Bigos tygodniowy

Jeśli wziąć pod uwagę kolosalny wysiłek, którego PiS dokonało przez ponad trzy lata swoich rządów – transfery socjalne, 500 plus i rozmaite inne „piątki”, prognoza wyborcza dla władzy jest, najdelikatniej mówić, dalece niezadowalająca. W finale całej tej zakrojonej na szeroką skalę akcji kaptowania sobie poparcia wyborców, efektem w rywalizacji PiS z opozycją jest – z grubsza biorąc – wynik remisowy, obie siły idą niemal łeb w łeb, a momentami pojawia się nawet sondażowa przewaga opozycji. Oznacza to bardzo niską stopę zwrotu kosztów dokonanych inwestycji politycznych. Po tym co się zrobiło, by zjednać sobie wyborców – walczyć o zwycięstwo zaledwie o włos, przy sporym prawdopodobieństwie przegranej, to właściwie co najmniej upokorzenie. Inna sprawa, że powyższe uwagi mają sens, jeśli ufać w trafność sondaży, a z tym jest poważny problem.

„Niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi” – wołał Papież Polak 40 lat temu. I Pan go wreszcie wysłuchał, zsyłając na ziemskie niwy braci Sekielskich, którzy w swoim filmie pokazali – naocznie, niemal, nomen omen, namacalnie – fragment oblicza tej cuchnącej Sodomy, tego zboczonego burdelu, jakim jest Kościół kat., także w ojczyźnie Papieża Polaka. A zatem: „Gaude Mater Polonia, prole fecunda nobili”, „Alleluja, Alleluja, Alleluja” – tymi kanonicznymi słowy raduje się serce moje. Przeszło dwieście lat temu Wolter powiedział o Kościele kat.: „Zgnieść tę ohydę”.

Miała Polska, zgodnie z marzeniem kościoła kat, prawicy i wszelkiego dewoctwa wnieść Europie wiano w postaci wiary katolickiej, wartości chrześcijańskich i tym podobnych aktywów, a eksportuje dodatkową porcję pedofilii kleru katolickiego. Na tydzień przed wyborami do PE film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” narzucił agendę tematyczną wszystkim siłom politycznym. Zamiast o Polsce i Europie – wszyscy o pedofilii.

Jeden z nielicznych sprawiedliwych w tej kościelnej Sodomie, jezuita Jacek Prusak nazwał kościelnych pedofili „wilkami w koloratkach”. Więcej szacunku dla szlachetnego zwierzęcia. To bestie w koloratkach.

Toteż instrukcja biskupa Rysia z Łodzi, co wolno a czego nie wolno księżom w kontaktach z dziećmi i małoletnimi brzmi jak instrukcja obsługi drapieżnych bestii. Przy czym owymi bestiami nie są dzieci i małoletni, ale księża. Powinna też powstać instrukcja dla wiernych mających dzieci: „Jak obchodzić się z księdzem”.

Adam Jarubas z Koalicji Europejskiej (PSL) sparafrazował słowa Jarosława Kaczyńskiego sprzed prawie trzech dekad: „Droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez PiS”. Celne.

Profesor Ryszard Legutko, filozof klasyczny, posiadacz greki, znawca Platona powiedział, że współżycie z 12-latkiem to nie pedofilia, ale pederastia. Platon, który w Syrakuzach na Sycylii być może obcował z 12-latkami w przerwach między pisaniem „Dialogów”, dziś byłby uznany za pedofila. Zazwyczaj znawcy jakichś dawnych epok, krajów czy kultur marzą by przenieść się do nich wehikułem czasu. Może marzy także Ryszard Legutko.

Próba wręczenia na sali sejmowej przez posła Nitrasa z PO dziecięcych bucików Kaczyńskiemu skończyła się fiaskiem. Nitras podchodził dwa razy. Za każdym razem Wodza bronił mur z męskich ciał poselskich. Za pierwszym razem buciki przechwycił Ryszard „Pies” Terlecki. I z furią je odrzucił precz. I to daleko.

