Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Drużyna też jest ważna

środa, 18 styczeń 2017 17:00

Napisane przez  JTK

Ten kwartet, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot, zapewne wystartuje w Zakopanem w konkursie drużynowym Ten kwartet, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot, zapewne wystartuje w Zakopanem w konkursie drużynowym

W zawodach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem do sobotniego konkursu drużynowego zgłosiło się aż trzynaście zespołów. Przewodząca stawce w tej rywalizacji reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wystąpi w roli faworyta

Wydarzyło się

Wydarzyło się

Polityka, Misiu Rzą...   czytaj więcej »

Wielka Krokiew po przebudowie torów najazdowych i rozbiegu otrzymała homologację FIS. Pierwszy skok na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza, jeszcze przed świętami, oddał kombinator norweski Wojciech Marusarz, rodzinnie powiązany z patronem zakopiańskiej skoczni. Opinie dotyczące częściowo zmodernizowanej skoczni (po sezonie modernizacji poddany zostanie też zeskok) są pozytywne. „Obiekt wygląda naprawdę świetnie, a nowy rozbieg jest bardzo dobry. Nie ma dużej zmiany, ale trochę inaczej się teraz skacze, leci się nieco niżej nad zeskokiem. Skocznia ma dobry profil i pozytywnie oceniam modernizację obiektu. Wszystko było doskonale przygotowane na nasz trening i chciałbym podziękować osobom, które się do tego przyczyniły. Wykonały naprawdę super pracę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony” – ocenia Wielką Krokiew w wypowiedzi zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowe Polskiego Związku Narciarskiego trener polskiej kadry Stefan Horngacher.
Zaplanowane w najbliższy weekend dwa konkursy Pucharu Świata, sobotni drużynowy i niedzielny indywidualny, zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Biletów na obie imprezy już nie ma, a to oznacza, że na widowni będzie komplet publiczności i gorąca atmosfera. Polscy kibice będą rzecz jasna trzymać kciuki za wszystkich naszych zawodników, ale chyba najbardziej za Kamilem Stochem. Najlepszy z naszych skoczków po ostatnich triumfach, w Turnieju Czterech Skoczni i w miniony weekend w dwóch konkursach w Wiśle, awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stoch prowadzi z dorobkiem 833 pkt, drugi jest Norweg Daniel-Andre Tande (767), a trzeci Słoweniec Domen Prevc (751). W czołowej dziesiątce zestawienia mamy jeszcze dwóch innych polskich skoczków – Maciej Kot z 502 pkt zajmuje piątą, a Piotr Żyła z 337 pkt dziewiątą pozycję. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi jest też liderem na liście płac – na skoczni zarobił jak dotąd 98 800 franków szwajcarskich.
Trener Horngacher na zawody w Zakopanem musiał zmniejszyć o połowę skład naszej kadry, zostawiając w niej, oprócz wyżej wymienionej trójki, jeszcze Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Jana Ziobro. I z tej szóstki selekcjoner wybierze kwartet skoczków, który w sobotę wystartuje w konkursie drużynowym. Obecność w nim Stocha, Żyły i Kota nie podlega dyskusji, problemem jest ten czwarty, bo Kubacki, Hula i Ziobro ostatnio prezentowali słabszą formę. A kibice w Zakopanem będą oczekiwać od biało-czerwonych zwycięstwa.


Pozostałe informacje

Pożegnanie mistrza

Pożegnanie mistrza

W niedzielę po długiej chorobie zmarł wybitny boks...   czytaj więcej »
Finał LM siatkarzy wyznaczono w Rzymie

Finał LM siatkarzy wyznaczono w Rzymie

Hala sportowa PalaLottomatica w Rzymie będzie aren...   czytaj więcej »
Dalej gra tylko Radwańska

Dalej gra tylko Radwańska

W grze pojedynczej pierwszą rundę wielkoszlemowego...   czytaj więcej »
Tylko trener jest zadowolony

Tylko trener jest zadowolony

Przegrywając w poniedziałek z Rosją 20:24 nasze re...   czytaj więcej »
Zamiast Prijovicia... Błaszczykowski

Zamiast Prijovicia... Błaszczykowski

Szwajcarski napastnik Aleksandar Prijović postawił...   czytaj więcej »
Chińczycy ograniczają

Chińczycy ograniczają

Chińska federacja piłkarska podjęła próbę p...   czytaj więcej »
Przyznał się do dopingu

Przyznał się do dopingu

Zawieszony po wykryciu w jego próbce zakaza...   czytaj więcej »
Szczujnia

Szczujnia

Ełckie wydarzenia w minioną Noc Sylwestrową (oraz ...   czytaj więcej »
Uwaga, kantują!

Uwaga, kantują!

Pomorscy rzecznicy konsumentów zgodnie narz...   czytaj więcej »
Z dobrego serca

Z dobrego serca

Władze – pani premier, pan minister obrony n...   czytaj więcej »
Google plus