Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Głos lewicy w Parlamencie Europejskim

poniedziałek, 09 październik 2017 22:27

Napisane przez  sld.org.pl

Obszar do wypełnienia

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

– Mamy następującą sytuację , posiadamy wspólny obszar gospodarczy, Europę bez granic, jeżeli chodzi o obroty gospodarcze, handlowe, przepływy ludzi. Nie mamy jednak wspólnego obszaru prowadzenia śledztw, ale istnieje wspólny obszar dla przestępstw, ale nie dla ich ścigania. Dlatego z zadowoleniem witam tę ideę i patrzę na to, nie tylko jako ochronę naszego budżetu, ale również instrument zabezpieczający nasze interesy finansowe, jak i te gospodarcze – powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Bogusław Liberadzki w debacie na temat Prokuratury Europejskiej.
– Prokuratura Europejska powinna być sygnałem, iż prawdopodobieństwo wykrycia przestępstwa jest coraz większe. Ryzyko podejmowane jest zatem też coraz większe, ergo coraz mniej opłaca się dokonywać przestępstw gospodarczych. Spodziewam się, że jeżeli prokuratura wystartuje i będzie efektywna, to państwa, które dotychczas odmawiały lub się wahają, uznają, że w ich interesie leży dołączyć do tego projektu. I to byłby nas sukces – dodał.

Ludzie są najważniejsi

– W pełni solidaryzuję się z tym, co usłyszałem i w jakiej formie usłyszałem. Spokojny ton Michela Barnier (główny negocjator warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE z ramienia 27 państw Unii – red.) oraz Guya Verhofstadta (lider liberałów w Parlamencie Europejskim – red.) jest bardzo dobry – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki w debacie PE nad stanem negocjacji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Dwie zasady, o których panowie powiedzieliście, a które szczególnie mnie przekonują. Pierwsza – byłe państwo członkowskie Unii, nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej. I druga zasada, ludzie są najważniejsi. Pragniemy traktować obywateli Zjednoczonego Królestwa w UE normalnie i życzliwie, pod warunkiem, iż będzie funkcjonowała wzajemność.
– Pragnę zwrócić Państwa uwagę na sprawę studentów wyższych uczelni, otóż dotychczasowe przepisy będą powodować, iż po Brexicie, nie będziemy uznawać dyplomów w sposób automatyczny. Namawiam, abyśmy uznawali dyplomy brytyjskie, aby dyplomy wyższych uczelni, stopnie i tytuły wydane w Unii Europejskiej były uznawane w Wielkiej Brytanii – zaznaczył.

Sprzedawano iluzję

– Mam wrażenie, że my uczestniczymy w debacie, gdzie ktoś siedzi z boku i się z nas śmieje lekceważąco i mam tu na myśli „wielkiego”, „sławnego”, odmiennego od typowego managera właściciela Ryanair – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki w debacie „Tysiące anulowanych przez Ryanair lotów a wdrażanie rozporządzenia w sprawie praw pasażerów linii lotniczych” przeprowadzonej w Parlamencie Europejskim. – Po pierwsze, zbieramy owoce bezkarności. Po drugie, zbieramy owoce lekceważenia reguł, które obowiązują. Wreszcie, zbieramy owoce rozgrywania Komisji oraz poszczególnych państw członkowskich i zabiegania po prostu oto, aby Ryanair był wszędzie. Sprzedawano iluzję, ponieważ niespełniony rozkład lotów to jest po prostu sprzedaż iluzji. A takie postępowanie powinno być zabronione – dodał.
– Jest dylemat. Śmiem twierdzić, że to Ryanair odwraca się od pasażerów, a nie pasażerowie od Ryanair. Pani Komisarz, to jest jedyny Ryanair? Sprawdziliście inne tanie linie lotnicze? Będziemy mieli następne takie przypadki? – ostrzegł wiceprzewodniczący PE.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 październik 2017 22:53

Pozostałe informacje

Niemieckie winy i nasze

Niemieckie winy i nasze

Lewica europejska powoli oswaja się z najniższym o...   czytaj więcej »

Wypominki 21

28 maja 1993. W „GW” malutka notatka &...   czytaj więcej »

My, socjaliści. Sprawiedliwość społeczna

Problemem dla mnie jest dziś odpowiedź na pytanie:...   czytaj więcej »
Ostrzegam (Część I)

Ostrzegam (Część I)

W czyim interesie działa dyktatura? Przez ostatni...   czytaj więcej »
Wielka gra

Wielka gra

Rosja czy USA – kto zdobędzie złoża ropy naf...   czytaj więcej »
Polsko-amerykańska walka z hałasem

Polsko-amerykańska walka z hałasem

„NRA [Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Am...   czytaj więcej »

Kto się boi związków partnerskich?

1 października bieżącego roku w Niemczech weszło w...   czytaj więcej »
Przez psychodramę na wylot

Przez psychodramę na wylot

Z GRZEGORZEM KRÓLIKIEWICZEM rozmawia Krzysz...   czytaj więcej »
Adios pomidory

Adios pomidory

Bezcenny jest pomysł wydawnictwa Prószyński...   czytaj więcej »
Dzisiejszy Mefisto

Dzisiejszy Mefisto

Początkowo powieść „Mefisto” Klausa Ma...   czytaj więcej »
Google plus