Kaczyński powiedział, że zgodzi się na komisję w sprawie pedofilii pod warunkiem, że spenetruje ona nie tylko kler, ale też murarzy, piekarzy i reżyserów. Problem z tym jest dwojaki. Po pierwsze, w takim razie należałoby zbadać wszystkie grupy zawodowe, organizacje, czyli kilka, a nawet kilkanaście milionów ludzi, a tego zrobić się nie da. Po drugie, tylko kościół ma organizacyjne możliwości chronienia pedofilów. Murarze i reżyserzy – nie. Przede wszystkim jednak pamiętać należy, że w tle tego wszystkiego jest perspektywa bajońskich odszkodowań dla ofiar. I tego się kościół kat. najbardziej boli.

Jako były mieszkaniec Lublina i województwa lubelskiego przepraszam za wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka wszystkich, którzy czują się urażeni jego słowami i czynami, jego agresywną homofobią i klerykalizmem. To jedyny z obecnych pisowskich wojewodów, który w tym stopniu zajmuje się publicznie ideologią zamiast administrowaniem. Panie Czarnek – do inwestycji, do budowy dróg, do układania rur. Kończ waść, wstydu oszczędź!

Ojciec-założyciel sanktuarium Licheniu ksiądz Eugeniusz Makulski sfinansował swojemu kochankowi-szoferowi budowę domu i kupował mu w prezencie kosztowne auta, m.in. chevroleta. To zapewne z jakichś drobnych zaskórniaków zaoszczędzonych z datków wiernych na budowę tego giganta. Była taka przedwojenna komedia „Jaśnie pan szofer”.

Znów, po 80 latach, trzeba będzie bronić Westerplatte. Tym razem będą go bronić władze Gdańska przed PiS, które chce ten teren zdobyć na swoje cele. Niestety, wszystko na to wskazuje, że i tym razem, tak jak przed laty, Westerplatte padnie, bo PiS chce ten teren ustawowo zagarnąć. Warto odnotować, że PiS chce przywrócić temu zaniedbanemu miejscu blask. Powstałoby dzięki temu kolejne szykowne, na glanc, upamiętnienie jednej z licznych klęsk polskiego oręża. Podobnie jak Muzeum Powstania Warszawskiego. Gdy się wchodzi do tego muzeum, można odnieść wrażenie, że wchodzi się do mauzoleum triumfów jakiegoś militarnego imperium, a nie skromnego narodku, który ledwo uniósł z tej wojny głowę. Zdrowy rozsądek podpowiada zatem, że miejsca klęsk powinny być upamiętniane w sposób skromny, szary, nawet nieco zapyziały czyli realistyczny, prawdziwy, szczery. Inaczej takie upamiętnienie, to bujda na resorach i narażanie się na śmieszność. Jak wiadomo główne źródło komizmu polega na kontraście między wielkimi zamiarami a nikłymi możliwościami.

O młodym Morawieckim można różnie, dobrze czy źle, ale odmówić mu głowy do interesów nie sposób.

One thought on “Bigos tygodniowy”

  1. No nie .co mnie wkurza to tak Wściekłe ataki na polityke społeczną obecnego rządu . Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe Liberałowie gotowi są zaakceptować nawet skrajnie nacjonalistyczna i Antyeuropejska konfederację z oszołomami rodzaju Korwina czy Browna byle by ci odebrali parę głosów PiS ale są za to wolno rynkowi więc ok ? . Czyich interesów bronią te media które tak zawzięcie atakują 500 plus! Odp interesów tłustych misiów którzy od lat żyją na koszt państwa i polskich podatników i nie chcą płacić podatków jak każdy inny obywatel , za co państwo obdarza wielki biznes przywilejami za które placi reszta społeczeństwa? Trzeba przypominać że każdy musi płacić podatki. I na koniec nie cierpię PiS! Ale uważam że ten rząd zrobił też wiele dobrego w zakresie polityki społecznej i wcale nie zadłużył do Tego Polski dług publiczny spadł za rządów PiS budżet jest zrównoważony . Mamy najniższe bezrobocie i 5 % wzrost PKB za PO był deficyt 3 procentowy pomimo że rząd PO-PSL obcinał wydatki na wszystko nawet likwidował szkoły .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *