Głos lewicy

PiS zmienia zdanie 10 razy

– W zmianach w sądownictwie chodzi o władzę w tych sądach a nie o uprawnienia sądów. Artykuł 9. naszej konstytucji mówi, że Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego go prawa międzynarodowego. Trybunał Konstytucyjny uznał w 2005 i 2010 roku, że wszystkie nasze porozumienia z Unią Europejską są zgodne z prawem. W związku z tym nie prawa pan wicepremier Gowin mówić, że jeżeli wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej będzie zły dla PiS-u, to politycy tej partii będą go respektować, ale nie będą go przestrzegać – powiedział Włodzimierz Czarzasty w programie „Śniadanie w Polsat News”To jest wypowiedź skandaliczna – dodał.
– PiS chce zmieniać to za czym sami głosował, ustawa o Sądzie Najwyższym została poparta przez Prawo i Sprawiedliwość w 2002 r. i ona obowiązywała jeszcze pół roku temu – przypomniał przewodniczący SLD.
– Chciałem przytoczyć wypowiedź pana posła Piotrowicza z 2015 r. po sprawozdaniu pani Gersdorf, poseł PiS stwierdził, iż jest to świetne sprawozdanie i wskazywał na sprawność orzekania polskiego sądownictwa i wysoką jakość orzecznictwa – kontynuował „wycieczkę w przeszłość” Czarzasty.
Info z lewicarazem.org.pl

 

Blisko dyskryminowanych

– Ja wywodzę się i utrzymuję kontakt z wieloma dyskryminowanymi środowiskami. Nie powiem, że jestem jedną z nich, ale de facto tak jest – powiedziała Anna Mackiewicz w wywiadzie dla bydgoskiej „Gazety Wyborczej”.
– Zmieniliśmy zasady wynajmu miejskich lokali mieszkalnych. Wprowadziliśmy pierwszeństwo dla wielu pomijanych grup, bo wcześniej decydowało, jak długo ktoś czeka. Teraz są punkty, w tym za liczbę dzieci, niepełnosprawność czy niebieską kartę – poinformowała wiceprezydent Bydgoszczy mówiąc o swoich dokonaniach.
– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela wsparcia w różny sposób. Przez zasiłki celowe, zasiłki stałe i też związane z wydatkami na leki, żywność albo węgiel – kontynuowała Mackiewicz.
Info z lewicarazem.org.pl

 

Voś populi

Nie rozumiem wielu rzeczy. Ostatnio głównie tego, że jeden dorosły człowiek może się obrazić na drugiego dorosłego człowieka za jego poglądy polityczne. Przecież to jest jakiś odlot – pisze Rafał Woś w swoim pierwszym felietonie na łamach se.pl w cyklu „Voś populi”.

 

Bierzmy przykład

Robert Maślak, biolog z Partii Razem, informuje z radością:
Trybunał Konstytucyjny w Rumunii orzekł, że pary jednopłciowe mają takie samo prawo do małżeństwa jak pary różnej płci. Na wniosek organizacji związanej z kościołem prawosławnym 6 i 7 października ma się odbyć referendum ws. wprowadzenia do rumuńskiej konstytucji definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *