Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos prawicy

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 09:52

Napisane przez  DT

Antoni na wylocie

Refleksje przed 1 Maja

Refleksje przed 1 Maja

Tradycyjnie już socj...   czytaj więcej »

Ciekawe spostrzeżenia na temat raportu technicznego Antoniego Macierewicza zaprezentował portal naTemat:
Co 11 kwietnia było newsem dnia, niezależnie od stosunku do podkomisji smoleńskiej? Oczywiście raport techniczny. Aż trudno uwierzyć, jak potraktowały ten news telewizyjne „Wiadomości”. Skojarzenie o ostentacyjnym odwróceniu się plecami do dawnego lidera prawicy nasuwa się samo.
Wiecie, co było najważniejsze w „Wiadomościach” TVP? Narodowy nadawca obwieścił, że luka w VAT jest niższa niż kiedykolwiek. Joachim Brudziński pękał z dumy, że dzięki temu znalazło się więcej w budżecie. Potem usłyszeliśmy, że bezrobocie jest najniższe od 27 lat.
Następnie Danuta Holecka poinformowała, że porozumienie rządu z Brukselą jest już blisko. Co dalej? Obywatele RP blokują Sejm i miesięcznice smoleńskie, o czym mówił prezes Kaczyński. Potem news o reprywatyzacji w Warszawie, a dalej – jakże by inaczej – w oskarżycielskim tonie o OLT Express.
I dopiero potem wiadomość o raporcie technicznym. Jako piąta z kolei. Zupełnie pokątnie. Łącznie trwała kilkadziesiąt sekund i była naprawdę zdawkowa. Materiału nie przygotował nawet żaden reporter, to po prostu była zbitka kilku „setek”. Sam Macierewicz mówił przez kilkadziesiąt sekund, po czym „Wiadomości” płynnie przeszły do tego, co Jarosław Kaczyński mówił 10 kwietnia. Sama Danuta Holecka też zwróciła uwagę, że Jarosław Kaczyński podziękował Antoniemu Macierewiczowi za pracę. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że była to czysta kurtuazja, tożsama z narracją PiS-u, jak na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.
Sposób potraktowania raportu przez „Wiadomości” nie jest przypadkiem. Podczas jego prezentacji o godz. 13 TVP Info wolała transmitować posiedzienie komisji ds. Amber Gold.
Przypomnijmy, w ogłoszonym 11 kwietnia raporcie technicznym dot. katastrofy smoleńskiej, którego prezentację przeprowadził Antoni Macierewicz, możemy przeczytać, że „samolot rozpadł się gwałtownie w powietrzu”. Ponadto napisano, że „rozmieszczenie ciał na ziemi wskazuje, że zaczęły one wypadać z samolotu przed jego uderzeniem w ziemię”.

Neumann też

„Do Rzeczy” donosi: Jest wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego przewodniczącego klubu PO Sławomira Neumanna – informują dziennikarze Magazynu Śledczego Anity Gargas.
Z informacji przekazanej przez dziennikarzy za pośrednictwem Twittera wynika, że zdaniem prokuratury Sławomir Neumann jako wiceminister zdrowia przekroczył uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez prywatną klinikę Sensor Cliniq.
Jak podają dziennikarze, prokuratura zarzuca także byłemu wiceministrowi zdrowia, że nakłonił ówczesnego dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ do zawarcia niekorzystnego kontraktu z kliniką Sensor Cliniq.
Szerzej o sprawie informował w listopadzie ubiegłego roku dziennik „Fakt”. Wtedy to Prokuratura w Jeleniej Górze podjęła decyzję o ponownym zbadaniu działań Neumanna.
„Ta sprawa była badana przez niezależną prokuraturę. Zapoznano się ze WSZYSTKIMI dokumentami i spr.umorzono z braku jakiekolwiek winy” – bronił się Neumann na Twitterze.


Pozostałe informacje

Gdzie ten zakaz aborcji?

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zrugał rz...   czytaj więcej »
Złotouści 2018: dr Ewa Kurek

Złotouści 2018: dr Ewa Kurek

Dostała Nagrodę Humanitarną im. Jana Karskiego, al...   czytaj więcej »
Amnestia 2018

Amnestia 2018

Z prof. Marią Szyszkowską, filozofem prawa, rozmaw...   czytaj więcej »
Raport z oblężonego miasta

Raport z oblężonego miasta

W epoce wszechobecnych mediów i wysoko rozw...   czytaj więcej »

Podzielona lewica

Szybkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe, ...   czytaj więcej »

Poznań: sensacyjna koalicja?

Dołujące wyniki sondażowe skłaniają działaczy regi...   czytaj więcej »
Nuta optymizmu

Nuta optymizmu

Nie słabnie zainteresowanie Unią Europejską pośr&o...   czytaj więcej »
Cuda, cuda ogłaszają!

Cuda, cuda ogłaszają!

Rząd obiecuje, że w centrum Polski błyskawicznie p...   czytaj więcej »

Nie wiemy, co pijemy

Okazuje się, że woda mineralna w sklepach też bywa...   czytaj więcej »
Nadlecą rakiety? Piękne, nowe i inteligentne

Nadlecą rakiety? Piękne, nowe i inteligentne

Stany Zjednoczone i ich prezydent raz niemal rozpo...   czytaj więcej »
Google plus