Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Awantury i podejrzenia

sobota, 11 luty 2017 22:31

Napisane przez  JTK

Nasi najlepsi skoczkowie, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Maciej Kot, w tym sezonie nadają ton rywalizacji w PŚ Nasi najlepsi skoczkowie, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Maciej Kot, w tym sezonie nadają ton rywalizacji w PŚ

Rywalizacja w Pucharze Świata zbliża się powoli do końca. W klasyfikacji generalnej prowadzi Kamil Stoch, a Polska jest też na czele klasyfikacji drużynowej. Sukcesy biało-czerwonych zaczynają niektórych rywali kłuć w oczy.

Wydarzyło się

Wydarzyło się

Polityka, Misiu Rzą...   czytaj więcej »

Przed czekającymi nas konkursami w Sapporo i Pjongczang Kamil Stoch prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich i jednocześnie jest zdecydowanym liderem listy płac. Stoch, który w rozegranych w miniony weekend w Oberstdorfie konkursach Pucharu Świata w lotach narciarskich zajął trzecie i dziewiąte miejsce, zarobił już w tym sezonie 127 200 franków szwajcarskich (ok. 523 tys. złotych). Na drugie miejsce awansował Austriak Stefan Kraft (102 000 franków szwajcarskich), który w Oberstdorfie dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium i zgarnął maksymalna pulę.
Za Stochem i Kraftem trzeci do kasy stoi Norweg Daniel-Andre Tande z urobkiem 95 050 franków szwajcarskich. W czołowej „10” najlepiej zarabiających skoczków są jeszcze dwaj Polacy - Maciej Kot zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 80 200 franków, a Piotr Żyła jest dziewiąty (66 500 franków. Na zarobki w tym sezonie nie może też narzekać czwarty z „żelaznego kwartetu” naszej kadry Dawid Kubacki, który zgarnął jak do tej pory 45 200 franków. W rywalizacji sportowej Stoch również jest najlepszy i prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata z 1067 pkt na koncie. Drugi w zestawieniu jest Tande (953 pkt), a trzeci Kraft (920 pkt). W klasyfikacji drużynowej Pucharu Narodów prowadzi Polska z 3737 punktami, przed Austrią (3427), Niemcami (3360), Słowenią (2396) i Norwegią (2315).
Niezadowoleni z przebiegu rywalizacji w tym sezonie są Norwegowie, którzy zastanawiają się dlaczego z ich zawodników tylko Tande nie odstaje od czołówki. Podejrzewają, że przyczyną mogą być kombinezony. „Sądzimy, że odpowiedzialność za słabe wyniki ponoszą niedociągnięcia sprzętowe. Nie wiemy jeszcze dokładnie co robią nasi rywale, ale widzimy różnice w modelach kombinezonów” – stwierdził trener norweskiej reprezentacji Alexander Stoeckl. Co ciekawe, w poprzednim sezonie to właśnie kombinezony norweskich skoczków budziły najwięcej kontrowersji. Uważano, że są zmodyfikowane i dają większą swobodę w locie pozwalają zyskać przewagę. Stoeckl odpierał te zarzuty twierdząc, że jest to jedynie „nowinka technologiczna”. Widać jednak, że ich nowatorskie rozwiązanie zdążyło się zestarzeć, albo inni wymyślili coś lepszego.
Awanturę w tej sprawie próbował wywołać ostatnio fiński weteran skoczni Jane Ahonen, który zarzucił działaczom FIS, że przymykają oko na nieprawidłowości w kombinezonach zawodników z czołówki. Czy jego uwaga dotyczy też Polaków? Przypomnijmy, że za nieregulaminowy kombinezon dyskwalifikowani byli u nas Żyła i Klemens Murańka.


Pozostałe informacje

Fińska biegaczka dokuczyła Johaug

Fińska biegaczka dokuczyła Johaug

Norweski dziennik „Dagbladet” donosi z...   czytaj więcej »
Błaszczykowski w dołku

Błaszczykowski w dołku

Jakub Błaszczykowski od kilku miesięcy jest w VfL ...   czytaj więcej »
Honorowy Calhanoglu

Honorowy Calhanoglu

Zdyskwalifikowany na cztery miesiące za nieprawidł...   czytaj więcej »
Bayern straci kapitana

Bayern straci kapitana

Kapitan Bayernu Monachium Philipp Lahm po wtorkowy...   czytaj więcej »
Wypad sędziów do Chorwacji

Wypad sędziów do Chorwacji

PZPN w tym roku na przełomie stycznia i lutego zaf...   czytaj więcej »
Nie chcą zgody z Rosją

Nie chcą zgody z Rosją

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) odrzucił...   czytaj więcej »
Kapustka dostał szansę

Kapustka dostał szansę

Reprezentant Polski Bartosz Kapustka po raz pierws...   czytaj więcej »
Udany start w Tallinie

Udany start w Tallinie

Po czterech porażkach reprezentacja naszych tenisi...   czytaj więcej »
Make Warsaw great again!

Make Warsaw great again!

To nie do końca tak jest z tą Warszawą. Internet o...   czytaj więcej »
Postprawda Antoniego

Postprawda Antoniego

PiS, jak każda partia, chcąca mieszać w świadomośc...   czytaj więcej »
Google plus