Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos prawicy

wtorek, 13 marzec 2018 22:38

Napisane przez  DT

Zakupowy horror

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

Miałem przyjemność w...   czytaj więcej »

Portal wPolityce.pl donosi:
„To straszne, ludzie nie uderzyli do sklepów… miała być tragedia, opowiadali w telewizji, bunt na ulicach… no cóż, naród znów nie dorósł do elity.” Tak skomentował forumowicz Marcin Gawroński pełen rozczarowania reportaż portalu Lisa naTemat, z którego wynika, że w sobotę nie tylko nie było w supermarketach tłoku ale wręcz przeciwnie, było tak jak w każdą sobotę, a niektóre sklepy świeciły pustkami.
Co to ma znaczyć? – zastanawiały się tęgie głowy totalnej opozycji i jej media. Przecież powinno być tak jak za komuny. Władza rzuciła do sklepu parówki i naród rzucił się po te plastikowe „przysmaki” tworząc kilometrowe kolejki. Tak sobie kombinował, na podstawie doświadczeń komuny, szef klubu PO Sławomir Neumann.
Nie wszyscy musieli bić się o te parówki w sklepach miejskich i wiejskich, uprzywilejowani towarzysze zaopatrywali się w tzw. „sklepach za żółtymi firankami”, oferujących wszystko czego zapragnie dusza chłopsko – robotnicza, a nawet więcej.
Zatem Neumann w oczekiwaniu na masowe protesty przeciwko zakazowi handlu w niedzielę czyli pozostałości komuny zwołał w przeddzień konferencję prasową pod warszawską Galerią Mokotów, pod hasłem „Otwierajcie sklepy”.
Z hasłem nie wyszło ale wyszło z obietnicą zgłoszenia nowelizacji ustawy o wolnych od handlu niedzielach, dzięki czemu będzie tak jak było. Będzie wolność według Platformy Obywatelskiej, o czym zdaniem tych wymóżdżonych partyjniaków świadczyć ma możliwość robienia zakupów w niedzielę i tak w ogóle „kiedy chcę”.
W nadziei, że rodziny wraz z dziećmi tak jak dotąd zamiast do kościoła na mszę, czy na spacer do parku albo na wspólną zabawę, będą nadal bezmyślnie tłuc się po marketach, oglądając przez szybę luksusowe towary w mijanych butikach, na które ich nie stać.
Ale pomarzyć zawsze można. Taki jest cel ofensywy konsumpcjonizmu, zwłaszcza w krajach, które nie dorosły jeszcze cywilizacyjnie do cywilizowanego korzystania z handlowej oferty i i równie cywilizowanego wydawania zarobionych pieniędzy. To właśnie te przybytki konsumpcyjnej rozkoszy budzą w polskich „Europejczykach” potrzebę zaciągnięcia kredytu na wystawne wesele czy oblewanie Pierwszej Komunii Świętej, tak żeby znajomych trafił szlag. Portfele również.

Ustawa o IPN pod lupą

Natomiast Radio Maryja informuje:
W najbliższy czwartek sejmowa Komisja Ustawodawcza ma się zająć zaopiniowaniem sprawy prezydenckiego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.
Przepisy krytykują m.in. Izrael, USA i Ukraina. Prezydent wychodząc naprzeciw krytycznym głosom, skierował ustawę do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny.
Posłowie z sejmowej Komisji Ustawodawczej muszą wydać opinie nt. zarzutów, jakie zostały zawarte w prezydenckim wniosku. Politycy będą się opierać m.in. na ekspertyzie przygotowanej przez Biuro Analiz Sejmowych. Na posiedzeniu komisji zostanie wybrany parlamentarzysta, który będzie reprezentował Sejm podczas rozprawy w Trybunale.
Poseł Marek Ast, przewodniczący sejmowej Komisji Ustawodawczej, ma nadzieje na merytoryczną dyskusje nad projektem stanowiska.


Pozostałe informacje

Jedna pani drugiej pani

Jedna pani drugiej pani

Dorota Wysocka-Schnepf miała rozmawiać z Anne Appe...   czytaj więcej »

Obywatele zamiast kamer

Parę razy zwracałam uwagę Sejmu – i nie tylk...   czytaj więcej »
Marzec 1968 w mojej pamięci

Marzec 1968 w mojej pamięci

Byłem wówczas 17-to latkiem, studentem pier...   czytaj więcej »

Ostateczne pożegnanie z MdM

SYTUACJA MIESZKANIOWA W POLSCE. W tym roku, z winy...   czytaj więcej »
Uciec przed głodowymi emeryturami

Uciec przed głodowymi emeryturami

Musimy dodatkowo „dobrowolnie” dopłaca...   czytaj więcej »

Takie prognozy zawsze się sprawdzą

Trudno o mniej dokładne przepowiednie dotyczące pr...   czytaj więcej »
Rozszerzenie planu

Rozszerzenie planu

Konsultacje w sprawie przyszłości rozmów mi...   czytaj więcej »

Smok zmienia oblicze

Prezydent bez limitu kadencji, nowy superorgan cen...   czytaj więcej »
Turcy u wrót Afrinu

Turcy u wrót Afrinu

Już tylko 4 kilometry dzielą wojsko tureckie od ob...   czytaj więcej »

Na szlaku słoni

Okazuje się, że uciekający z Birmy muzułmanie Rohi...   czytaj więcej »
Google plus