Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Porażka polskiej ekipy

poniedziałek, 27 luty 2017 17:00

Napisane przez  JTK

Kamil Stoch nie był zadowolony ze swojego pierwszego występu w Lahti Kamil Stoch nie był zadowolony ze swojego pierwszego występu w Lahti

Pierwsze podejście polskich skoczków do medali mistrzostw świata w Lahti zakończyło się niepowodzeniem. Konkurs na normalnej skoczni wygrał Austriak Stefan Kraft, który wyprzedził Niemców Andreasa Wellingera i Markusa Eisenbichlera. Kamil Stoch zajął 4. miejsce, Maciej Kot był piąty, a Dawid Kubacki ósmy.

Wydarzyło się

Wydarzyło się

Polityka, Misiu Rzą...   czytaj więcej »

Znakomitymi wynikami w konkursach Pucharu Świata nasi skoczkowie rozbudzili apetyty kibiców przed główną imprezą sezonu, czyli mistrzostwami świata w Lahti. Walka o medale rozpoczęła się od zawodów indywidualnych na Salpausselce (HS100).Polacy na treningach i w kwalifikacjach zachwycali. Trener biało-czerwonych Stefan Horngacher z bólem serca musiał skreślić z kadry Jana Ziobro, który mimo dobrych skoków przegrał sportową rywalizację z Dawidem Kubackim. Szkoleniowiec nie popełnił błędu, bo Kubacki wygrał piątkowe kwalifikacje i dał sygnał, że w walce o medale w polskiej ekipie liczyć się będzie na równi z Kamilem Stochem. Maciejem Kotem i Piotrem Żyłą. My jednak największe nadzieje pokładaliśmy w Stochu, który w piątek ustanowił nowy rekord skoczni wynikiem 103,5 m.
W sobotę już tak różowo niestety nie było. Co prawda po pierwszej serii trzech naszych zawodników miało jeszcze realne szanse na medal, ale żaden z nich nie zajmował miejsca w czołowej trójce. Najwyższą czwartą lokatę zajmował Kamil Stoch, który po skoku na 96,5 metra przegrywał o 1,1 punktu z trzecim Michaelem Hayboeckiem, o 1,7 punktu z drugim Andreasem Wellingerem i o 6 punktów (równe 3 metry) z prowadzącym Stefanem Kraftem. Na 5. pozycji po skoku na odległość 96,5 metra był Dawid Kubacki, który ze Stochem przegrywał zaledwie o 0,5 punktu. Z kolei na 7. pozycji sklasyfikowano Macieja Kota. Zakopiańczyk do trzeciego Hayboecka tracił tylko 2,8 punktu. Te niewielkie różnice zapowiadały ogromne emocje w drugiej serii.
Jako pierwszy walkę o medale rozpoczął Kot. W drugiej serii skoczył 95,5 metra, ale chwilę po nim Niemiec Markus Eisenbichler uzyskał aż 100,5 metra i pokazał, że tylko „setka” daje jakieś gwarancje na zdobycie medalu. Niemiec miał kłopoty przy lądowaniu, na co jednak sędziowie zupełnie nie zwrócili uwagi, i dzięki temu Eisenbichler zdobył ostatecznie brązowy medal. Kamil Stoch w finale skoczył 99 metrów, ale dostał gorsze noty od sędziów i przegrał z niemieckim skoczkiem o 1,1 pkt. Na piątym miejscu zawody zakończył Maciej Kot, a Dawid Kubacki po słabym skoku na odległość 93,5 m ostatecznie zajął ósmą pozycję. Walkę o złoto stoczyli Wellinger i Kraft. Atakujący z 2. pozycji na półmetku Niemiec w finale uzyskał 100 metrów i objął prowadzenie, ale Kraft skoczył 98 m i ta odległość pozwoliła mu utrzymać przewagę uzyskaną w pierwszej serii.
Nasi skoczkowie w sumie jednak jako drużyna byli na drugim miejscu za Niemcami, więc nie traćmy jeszcze nadziei na medale.


Pozostałe informacje

Trzy bramki Lewandowskiego

Trzy bramki Lewandowskiego

W 22. kolejce Bundesligi Bayern Monachium rozgromi...   czytaj więcej »
Lech nie zwalnia tempa

Lech nie zwalnia tempa

W trzecim tegorocznym meczu ligowym zespół ...   czytaj więcej »
Dziewiąte miejsce w sztafecie

Dziewiąte miejsce w sztafecie

Justyna Kowalczyk w parze z Eweliną Marcisz zajęła...   czytaj więcej »
Bolidy McLarena znów pomarańczowe

Bolidy McLarena znów pomarańczowe

Nowe auto McLarena – MCL32 po raz pierwszy o...   czytaj więcej »
Syn Pelego za kratami

Syn Pelego za kratami

Edinho, syn legendarnego brazylijskiego piłkarza P...   czytaj więcej »
Opłacalna pucharowa przygoda

Opłacalna pucharowa przygoda

Legia przegrała w rewanżu z Ajaksem 0:1 i odpadła ...   czytaj więcej »
Boniek wskakuje na trampolinę

Boniek wskakuje na trampolinę

Po dwóch nieudanych próbach Zbigniew...   czytaj więcej »
Boją się tylko wiatru

Boją się tylko wiatru

Prezes PZN Apoloniusz Tajner jest niemal pewny, że...   czytaj więcej »
Trudne pytania w sprawie dopingu

Trudne pytania w sprawie dopingu

Amerykańska biegaczka Kikkan Randall podczas trwaj...   czytaj więcej »
Trzydzieści cztery gole w ośmiu meczach

Trzydzieści cztery gole w ośmiu meczach

W Lidze Mistrzów rozegrano wszystkie mecze ...   czytaj więcej »
Google plus