Najważniejszy jest Real

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 22:20

Napisane przez  JTK

Robert Lewandowski cieszy się zaufaniem trenera Juppa Heynckesa, Robert Lewandowski cieszy się zaufaniem trenera Juppa Heynckesa,

Bayern Monachium wygrał 5:1 z Borussią M’gladbach w 30. kolejce Bundesligi. Mocno poobijany w środowej potyczce w Lidze Mistrzów z FC Sevilla Robert Lewandowski zaczął mecz na ławce, ale zmienił Sandro Wagnera w 70. minucie i zdążył strzelił 27. ligowego gola w tym sezonie.

Refleksje przed 1 Maja

Tradycyjnie już socj...   czytaj więcej »

Piłkarze Bayernu skromnie uczcili zdobycie kolejnego mistrzostwa Niemiec, które zagwarantowali sobie tydzień temu, pokonując FC Augsburg. W środku tygodnia ekipa trenera Juppa Heynckesa stoczyła ciężki bój z ekipą FC Sevilla, remisując u siebie z hiszpańskim zespołem 0:0, ale to wystarczyło by awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. W piątek monachijczycy dowiedzieli się, że o finał przyjdzie im walczyć z obrońcą trofeum Realem Madryt. Z takiego wyniku losowania par półfinałowych w szatni Bayernu najmniej zadowolony był pewnie Lewandowski, którego od lat media niemal w każdym oknie transferowym już widzą na Santiago Bernabeu. W końcu proroctwa dziennikarzy mają szanse się sprawdzić, bo „Lewy” nie został przez kopaczy z Sewilli na tyle poturbowany, żeby nie móc wystąpić w meczach z Realem. Udowodnił to zresztą już w minioną sobotę w spotkaniu z Borussią Moenchengladbach. Mecz na Allianz Arenie w Monachium zaczął się sensacyjnie, bo goście pierwsi strzelili gola. Wtedy jednak przystąpił do dzieła zmiennik „Lewego” Sandro Wagner. Reprezentant Niemiec jeszcze do przerwy zdobył dwie bramki i pierwszą połowę Bayern kończył prowadząc 2:1. Po zmianie stron dwa kolejne gole dorzucili reprezentant Hiszpanii Thiago Alcantara oraz reprezentant Austrii David Alaba. W tym momencie było już po zawodach i na dobrą sprawę trener Heynckes nie musiał podnosić Lewandowskiego z ławki. Ale podniósł, bo pewnie tak się z nim umówił przed meczem. Niemiecki szkoleniowiec ma teraz komfort pracy, bo w ligowych meczach może rotować składem i oszczędzać siły najlepszych graczy na czekające jeszcze Bayern mecze o stawkę w Lidze Mistrzów i Pucharze Niemiec.
Lewandowski w tym sezonie nie jest więc tak eksploatowany jak w poprzednich, ale dla niego to jednak jest pewna nowość, że zaczyna mecz na ławce albo że schodzi po godzinie gry. Na razie takie zaburzenia meczowego rytmu nie wpłynęły na jego skuteczność w Bundeslidze, bo w 27 występach (na 30 możliwych) strzelił 27 goli. W Lidze Mistrzów już jednak tak skuteczny nie jest, chociaż swojego snajperskiego dorobku w obecnych rozgrywkach (pięć trafień) nie musi się wstydzić, to jednak z pięcioma bramkami na koncie w klasyfikacji strzelców jest dopiero na 11. pozycji. Na dogonienie lidera tego zestawienia, Cristiano Ronaldo, „Lewy” nie ma żadnych szans, bo Portugalczyk wyprzedza go o 10 trafień. Ale możemy być pewni, że kibice i media na całym świecie będą uważnie śledzić jego bezpośrednią potyczkę z gwiazdorem „Królewskich”. Dlatego Lewandowski nie może jej przegrać.