himalaje hipokryzji

Himalaje hipokryzji

O tym, jak wielkim draństwem było przegłosowanie w...   czytaj więcej »

Degradacja

MY, SOCJALIŚCI. Degradacja, to modne w ostatnich d...   czytaj więcej »
Miło i pożytecznie

Miło i pożytecznie

Do 25 marca można zgłosić się na Festiwal Nauki &b...   czytaj więcej »
Rząd nie będzie walczyć ze smogiem

Rząd nie będzie walczyć ze smogiem

Rzekome starania o mniej skażone powietrze w Polsc...   czytaj więcej »

Budowlana koniunktura powinna potrwać

Trudno jednak o pełny optymizm, bo chociaż bieżący...   czytaj więcej »
Spór o Auswärtiges Amt

Spór o Auswärtiges Amt

Kolejny aspirujący do roli szefa dyplomacji w koal...   czytaj więcej »

Przetarg na myśliwiec

Japonia ogłosiła przetarg na nowy samolot myśliwsk...   czytaj więcej »
Google plus