Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Powalczą w Belgradzie?

piątek, 03 marzec 2017 17:00

Napisane przez  JTK

Ewa Swoboda jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletek młodego pokolenia Ewa Swoboda jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletek młodego pokolenia

W piątek w Belgradzie rozpoczynają się 34. halowe mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. PZLA wystawił w tej imprezie 34-osobową reprezentację i szacuje, że ma ona co najmniej osiem medalowych szans.

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

W grudniu przyszłego...   czytaj więcej »

Przed dwoma laty w Pradze biało-czerwoni wywalczyli siedem medali, w tym tylko jeden złoty. W stolicy Czech na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Lewandowski, który wygrał bieg na 800 m. W tegorocznych mistrzostwach w Belgradzie ten zawodnik wystartuje na dystansie 1500 m, a na 800 m pobiegnie Adam Kszczot, dwukrotny mistrz Europy pod dachem (Paryż 2011, Goeteborg 2013). 34. edycja halowych mistrzostw naszego kontynentu odbędzie się w Kombank Arena – wielofunkcyjnej hali, znanej polskim kibicom choćby z meczów Ligi Światowej siatkarzy. Belgrad jest po raz drugi gospodarzem zmagań lekkoatletów pod dachem. Poprzednio, jeszcze jako stolica Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, organizował zawody tej rangi w 1969 roku (wówczas pod nazwą Europejskie Igrzyska Halowe). 48 lat temu Polska z dorobkiem dziewięciu krążków (w tym sześciu złotych) zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, wyprzedzając ówczesne sportowe potęgi – ZSRR i NRD.
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski jest optymistą w ocenie szans medalowych naszej ekipy. „Sezon zimowy jest krótki, ale intensywny. Mimo że nie startują w nim specjaliści od rzutów, którzy stanowią mocny punkt polskiej lekkoatletyki, są powody do optymizmu. Moim zdaniem mamy osiem szans medalowych. Jeśli wykorzystamy połowę, to start ekipy można będzie uznać za udany. Jestem zadowolony, że w naszej reprezentacji oprócz doświadczonych zawodników, którzy udowodnili już swoją klasę w międzynarodowych imprezach, znaleźli się też młodzi, utalentowani sportowcy: 20-letnia sprinterka Ewa Swoboda, biegająca średnie dystanse 21-letnia Sofia Ennaoui, 20-letni ośmiusetmetrowiec Mateusz Borkowski czy także 20-letni kulomiot Konrad Bukowiecki.
Którzy z naszych lekkoatletów mogą pokusi się w Belgradzie o medale? Na pewno wspomniani już wcześniej średniodystansowcy Kszczot i Lewandowski, choć ten pierwszy asekuruje się twierdząc, że biegi w hali to zawsze wielka loteria i czasem drobny błąd na starcie może zaważyć na końcowym wyniku. Być może mile nas zaskoczą Swoboda i Ennaoui, ale na pewno powinniśmy oczekiwać dobrego występu Kamili Lićwinko w skoku wzwyż i jej kolegi po fachu Sylwestra Bednarka. Mimo ostatnich kłopotów z łamiącymi się tyczkami szanse na medal ma Piotr Lisek i nie mniejsze drugi z tyczkarzy Paweł Wojciechowski. Może też coś zwojują nasi kulomioci, których w Belgradzie wystartuje trzech.


Pozostałe informacje

Tylko panowie grają dalej

Tylko panowie grają dalej

Zakończyła się faza grupowa siatkarskiej Ligi Mist...   czytaj więcej »
Polskie kluby poskąpiły zimą na transfery

Polskie kluby poskąpiły zimą na transfery

Tylko sześć klubów naszej piłkarskiej ekstr...   czytaj więcej »
Czy bilet to łapówka?

Czy bilet to łapówka?

Prezes Zagłębia Sosnowiec Marcin J. został zatrzym...   czytaj więcej »
Zdymisjonowani za Bąka

Zdymisjonowani za Bąka

PZPN rozwiązał kontrakty z tzw. ambasadorami młodz...   czytaj więcej »
Test lidera w Poznaniu

Test lidera w Poznaniu

Hitem 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy będzie n...   czytaj więcej »
W Lahti wygrywają tylko najlepsi

W Lahti wygrywają tylko najlepsi

Polska sztafeta 4x5 km zajęła w MŚ 2017 w Lahti &o...   czytaj więcej »
Straciła brąz z Pekinu

Straciła brąz z Pekinu

Ukraińska pięcioboistka Wiktoria Tereszczuk został...   czytaj więcej »
Farah w tarapatach

Farah w tarapatach

Czterokrotny mistrz olimpijski na długich dystansa...   czytaj więcej »
Cech nie broni karnych

Cech nie broni karnych

Trener Arsenalu Arsene Wenger ma coraz gorszą pras...   czytaj więcej »
Każda cząstka świata...

Każda cząstka świata...

Punkt krytyczny cierpienia został przekroczony. I ...   czytaj więcej »
Google plus