Głos lewicy

Co z niepełnosprawnymi?

– Choroba Jarosława Kaczyńskiego, życzę mu zdrowia, spowodowała, że w PiS-ie nie ma kogoś takiego kto zarządzałby problemami. Są osoby, które zarządzają rządem, czy też klubem parlamentarnym, ale nie ma tego ostatecznego kto przychodzi i mówi „przecinam” – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Rozmowa Polityczna”.
– Przy pensjach polityków okazało się, że Jarosław Kaczyński klasnął i zechcieli zamknąć temat. Pojawili się protestujący rodzice, nie ma klaśnięcia Jarosława Kaczyńskiego to temat się nie zamyka – stwierdził wiceprzewodniczący SLD.
– Dziś nie ma woli politycznej i to pokazuje niemoc w tym obozie, gdyby Kaczyński przyjechał to problem by się rozwiązał – podsumował Gawkowski.

Zrozumieć Polaka

Zrozumieć go próbuje Czesław Cyrul:
Badania pokazują, że zdecydowana większość Polaków (91%) jest na przyznaniem po 500 złotych miesięcznie dla niepełnosprawnych. Także ponad 80 procent pytanych dobrze przyjmuje decyzje dotyczące obniżenia zarobków posłów i ministrów. Zarazem aż 42 procent badanych nie ma nic przeciw zapłaceniu z budżetu 100 mln euro dla magnatów Czartoryskich za kolekcję sztuki, które de facto jest własnością narodu, bo z wyzysku poddanych magnaci ją zakupili. Magnaci, ludzie o mentalności drobnych cwaniaków, szybko wyprowadzili te pieniądze za granicę, przy okazji kłócąc się o nie miedzy sobą.
Tak oto wyglądała dawnej Rzeczpospolita pod ich rządami i dlatego upadła. Tylko 20 procent pytanych była przeciwna obsypywaniu rządowymi, więc naszymi, pieniędzmi Czartoryskich, a reszta pytanych nie miała zdania.
Co z tego wynika? Jak rząd wydaje takie pieniądze, niby nie z naszej kieszeni to nam to nie przeszkadza, bo wydaje się nam, że to nie nasze pieniądze. Nasze są jak najbardziej, bo pochodzą z naszych podatków. Oznacza to, że świadomość, skąd się biorą pieniądze w budżecie, jest taka sobie.
I druga refleksja. Nie lubimy jak ktoś więcej zarabia od nas, nawet jak ciężko pracuje i dlatego tak łatwo, co wychodzi w wielu badaniach, radzi byśmy odebrać mu te pieniądze.
I na koniec. Ciekaw jestem co zrobiliby obywatele gdyby zapadła decyzja, że miliony bezrolnych chłopów, którzy po wojnie dostali ziemię pochodzącą z parcelacji majątków ziemskich, muszą ją oddać owym magnatom. Czy obdarowani bezrolni i ich spadkobiercy uznaliby, że Czartoryskim i Radziwiłłom ta ziemia się należy? Oczywiście prawie wszyscy byliby zainteresowani, poza magnatami, by ziemi nie oddawać.
Za te pieniądze, oddane chciwym i antypolskim magnatom, można by w znacznym stopniu wesprzeć niepełnosprawnych. Jednak rząd oddał pieniądze magnatom Czartoryskim czyli wyrzucił w błoto, a niepełnosprawni zostali na lodzie. Teraz rząd mydli im oczy, że pieniędzy w budżecie nie ma. Teraz to może być już bliskie prawdy.

Kościół powinien płacić podatki

– SLD nigdy nie będzie walczyło z wiarą, ani z ludźmi wierzącymi – zadeklarował Włodzimierz Czarzasty w programie #RZECZoPOLITYCE.
– Według naszych informacji wynika, że w tej chwili państwo sponsoruje Kościół na poziomie 5 mld zł rocznie. Podczas, gdy w oficjalnych materiałach można się doszukać niecałego miliarda – obwieścił przewodniczący SLD.
– Jeżeli tak jest – a będziemy to niedługo wiedzieli, bo poprzez zapytanie poselskie będziemy mieli te dane – no to znaczy, że konkordat jest w bardzo wielu momentach łamany – podsumował Czarzasty.
– Aparat Kościoła powinien płacić podatki. Jednak te przychody są olbrzymie, nieopodatkowane – poinformował. – Uważam, że konkordat powinien być renegocjowany – oświadczył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *