Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Znów handlują Lewandowskim

sobota, 24 czerwiec 2017 23:39

Napisane przez  JTK

Robert Lewandowski tego lata raczej nie zmieni barw klubowych Robert Lewandowski tego lata raczej nie zmieni barw klubowych

Letni sezon transferowy jeszcze na dobre sie nie rozkręcił, a już wywołał niebywałe emocje. Głównie przez Cristiano Ronaldo, ale swoje pięć minut ma też kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

Medialne spekulacje sprowokował sam Lewandowski, który po meczu reprezentacji Polski z Rumunią w wypowiedziach dla polskiej prasy wylał żale pod adresem swoich kolegów z Bayernu Monachium oraz trenera Carlo Ancelottiego, że nie dość mocno pomagali mu w wywalczeniu tytułu króla strzelców Bundesligi. Ponieważ do tej pory najlepszy polski piłkarz raczej unikał takich kontrowersyjnych wypowiedzi, jego krytyczne opinie odbiły się w Europie szerokim echem. „Lewy” na pewno zdawał sobie sprawę, że wywoła swoimi słowami medialną burzę. Oliwy do ognia natychmiast dorzucili jego dwaj agenci, Cezary Kucharski i Maik Barthel, którzy w wypowiedziach dla niemieckich mediów przyznawali, że nigdy wcześniej nie widzieli Lewandowskiego tak zawiedzionego i wkurzonego. W tym nie mogło być przypadku. „Lew” i jego najbliżsi współpracownicy to zbyt wytrawni gracze, żeby pozwolili sobie na niefortunne wypowiedzi. Taka wspólna akcja wyglądała na przygotowywanie gruntu pod przyszły transfer. Oczywiście w europejskich mediach ten fakt natychmiast powiązano z Realem Madryt, bo przecież od dawna wiadomo, że prezydent tego klubu Florentino Perez chciałby mieć Lewandowskiego na Santiago Bernabeu. W Bayernie Monachium te plotki skomentowano jednak w żartobliwy sposób, publikując na Twitterze fotkę gumowej kaczki.
Szybko się jednak okazało, że to nie Real Madryt jest aktualnym kierunkiem wskazywanym Lewandowskiemu przez jego doradców, tylko najbogatsze kluby z angielskiej Premier League. W Bayernie Polak osiągnął już wszystko, a Ligi Mistrzów z tym klubem i tak nigdy nie wygra, więc zanim spełni swoje marzenie i wyjedzie do USA, naturalnym kierunkiem jest dla niego gra na angielskich boiskach – taki przekaz otrzymali angielscy dziennikarze i zaraz zaczęli na serio spekulować, że „Lewy” byłby idealnym graczem w dla Chelsea Londyn i Manchesteru United. Zmiana klimatu, nowa liga, nowi rywale – Lewandowski potrzebuje nowych wyzwań i chce odejść z Bayernu już teraz. Takie opinie pojawiły się w angielskich mediach i rzecz jasna mocno zaniepokoiły działaczy Bayernu, do których w końcu dotarło, że lojalność ich najlepszego snajpera ma swoje granice. I zareagowali gniewnym komunikatem: „Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem, który nie tak dawno temu został przedłużony do 2021 roku! Bayern Monachium nie myśli nawet o sprzedaży Lewandowskiego. Nie było rozmów z żadnym z klubów i takowych też nie będzie! Jeśli kluby prowadzą rozmowy z zawodnikami, negocjują bezczelnie, choć piłkarze mają długoterminowe umowy, to zespoły te narażają się na kary FIFA” – napisano w oficjalnym oświadczeniu władz klubu. Czy to koniec tematu?


Pozostałe informacje

Ruch w Cracovii

Ruch w Cracovii

W ostatnim czasie w najstarszym polskim klubie spo...   czytaj więcej »
Cristiano Ronaldo znów zadziwił

Cristiano Ronaldo znów zadziwił

Cristiano Ronaldo strzelając zwycięskiego gola w m...   czytaj więcej »
Kadra Taylora

Kadra Taylora

Trener reprezentacji Polski koszykarzy Mike Taylor...   czytaj więcej »
Zrobili dobrze bogatym

Zrobili dobrze bogatym

UEFA poinformowała, że zarówno RB Lipsk, ja...   czytaj więcej »
Pucharowy kwartet

Pucharowy kwartet

Polskę w europejskich rozgrywkach będą reprezentow...   czytaj więcej »
Kuszą asa Koziołków

Kuszą asa Koziołków

Jeden z trzech najlepszych snajperów Bundes...   czytaj więcej »
Cygan znów za kratami

Cygan znów za kratami

Słynny pięściarz Dawid „Cygan” Kosteck...   czytaj więcej »
Bankructwo Beckera

Bankructwo Beckera

Legendarny niemiecki tenisista Boris Becker został...   czytaj więcej »
Lżejsza kara za spalenie

Lżejsza kara za spalenie

Kolejny zwrot w głośnej sprawie spalenia na wrocła...   czytaj więcej »
„Solidarność” kontra rząd?

„Solidarność” kontra rząd?

W dość anemiczny przy władzy Jarosława Kaczyńskieg...   czytaj więcej »
Google plus