Gospodarka 48 godzin

Panie Marta i Katarzyna

Środowiska prawicowe niepokoją się, kto obejmie tekę ministra rodziny po Elżbiecie Rafalskiej i jej niechybnym sukcesie w wyborach do parlamentu europejskiego. Czy uda się znaleźć kogokokolwiek, kto jej dorówna w pracy na rzecz polskiej rodziny? Otóż, nie trzeba się trapić. W kręgach związanych z PiS są przynajmniej dwie znakomite kandydatki: Marta Kaczyńska i Katarzyna Hejke (wcześniej Hejke-Gójska), wpływowa dziennikarka. Obie panie całym swoim życiem pokazują, że skutecznie bronią tradycyjnych, prawicowych i katolickich wartości rodzinnych. Niezależnie od tego, która z nich zajmie się działaniem na rzecz polskiej rodziny, na pewno odniesie sukces. Obywatele cenią bowiem szczerość i uczciwość – a panie Marta i Katarzyna, autentyczne Polki – katoliczki, dają piękny, osobisty przykład tego, jak można z powodzeniem przestrzegać tych cennych, prawicowych i tradycyjnych wartości, będących ostoją polskich rodzin.

Będzie bezpieczniej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w odpowiedzi na wciąż wielką liczbę tragedii na torach, na Mazowszu modernizują 21 przejazdów za 25 mln zł. Dotychczas PKP Polskie Line Kolejowe zmodernizowały 8 przejazdów kolejowo-drogowych na terenie województwa mazowieckiego. Płynny przejazd przez torowisko zapewnia nowa jezdnia i tory na przejazdach na linii z Łukowa do Dęblina: w Klasztornej, Woli Klasztornej, Garbatce-Letnisko, Janusznie, Adolfinie i Jedlni-Letnisko oraz w Wólce Brzezińskiej i Czarnowcu na kolejowej trasie Tłuszcz – Ostrołęka. Kierowcy mają także dodatkowe informacje dzięki sygnalizatorom, które informują o nadjeżdżającym pociągu.

Czeka na ustawę

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził we wtorek, iż bardzo chętnie przywitałby regulacje umożliwiające pokazanie całego majątku. Zapewnił, iż nie ma z żoną nic do ukrycia i jest gotów na ustawę dającą wgląd w finanse małżonków polityków. Gdy więc tylko stosowne regulacje zostaną przyjęte, zapewni wszystkim ów wgląd. Podobnego zdania jest także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który zapowiedział, że jego partia może przyjąć stosowne przepisy. „Jesteśmy gotowi w bardzo krótkim czasie uchwalić ustawę, na podstawie której będzie trzeba ujawniać majątki także małżonek, osób pozostających we wspólnym pożyciu oraz dorosłych dzieci. Trzeba będzie także ujawnić źródła, które doprowadziły do tego, że się posiada i ma na własność jakieś drogie przedmioty, np. nieruchomości, bo to też jest bardzo ważne. Krótko mówiąc będzie trzeba wyjaśnić, skąd się ma majątek, bo to nie w każdym wypadku jest zupełnie jasne” – mówił Jarosław Kaczyński.