Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Ruch w Cracovii

sobota, 24 czerwiec 2017 23:37

Napisane przez  JTK

Tegoroczne lato w Cracovii zapowiada się na bardzo gorące Tegoroczne lato w Cracovii zapowiada się na bardzo gorące

W ostatnim czasie w najstarszym polskim klubie sporo si dzieje. Najpierw pracę stracił trener Jacek Zieliński, potem aresztowano niedawno zatrudnionego dyrektora Mirosława M., a na końcu w klubie zawitał Michał Probierz.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

Nie Maciej Bartoszek ani Waldemar Fornalik, tylko Michał Probierz zastąpił zwolnionego przedwczoraj Jacka Zielińskiego w Cracovii. Właściciel i prezes klubu prof. Janusz Filipiak postanowił zatrudnić Probierza, doceniając jego pracę w Jagiellonii, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski. „Nie zwalnialibyśmy Jacka Zielińskiego, gdybyśmy nie mieli jego następcy” – przyznał prezes Filipiak podczas prasowej konferencji. Nazwiska nowego szkoleniowca nie poda, ale już w środę w Internecie pojawiło się jego nazwisko, co klub w końcu potwierdził na Twitterze: „Bardzo miło nam poinformować, że nowym trenerem Cracovii został Michał Probierz. Trenerze, witamy i życzymy powodzenia!”. A już następnego dnia w krakowskim klubie nowy szkoleniowiec na spotkaniu z dziennikarzami roztaczał swoje wizje zmian w ekipie „Pasów”.
Trudno powiedzieć jaki wpływ na zatrudnienie Probierza miało aresztowanie dyrektora Cracovii Mirosława M. Ten były działacz Ruchu Chorzów został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem korupcji – poinformowała w oficjalnym komunikacie Prokuratura Krajowa. Razem z innym podejrzanym, byłym prezesem Ruchu Dariuszem S., miał wręczyć 72 tys. złotych łapówki szefowi urzędu skarbowego w Sosnowcu. Do popełnienia tych czynów miało dojść od marca 2015 roku do kwietnia 2016 roku. Mirosław M. nie wylądował ostatecznie za kratkami, bo wyszedł za poręczeniem majątkowym, ale jego problemy chyba skutecznie unicestwiły misterny plan zatrudnienia w Cracovii w roli trenera byłego szkoleniowca „Niebieskich” Waldemara Fornalika.
Jakim cudem jednak trafił do Cracovii Probierz, o którym w polskich mediach pisano, że odszedł z Jagiellonii tylko dlatego, że miał mnóstwo ofert z zagranicznych klubów. „To prawda, rozmawiałem z czterema klubami zagranicznymi, byłem także zaangażowany w projekt przejęcia Śląska Wrocław. Z Andrzejem Kucharem rozmawialiśmy o tym jeszcze we wtorek. Nie doszliśmy jednak do porozumienia, więc dogadałem się z profesorem Filipiakiem. Wierzę, że stworzymy z Cracovii bardzo silny klub i że profesor postawił na dobrą kartę” – tłumaczył na spotkaniu z dziennikarzami nowy szkoleniowiec „Pasów”.
Probierz zapowiedział kadrową rewolucję w krakowskim klubie i wytyczył przed zespołem jasny cel. „Cracovia ma bogatego sponsora i jest drużyną, którą można wprowadzić na futbolowe salony. Mam zamiar to zrobić w ciągu najbliższych dwóch sezonów” – zapowiedział. Zobaczymy...


Pozostałe informacje

Cristiano Ronaldo znów zadziwił

Cristiano Ronaldo znów zadziwił

Cristiano Ronaldo strzelając zwycięskiego gola w m...   czytaj więcej »
Kadra Taylora

Kadra Taylora

Trener reprezentacji Polski koszykarzy Mike Taylor...   czytaj więcej »
Zrobili dobrze bogatym

Zrobili dobrze bogatym

UEFA poinformowała, że zarówno RB Lipsk, ja...   czytaj więcej »
Pucharowy kwartet

Pucharowy kwartet

Polskę w europejskich rozgrywkach będą reprezentow...   czytaj więcej »
Kuszą asa Koziołków

Kuszą asa Koziołków

Jeden z trzech najlepszych snajperów Bundes...   czytaj więcej »
Cygan znów za kratami

Cygan znów za kratami

Słynny pięściarz Dawid „Cygan” Kosteck...   czytaj więcej »
Bankructwo Beckera

Bankructwo Beckera

Legendarny niemiecki tenisista Boris Becker został...   czytaj więcej »
Lżejsza kara za spalenie

Lżejsza kara za spalenie

Kolejny zwrot w głośnej sprawie spalenia na wrocła...   czytaj więcej »
„Solidarność” kontra rząd?

„Solidarność” kontra rząd?

W dość anemiczny przy władzy Jarosława Kaczyńskieg...   czytaj więcej »
Biedroń  rozwiązuje problemy

Biedroń rozwiązuje problemy

– Robert Biedroń jest świetnym politykiem, k...   czytaj więcej »
Google plus