Psi kalendarz literacki 2021 Pomóżmy psiakom

Już po raz drugi ukazał się kalendarz, który posłuży pomocy psim mieszkańcom przytuliska pani ”.

Kalendarz jest owocem wspólnej inicjatywy Teatru Nowego w Krakowie i Fundacji Miasto Literatury. Kalendarz, tak jak w zeszłorocznej edycji, zdobią fotografie szesnastu psów: Kremówki, Placka, Dziadka Nero, Szatana z Siódmej Klasy, Łapka, Dziadka Promilka, Grabki, Wyścigowy, Tosia, Wyścigowego, Tosi, Colinka, Kajtusia, Żurawiny i Dziadka Andrzejka. Bardzo pięknie i wzruszająco sfotografował je Marcin Oliva Soto. Fotografie uzupełnione są wierszami ofiarowanymi przez grono poetów, m.in. Ewę Lipską, Martę Podgórnik i Jacka Podsiadło. W pomoc dla przytuliska silnie zaangażowany jest m.in. Tomasz Kireńczuk, dyrektor krakowskiego Teatru Nowego. W kalendarzu pomieszczony jest także wzruszający list pani Magdy, opowiadający m.in. o tym, jak doszło do powstania przytuliska, o jego psich mieszkańcach, a także o twórcach kalendarza oraz osobach wspomagających inicjatywę.
„Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2021” jest już w sprzedaży, a cała uzyskana kwota przeznaczona zostanie na rozbudowę przytuliska, na wybiegi, wspólną przestrzeń, w tym na stworzenie specjalnej strefy dla psich seniorów.
Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć przytulisko podaję numer telefonu do pani Magdy Stojek: + 48 535 815 820. Bieżące informacje na temat schroniska i jego mieszkańców można znaleźć pod adresem: www.psypanimagdy.pl i na profilu na Facebooku: Bezdomniaki z Rytlowa.
Natomiast informacje o akcji sprzedaży kalendarza można znaleźć na stronie psikalendarz2021@gmail.com lub na stronie internetowej Teatru Nowego, www.teatrnowy.com.pl, tel. 505 060 196.
Aby wspomóc przytulisko przez zakup kalendarza należy wpłacić kwotę 33,33 zł na konto Stowarzyszenia Nadzieja na Dom: 56 1600 1462 1019 8821 7000 0002, z dopiskiem „Darowizna dla Rytlowa 2021”, przesyłając potwierdzenie płatności na adres: psi kalendarz@gmail.com oraz podać adres, na który kalendarz ma zostać przesłany.