Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Transseksualny Jezus

piątek, 10 listopad 2017 19:05

Napisane przez  STRAJK.EU

To wizja jednego z reżyserów teatralnych, który jeździ po całym kraju ze sztuką „Ewangelia według Jezusa, Królowej Nieba”. Katolicy poczuli się urażeni i zwrócili się do sądów o zakaz wystawiania zarówno tej sztuki, jak i dwóch kontrowersyjnych wystaw „godzących w uczucia religijne”.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

Brazylijscy biskupi wydali oficjalną notę, w której napisali: „Wzrastają pośród nas brak poszanowania i tolerancji, które niszczą harmonię, jaka winna wyznaczać relacje sztuki z wiarą, kultury z religiami. (…) brak szacunku i nietolerancja ze strony artystów wobec wymienionych wartości zamykają drzwi do dialogu, wznoszą mury i nie dopuszczają do kultury spotkania”.
Tymczasem wierni protestujący pod teatrami w miejscowościach, w których wystawiana jest kontrowersyjna sztuka (a wystawiono ją już ponad 60 razy) piszą do sądów o zakaz wjazdu dla artystów. Porównują przedstawienie Jezusa jako transseksualnej kobiety do… mordowania chrześcijan przez lwy na arenie rzymskiego Koloseum. Sądy reagują różnie. Niektóre rzeczywiście wydały zakaz grania „Ewangelii”.
Konserwatyści protestują również przeciwko dwóm wystawom: pierwsza, na południu kraju, w Porto Alegre, prezentuje różne typy seksualności. Centrum kultury Santander pod naciskiem opinii publicznej musiało ją zamknąć, choć sprzeciwił się temu nawet stanowy prokurator. Nie zostanie również, jak zakładały pierwsze plany twórców, wystawiona w Rio de Janeiro.
Kolejna wystawa budząca sprzeciw to „La Bete” („Bestia”) pokazana w Muzeum Sztuki Współczesnej w Sao Paulo. Nagi performer Wagner Schwarz leży nieruchomo na podłodze, a wokół niego czołga się kobieta z dzieckiem, dotykając jego stóp. Odwiedzający wystawę również byli zachęcani do dotykania ciała mężczyzny. Sprawą zainteresowała się prokuratura ze względu na zaangażowanie w projekt 4-letniej dziewczynki. Protestujący pod muzeum stwierdzili, że „lewicowi artyści posunęli się za daleko”.
Muzeum broni się przed padającymi z ust krytyków zarzutami o promowanie pedofilii. Wydało komunikat, że wprowadzono ograniczenie wiekowe odwiedzających, a także wydano specjalne ostrzeżenia. Prócz tego wystawa nie zawiera treści erotycznych, a w założeniu ma być socjologicznym manifestem.


Pozostałe informacje

Życie barwne jak baśń

Życie barwne jak baśń

Z MAGDALENĄ WOŁŁEJKO rozmawia Krzysztof Lubczyński...   czytaj więcej »

ONR – reaktywacja nowotworu c.d.

Uzupełnienie wywiadu z Szymonem Rudnickim, opublik...   czytaj więcej »

Wypominki 25

Ogórka lubię o każdej porze roku, także w N...   czytaj więcej »
Flaczki tygodnia

Flaczki tygodnia

Bufetowa umarła – niech żyje nowy Barman &nd...   czytaj więcej »
Wpadliśmy do Zgierza…

Wpadliśmy do Zgierza…

56 tys. ludzi, 12 kościołów, kilka myjni sa...   czytaj więcej »
Głos lewicy

Głos lewicy

Bez przystawiania pistoletu Jeżeli uczciwie chcem...   czytaj więcej »
Daszyński stanie w Warszawie

Daszyński stanie w Warszawie

– Wierzymy, że za rok przy Placu na Rozdrożu...   czytaj więcej »
Zaostrzenie  prawa aborcyjnego

Zaostrzenie prawa aborcyjnego

Partia Jarosława Kaczyńskiego znalazła sposó...   czytaj więcej »

Do czego PiS-owi kobieta

PiS wpadł na pomysł, jak najbardziej w swym założe...   czytaj więcej »

Kasa nie dla nazioli

Wysoką cenę zapłaci Raków Częstochowa za wy...   czytaj więcej »
Google plus