Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Sto milionów dla Lewego

piątek, 16 grudzień 2016 18:00

Napisane przez  JTK

Anna i Robert Lewandowscy w wersji bawarskiej Anna i Robert Lewandowscy w wersji bawarskiej

Robert Lewandowski nie zdobył jeszcze ani jednej „Złotej Piłki”, ale pod względem zarobków znalazł się w wąskim gronie najwyżej opłacanych piłkarzy na świecie. Przez najbliższe pięć lat zarobi w Bayernie Monachium sto milionów euro.

Refleksje przed 1 Maja

Refleksje przed 1 Maja

Tradycyjnie już socj...   czytaj więcej »

Kapitan naszej piłkarskiej reprezentacji związał się z monachijskim klubem do 2021 roku. „Jestem bardzo zadowolony, że negocjacje zakończyły się pozytywnie i zostaję w Bayernie następnych kilka lat. Razem mamy wielkie cele do zrealizowania” – powiedział Lewandowski tuż po podpisaniu kontraktu. Z medialnych przecieków wynika, że szefowie Bayernu spełnili w końcu jego finansowe oczekiwania. W obowiązującej teraz wersji kontraktu wpisali ponoć kwotę 20 mln euro. Nawet jeśli w rzeczywistości jest ona niższa lub nawet wyższa, to w powszechnej świadomości i tak utrwali się owe dwadzieścia milionów. Taka suma, zwłaszcza gdy sie ją pomnoży przez pięć, czyni z Lewandowskiego najbogatszego polskiego sportowca wszech czasów. A to nie są przecież ostatnie pieniądze jakie zarobił. W reklamie „Lewego” mamy już przecież tyle, że czasem strach otworzyć lodówkę.
Jego agent, Cezary Kucharski, już zresztą zapowiedział, że w karierze jego najważniejszego klienta bynajmniej nie jest to ostatni taki suty kontrakt. I trudno nie przyznać mu racji.
W 2021 roku „Lewy” będzie miał wprawdzie już 33 lata, ale przy jego nienagannym prowadzeniu się wciąż może być graczem z najwyższej światowej półki. A jeśli jeszcze przez najbliższe pięć lat utrzyma pozycję najskuteczniejszego strzelca Bayernu i jeszcze wywalczy z nim kilka kolejnych trofeów, w tym upragniony puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów, jego rozpoznawalność na świecie zapewni mu status futbolowej megagwiazdy. A to może mu zapewnić prawdziwie gwiazdorski kontrakt w MLS, nawet na poziomie Davida Beckhama, który za pięć lat gry w Stanach Zjednoczonych zarobił ćwierć miliarda dolarów,
Oczywiście żeby otrzymać taki angaż nie wystarczy być tylko dobrym piłkarzem, lecz trzeba, jak Beckham, stać się też ikoną światowej popkultury. Na tym polu Lewandowski też nie próżnuje, czego przykładem choćby ostatnie show jakie urządził ogłaszając podczas meczu, że jego żona Anna spodziewa się dziecka. To był news o zasięgu światowym. Teraz pewnie czeka nas kontynuacja tego rozpętanego na potrzeby mediów społecznościowych spektaklu, bo ludzi ciekawić będzie płeć dziecka, potem jak wygląda, w co jest ubierane, jak po ciąży prezentuje się mamusia, czy ojciec daje radę. Jeśli kogoś dziwi lub śmieszy ten pociąg państwa Lewandowskich do celebryckich zachowań, musi pogodzić się z myślą, że one nie ustaną tak długo, jak długo „Lewy” będzie strzelał gole z częstotliwością „pepeszy”.
A że nasz największy futbolowy gwiazdor nie przestaje doskonalić swojego piłkarskiego warsztatu i wciąż się rozwija, być może Kucharski faktycznie ma rację twierdząc, że jego klient jako pierwszy polski sportowiec zakończy karierę z miliardem złotych na koncie.


Pozostałe informacje

Bobsleiści robią politykę

Bobsleiści robią politykę

Rosjanie mocno się wkurzyli na Międzynarodową Fede...   czytaj więcej »
Majka liderem zespołu w Wielkiej Pętli

Majka liderem zespołu w Wielkiej Pętli

Brązowy medalista olimpijski w kolarstwie Rafał Ma...   czytaj więcej »
Starcie zwycięzców Ligi Mistrzów

Starcie zwycięzców Ligi Mistrzów

W niedzielnym finale rozgrywanych w Japonii Klubow...   czytaj więcej »
Nie pęka przed Legią

Nie pęka przed Legią

Trener Ajaksu Peter Brosz jest zadowolony, że jego...   czytaj więcej »
PZPN nie dla Janasa

PZPN nie dla Janasa

Rafał Janas został zwolniony z funkcji trenera rep...   czytaj więcej »
Piłkarze biją, klub płaci

Piłkarze biją, klub płaci

Chelsea w Premier League po 16 kolejkach prowadzi ...   czytaj więcej »
Kot pierwszy przy kasie

Kot pierwszy przy kasie

Po niedzielnym triumfie Macieja Kota i Kamila Stoc...   czytaj więcej »
Arbiter z Jagiellonią

Arbiter z Jagiellonią

Szymon Marciniak w tym sezonie nie jest w ekstrakl...   czytaj więcej »
Nemanja Nikolić chce ruszyć w świat

Nemanja Nikolić chce ruszyć w świat

Najskuteczniejszy w ostatnich dwóch sezonac...   czytaj więcej »
Okazja dla Legii do rewanżu

Okazja dla Legii do rewanżu

Legia w losowaniu 1/16 finału Ligi Europy trafiła ...   czytaj więcej »
Google plus