Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Stoch przegrywa tylko z wiatrem

poniedziałek, 12 marzec 2018 22:30

Napisane przez  JTK

Kamil Stoch objął prowadzenie w cyklu Raw Air już w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Kamil Stoch objął prowadzenie w cyklu Raw Air już w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego

Kamil Stoch od piątku był na skoczni w Oslo poza zasięgiem rywali. Po pierwszej serii niedzielnego konkursu indywidualnego prowadził po skoku na 138 m. Ale wiatr pokrzyżował mu szyki w drugiej próbie i zajął dopiero 6. lokatę. Ale w Raw Air wciąż jest liderem.

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

MY, SOCJALIŚCI. Stanisław Dubois i inni

Miałem przyjemność w...   czytaj więcej »

W rozpoczynających cykl Raw Air piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego przeszła piątka naszych zawodników: Kamil Stoch, Jakub Wolny, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Pecha miał tym razem Maciej Kot, któremu nie powiało na skoczni jak trzeba i zajął dopiero odległe 56. miejsce. Mimo tej wpadki to jego trener Stefan Horngacher wystawił w składzie kadry na sobotni konkurs drużynowy. I Kot zaufania nie nadużył pokazując, że piątkowa wtopa był wypadkiem przy pracy. Kwalifikacje wygrał Stoch, Kubacki był 5., Hula 15., Wolny 42., a Żyła 44. W „drużynówce” Norwegowie po raz kolejny w tym sezonie zdeklasowali konkurencję i wygrali z ogromna przewagą 58,9 na drugą w klasyfikacji reprezentacją Polski. Trzecie miejsce zajęli Austriacy. Dla biało-czerwonych były to 20. zawody drużynowe, w których stanęli na podium, a czego w ostatnich 15 konkursach dokonywali tego 14 razy. Można zatem powiedzieć, że nasi skoczkowie utrzymują i czternaste podium w ostatnich piętnastu konkursach drużynowych w PŚ. „Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że stanowię część tego zespołu” – podsumował występ biało-czerwonych ich lider Kamil Stoch. Trzykrotny złoty medalista olimpijski znacząco przyczynił się do zajęcia drugiego miejsca przez reprezentantów Polski, sam jednak miał do zrealizowania ważniejszy dla siebie cel – wygranie cyklu zawodów Raw Air.
Po pierwszej serii wydawało się, że nie na polskiego skoczka nie ma mocnych. Stoch poszybował w serii próbnej na odległość 136 m, a w pierwszej próbie „na serio” poprawił jeszcze ten wynik o dwa metry. Oczywiście pewnie prowadził. Niestety, w drugiej serii Stocha dopadł pech. Trafił na fatalne warunki na skoczni i wylądował na 119 metrze. To było oczywiście za mało na utrzymanie pierwszej lokaty w konkursie i nasz trzykrotny złoty medalista spadł na szóstą pozycję. Z nieszczęścia rywala skorzystał Norweg Daniel Andre Tande, który wygrał zawody, drugie miejsce wywalczył Austriak Stefan Kraft, a trzeci był inny z Austriaków Michael Hayboeck.
Pozostali nasi zawodnicy też nie poradzili sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi i ostatecznie na 19. miejscu zawody skończył Żyła, na 22. Wolny, a Kubacki po drugim skoku na odległość 116 metrów spadł na odległe 26. pozycję. Najgorzej tym razem w naszej ekipie, poza nieobecnym Kotem, spisał się Hula, który nie zakwalifikował się do serii finałowej i zawody zakończył na 42. pozycji.
Mimo niepowodzenia Kamil Stoch utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air, ale ma już tylko 7,5 pkt przewagi nad drugim Norwegiem Robertem Johanssonem. Kolejne zawody już w poniedziałek. Tego dnia odbędą się kwalifikacje na skoczni w Lillehammer. Początek godz. 17:30.


Pozostałe informacje

Setny gol Lewego dla Bayernu

Setny gol Lewego dla Bayernu

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogło...   czytaj więcej »
Wciąż dużo niewiadomych

Wciąż dużo niewiadomych

Po 27. kolejce ekstraklasy zmienić się mógł...   czytaj więcej »
Życiowy sukces polskiego snowboardzisty w Pucharze Świata

Życiowy sukces polskiego snowboardzisty w Pucharze Świata

Życiowy sukces odniósł snowboardzista AZS Z...   czytaj więcej »
Pogrom gwiazd w Indian Wells

Pogrom gwiazd w Indian Wells

Agnieszka Radwańska przegrała 3:6, 2:6 z 20-letnią...   czytaj więcej »

Biegi to sport dla chorych

Fińska biegaczka Krista Parmakoski zdobyła w Pjong...   czytaj więcej »

Kto podwędził pieniądze?

Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna przez nie...   czytaj więcej »

PZPN chce Ligi Narodów

Trzy federacje piłkarskie wyraziły chęć zorganizow...   czytaj więcej »

Twierdza Kielce nadal niezdobyta

W hicie kolejki PGNiG Superligi szczypiorniści mis...   czytaj więcej »
Pies na baby

Pies na baby

Na portalu kobieta.wp.pl Justyna Samolińska ubolew...   czytaj więcej »

Marcowe klimaty. Wczoraj i dziś

WYWIAD. Z prof. Piotrem Osęką, historykiem z Insty...   czytaj więcej »
Google plus