Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Zablokowani blokujący

czwartek, 10 sierpień 2017 21:35

Napisane przez  STRAJK.EU

Związek rybaków z tunezyjskiego Dżardzis (na południu, przy granicy libijskiej) ogłosił w niedzielę, że nie pozwoli, by „C-Star”, „anty-migracyjny” statek z aktywistami europejskiej skrajnej prawicy, zawinął do portu.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

„C-Star” kierował się na Dżardżis po rejsie wzdłuż wybrzeży libijskich, gdzie podjął misję zawracania do Afryki łodzi z migrantami próbującymi dostać się do Europy oraz przeszkadzania statkom humanitarnych organizacji pozarządowych w niesieniu ratunku. Tunezyjskie organizacje praw człowieka wezwały rząd do niedopuszczenia „C-Star” do portów, nazywając załogę identarystów „niebezpiecznymi rasistami”.
Inicjatywa anty-migracyjnej „obrony Europy” działaczy skrajnej prawicy z Francji, Austrii, Niemiec i Włoch dąży do „zamknięcia migracyjnej drogi przez Morze Śródziemne”. Narodziła się we francuskiej organizacji Pokolenie Tożsamości , która od swego powstania 5 lat temu rozgałęziła się na inne kraje. Jej ideologia to obrona „europejskiej Europy” , walka z „konsumpcjonizmem, interwencjonizmem amerykańskim, islamizacją kontynentu i inwazją imigrantów”. W maju ta międzynarodówka rozpoczęła kampanię zbierania funduszy na projekt „C-Star”, najpierw przez Pay-Pal, a po zablokowaniu tej zbiórki, za pośrednictw platformy crowfoundingowej We Search. To się udało, dzięki wydatnej pomocy amerykańskiego portalu „AltRight.com”.
W czerwcu indentaryści wynajęli 40-metrowy statek w Dżibuti, który Egipcjanie zatrzymali na tydzień w Kanale Sueskim, w związku z podejrzeniem o przewożenie broni. „C-Star” przybił potem do portu w Famaguście, w tureckiej części Cypru, gdzie na krótko aresztowano kapitana i część załogi pod zarzutem przedstawienia fałszywych dokumentów. Statek opuścili tam wynajęci przez organizatorów marynarze ze Sri Lanki, grupowo poprosili o azyl w Europie. Po skompletowaniu nowej załogi, „C-Star” ruszył jednak ku wybrzeżom libijskim, oblepiony wielkimi napisami „No way”, również po arabsku.
Według Amnesty International , wszystko wskazuje, że w tym roku padnie rekord śmierci w morzu. Do tej chwili zarejestrowano ponad 2 tys. utonięć. To mniej więcej 3 proc. tych, którzy do końca czerwca wypłynęli z Libii. „Państwa europejskie stopniowo odwracają plecy od strategii poszukiwania i ratunku, które redukowały liczbę zaginionych w morzu” – zwraca uwagę organizacja.
Włochy wyszkoliły i wyposażyły straż przybrzeżną jednego z libijskich rządów, by nie dopuszczała do wypłynięć, ale nie kontroluje jej. Techniki interwencji tej straży to raczej topienie łodzi, niż ich zawracanie, ONZ zarzuca jej nawet strzelanie do pontonów z ludźmi.


Pozostałe informacje

Izrael zamknie Al-Dżazirę

Izrael zamknie Al-Dżazirę

Minister współpracy regionalnej Izraela poi...   czytaj więcej »
Gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o dominację prawicy

Gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o dominację prawicy

Lewica babrająca się w prawicowym błotku nie zyska...   czytaj więcej »
Antysyjonizm  to nie antysemityzm

Antysyjonizm to nie antysemityzm

List otwarty do prezydenta Republiki Francuskiej ...   czytaj więcej »
Niezawodna Anita

Niezawodna Anita

Anita Włodarczyk nie zawiodła oczekiwań i zdobyła ...   czytaj więcej »
W Legii znów nerwowo

W Legii znów nerwowo

Po czterech kolejkach w w czołowej ósemce e...   czytaj więcej »
Odrodzenie Stali Gorzów

Odrodzenie Stali Gorzów

W hicie 12. kolejki żużlowej ekstraligi broniąca m...   czytaj więcej »
Sara Errani na dopingu

Sara Errani na dopingu

Zajmująca 98. miejsce w rankingu WTA Sara Errani z...   czytaj więcej »
Odeszła legenda sprintu

Odeszła legenda sprintu

W wieku 79 lat zmarła słynna australijska sprinter...   czytaj więcej »
Rewanż za Wimbledon

Rewanż za Wimbledon

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali w finale deb...   czytaj więcej »
Flaczki tygodnia

Flaczki tygodnia

Pan Jan Szyszko jest pierwszym ministrem rządu pol...   czytaj więcej »
Google plus