Trybuna.info

Prenumerata cyfrowa / Dołącz teraz do grona prenumeratorów Kup teraz

 

Polityczny trup wstaje z martwych

czwartek, 08 luty 2018 21:18

Napisane przez  PN (STRAJK.EU)

Były premier Włoch, znany megaloman i kabotyn podnosi głowę z politycznej trumny. Silvio Berlusconi, dzięki sojuszowi z faszystami może odnieść zwycięstwo w marcowych wyborach do parlamentu. Jeśli plan się powiedzie, pierwszymi poszkodowanymi będą najsłabsi, czyli migranci.

A2 – slalom gigant

A2 – slalom gigant

Gdy analizuję lawinę...   czytaj więcej »

We włoskich obozach dla uchodźców przebywa obecnie ponad 210 tysięcy osób oczekujących na azyl. Liczba migrantów przebywających na Półwyspie Apenińskim nielegalnie jest jednak kilkukrotnie wyższa. I to właśnie oni, najsłabsze ogniwo społeczeństwa, znaleźli się na celowniku polityka-playboya, niestety jednego z głównych faworytów najbliższego boju o parlament.
Berlusconi dołączył do niechlubnego grona innych polityków prawicy, którzy wykorzystują pokłady ksenofobii i lęku przed zmianami związanymi z procesami migracyjnymi do zbijania kapitału wyborczego. 81-letni polityk oświadczył, że jego formacja, Forza Italia, nie zamierza „bezradnie przyglądać się” zjawisku, które określił jako „migracyjną przestępczość”. Dlatego też zapowiedział wyrzucenie z kraju 600 tysięcy osób, które przybyły do Włoch w poszukiwaniu schronienia przez wojną i niedostatkiem.
– Imigracja stała się ostatnio sporym problemem, ponieważ pod rządami lewicowej koalicji do naszego kraju trafiło niemal 600 tysięcy osób, które nie uzyskały prawa pobytu i dalej się tu znajdują – tłumaczył Berlusconi. – Chcemy odzyskać kontrolę nad sytuacją – dodał. – Gdy wejdziemy do parlamentu i sformujemy rząd, zainwestujemy niezbędne kwoty w sektor bezpieczeństwa, przywrócimy program „bezpieczne ulice” oraz zaangażujemy wojsko do wspólnych patroli z policją – odgrażał się były szef rządu.
Berlusconi oskarżył Unię Europejską o nieradzenie sobie z kryzysem migracyjnym. – Nasz kraj nie liczy się ani dla Brukseli ani dla świata, ale sprawimy, że znów odzyskamy dawną pozycję – zapowiedział polityk, który określił problem nielegalnej imigracji „bombą, która może w każdej chwili eksplodować”.
Co ciekawe, wielbiciele koalicjantów Berlusconiego z neofaszystowskiej Ligi Północnej zaczęli już wdrażać swoje porządku. Były kandydat tego ugrupowania w zeszłorocznych wyborach samorządowych, 28-letni Luka Traini, 3 lutego przeprowadził rajd ulicami Maceraty, strzelając do migrantów z broni palnej. Rannych zostało 6 osób. Według relacji włoskich mediów, po oddaniu strzałów Traini wysiadł z samochodu, wykonał faszystowskie pozdrowienie i krzyczał „niech żyją Włochy” oraz „Włochy dla Włochów”. Lider Ligi Północnej Matteo Salvini dystansuje się od zamachu dokonanego przez byłego kandydata jego partii, ale przyznał że przyczyna incydentu tkwi w „inwazji imigrantów”.


Pozostałe informacje

Polska polityka historyczna w oczach Kijowa

Szkodliwa nowelizacja ustawy o IPN nie tylko pocią...   czytaj więcej »

Trump w pułapce giełdy

Jak zauważył tygodnik „New Yorker”, pr...   czytaj więcej »
Pułapki cywilizacji

Pułapki cywilizacji

Codzienny pęd, coraz wyżej stawiana życiowa poprze...   czytaj więcej »
Herr Rudniki i jego cholerny świat

Herr Rudniki i jego cholerny świat

Pisarstwo Janusza Rudnickiego wielbię. To się czyt...   czytaj więcej »
Teatr jako zwierciadło PRL

Teatr jako zwierciadło PRL

Teatr jest jedyną ze sztuk, po której zosta...   czytaj więcej »
Żywot Kiereńskiego

Żywot Kiereńskiego

Pewien nieżyjący już, dość popularny polski pisarz...   czytaj więcej »

Państwo zautomatyzowane

Tłumaczenie wypowiedzi premiera Mateusza Morawieck...   czytaj więcej »
Pożegnalne igrzyska mistrzów

Pożegnalne igrzyska mistrzów

Każde igrzyska kreują nowe gwiazdy, utwierdzają po...   czytaj więcej »
Dadzą radę powtórzyć wynik z Soczi?

Dadzą radę powtórzyć wynik z Soczi?

Cztery lata temu w Soczi nasi reprezentancie wywal...   czytaj więcej »
Udane kwalifikacje dla Polaków

Udane kwalifikacje dla Polaków

Czwartkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu na ...   czytaj więcej »
Google plus