Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

UEFA ma tylko jedną miarę

poniedziałek, 21 sierpień 2017 17:49

Napisane przez  JTK

Ciekawe na jaką kwotę działacze UEFA wycenią to dzieło kibiców warszawskiej Legii.  Ciekawe na jaką kwotę działacze UEFA wycenią to dzieło kibiców warszawskiej Legii.

Arka Gdynia i Legia Warszawa zostały ukarane przez UEFA. Gdyński klub musi zapłacić 13 tys. euro, ale ta sankcja nie budzi kontrowersji. Inaczej jest w przypadku stołecznej drużyny.

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

Kto zostanie piłkarzem stulecia?

W grudniu przyszłego...   czytaj więcej »

Grzywna w wysokości 35 tysięcy euro nałożona na Legię przez UEFA była karą nie tylko za niedrożne przejścia, jak w miniony czwartek przed meczem z Sheriffem Tyraspol informował prezes warszawskiego klubu Dariusz Mioduski, lecz także za niezgodny z przepisami UEFA transparent wywieszony 2 sierpnia podczas rewanżowego spotkania w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Przypomnijmy, że w tzw. oprawie meczowej fani Legii umieścili ogromny transparent z napisem: „W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi”. Napis został zilustrowany obrazem dziecka (w czapce z biało-czerwoną flagą) z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze.
W miniony piątek UEFA w oficjalnym komunikacie przyznała, że nałożona na Legię grzywna jest także karą za ten element kibicowskiej oprawy meczu, bo zgodnie z jej przepisami w trakcie meczów nie mogą być prezentowane hasła nie mające związku z wydarzeniem sportowym. 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która przypadła dzień przed spotkaniem, uczczono także „kartoniadą” w narodowych barwach i napisem „1944”, minutą ciszy, wyciem syren i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Decyzja UEFA wzbudziła takie oburzenie w Polsce, że w kilka dni zebrano z nawiązka kwotę potrzebną na pokrycie kary.
Kibice Legii nie byliby jednak sobą, gdyby nie odpowiedzieli. Przed spotkaniem z Sheriffem Tyraspol wywiesili transparent z napisem „I 35 tysięcy grzywny idzie do...”, ilustrując tekst wizerunkiem świni wpisanym w logo UEFA. Niestety, odpalili też race, więc Legia dostanie kolejną karę.
Natomiast co się tyczy sankcji nałożonych na Arkę Gdynia, to trudno kwestionować ich zasadność. Gdyński klub został ukarana przez UEFA grzywną w wysokości 13 tys. euro za użycie przez jego fanów środków pirotechnicznych oraz zniszczenia dokonane w sektorze gości podczas rewanżowego meczu III rundy eliminacji Ligi Europy z duńskim FC Midtjylland (1:2). Ponadto Arka została zobowiązana do pokrycia kosztów naprawy szkód wyrządzonych w sektorze gości, co według wstępnych szacunków pochłonie kolejne ok. 10 tys. euro).
Przypomnijmy, że Arka odpadła z rywalizacji z Midtjylland, chociaż u siebie wygrała 3:2, natomiast Legia musiała pożegnać się z marzeniami o Lidze Mistrzów i teraz walczy w IV rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. W miniony czwartek legioniści zremisowali na Łazienkowskiej z Sheriffem Tyraspol 1:1, ale choć grali słabo, to trener Jacek Magiera z przekonaniem zapewniał, że w rewanżu Legia wygra i awansuje.


Pozostałe informacje

Waleczność beniaminków

Waleczność beniaminków

Niedawni pierwszoligowcy, Sandecja Nowy Sącz i G&o...   czytaj więcej »
Zamieszanie wokół Cristiano Ronaldo

Zamieszanie wokół Cristiano Ronaldo

W meczu o Superpuchar Hiszpanii Cristiano Ronaldo ...   czytaj więcej »
Atak na kibica Widzewa

Atak na kibica Widzewa

Piłkarze Widzewa Łódź rozegrali w sobotę sp...   czytaj więcej »
Azarenka walczy o syna

Azarenka walczy o syna

Białoruska tenisistka Wiktoria Azarenka niedawno w...   czytaj więcej »
Pech brytyjskiego judoki

Pech brytyjskiego judoki

Brytyjski judoka Winston Gordon, trzykrotny uczest...   czytaj więcej »
Książę Andrzej, czyli bunt przeciw „pierwszej brygadzie”

Książę Andrzej, czyli bunt przeciw „pierwszej brygadzie”

Kiedy pan Prezes śpi, koty harcują. Tworzą nową, p...   czytaj więcej »
Cudów nie ma

Cudów nie ma

15 sierpnia wysłuchałem w TVP Info wystąpienia duc...   czytaj więcej »
Polak w delegacji

Polak w delegacji

Co roku ponad pół miliona Polaków wy...   czytaj więcej »
Brunatne porządki

Brunatne porządki

Nacjonalistom nie wystarczy, że policja ochrania i...   czytaj więcej »
Festiwal dekomunizacji

Festiwal dekomunizacji

Do 2 września zmienić ma się prawie tysiąc nazw ul...   czytaj więcej »
Google plus