Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Rozliczenia po Kuusamo

środa, 29 listopad 2017 22:50

Napisane przez  JTK

Po dwóch turniejach Pucharu Świata najlepszy z Polaków jest Kamil Stoch Po dwóch turniejach Pucharu Świata najlepszy z Polaków jest Kamil Stoch

Szóste miejsce w konkursie drużynowym i tylko jeden zawodnik w czołowej dziesiątce konkursu indywidualnego – nie takich wyników oczekiwali polscy kibice. Nawet Adam Małysz przyznał, że ma „mieszane uczucia” po występie biało-czerwonych w Kuusamo.

Wydarzyło się

Wydarzyło się

Polityka, Misiu Rzą...   czytaj więcej »

Najlepiej z Polaków wypadł Dawid Kubacki, który zajął ósme miejsce. Poniżej oczekiwań spisał się Kamil Stoch, który tydzień temu Stoch zajął drugie miejsce w Wiśle. Kibice liczyli, że lider polskiej kadry także w Ruce zajmie miejsce na podium. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi nie będzie jednak miło wspominał swojego występu w Finlandii. W niedzielnych zawodach zajął dopiero 20. miejsce, a o takim kiepskim wyniku przesądziła nieudana próba w pierwszej serii. W finałowej serii Stoch skoczył już na swoim normalnym poziomie, ale wystarczyło to tylko do awansu z 27. ma 20. miejsce. W drugiej próbie natomiast szansę na podium zmarnował Kubacki, który po pierwszym skoku był czwarty, lecz zamiast poprawić swoja lokatę, spadł na ósme miejsce. Ale i tak okazał sie najlepszy w ekipie biało-czerwonych. Piotr Żyła zajął 11. miejsce, Maciej Kot był 16., Stefan Hula 21., a Jakub Wolny 30. „Z jednej strony trzeba się cieszyć, bo cała szóstka weszła do drugiej serii i zdobyła punkty w klasyfikacji Pucharu Świata, lecz z drugiej wszyscy wiemy, że stać tych chłopaków na lepsze wyniki. Brakuje im jeszcze stabilizacji i powtarzalność. Co do zawodów to były ciekawe, w miarę sprawiedliwe, a poziom konkursu wysoki. Sensację sprawił niespodziewany zwycięzca Jernej Damjan, którego nie było na inauguracji w Wiśle. To tylko potwierdza, że na początku sezonu nie można niczego być pewnym jeśli idzie o formę zawodników” – skomentował rywalizację w Kuusamo Adam Małysz.
Mimo potknięcia na skoczni w Ruce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej z Polaków znajduje sie po dwóch konkursach Kamil Stoch, który jest piąty. Nasz najlepszy skoczek jest też najwyżej z biało-czerwonych na liście płac, ale zajmuje w tym zestawieniu dopiero ósme miejsce. Nagrody finansowe otrzymują skoczkowie, którzy zajmą miejsca od 1. do 30. w indywidualnych konkursach Pucharu Świata oraz zawodnicy z trzech najlepszych reprezentacji w zmaganiach drużynowych. Po konkursach w Wiśle i Kuusamo zdecydowanymi liderami finansowymi są skoczkowie z Norwegii. Najwięcej zarobił na razie Daniel Andre Tande, który wzbogacił się o około 88 tysięcy złotych. Niewiele mniej zarobili jego koledzy z reprezentacji Johann Andre Forfang i Robert Johansson. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Junshiro Kobayashi w zestawieniu finansowym zajmuje 4. miejsce, a zarobił dotychczas ponad 61 tysięcy złotych. Z kolei niedzielny zwycięzca na Rukatunturi Słoweniec Jernej Damjan otrzymał 36 tysięcy złotych i zajmuje 13. lokatę. Po konkursie drużynowym i indywidualnym w Kuusamo w czołowej dziesiątce zestawienia mamy tylko Stocha, który za swoje dotychczasowe wyniki zarobił nieco ponad 50 tys. złotych. Żyła i Kubacki „wyskakali” po 38 tysięcy, Kot 27 tysięcy, a Hula 15,5 tys. złotych. Łącznie wszyscy nasi skoczkowie zarobili do tej pory ponad 172 tys. złotych.


Pozostałe informacje

Szeroka kadra żużlowców na nowy sezon

Szeroka kadra żużlowców na nowy sezon

Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego ...   czytaj więcej »
AC Milan zmienił trenera

AC Milan zmienił trenera

Vincenzo Montella (na zdjęciu) zapłacił posadą za ...   czytaj więcej »

Katar kupił mundial?

Francuski portal mediapart.fr rozgrzał na nowo dys...   czytaj więcej »

Francuzi byli mocniejsi

W 9. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznyc...   czytaj więcej »

Żołnierz Dobrej Zmiany

Oto prawdziwy Żołnierz Dobrej Zmiany – nie t...   czytaj więcej »
Kobiety – pistolety

Kobiety – pistolety

WYWIAD. Z Anną Mackiewicz, współorganizator...   czytaj więcej »
Głos lewicy

Głos lewicy

Każdego to może trafić „To się może zdarzyć...   czytaj więcej »
Wielki Brat patrzy!

Wielki Brat patrzy!

Już niedługo dane majątkowe 1,5 miliona obywateli ...   czytaj więcej »
Trwoga w samorządach

Trwoga w samorządach

Na Dolnośląskim Kongresie Samorządowym samorządowc...   czytaj więcej »
Nowa Nowoczesna

Nowa Nowoczesna

Już nie Nowoczesna Ryszarda Petru, tylko po prostu...   czytaj więcej »
Google plus