W obronie najsłabszych

Fundacja Viva!

W czwartek 11 lipca 2019 o godzinie 10:00 w sali 142 w Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie przy ul. Żołnierza Polskiego 16, odbędzie się pierwsza rozprawa sądowa w sprawie znęcania się nad zwierzętami na terenie Rzeźni Agryf (Animex) w Szczecinie.
To wynik wspólnego śledztwa Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA!.
Akta sprawy dotyczącej znęcania się nad zwierzętami na terenie rzeźni Agryf w Szczecinie mają 1300 stron! Postępowanie prowadziła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie. Prokurator postawił zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem 12 osobom, w tym dwóm lekarzom weterynarii.
„Znęcanie odbywało się poprzez przeciąganie chorych świń za nogi, uszy i za pomocą łańcuchów, bicie poganiaczami w niedozwolone miejsca ciała m. in. w głowę.
Zarzuty postawione weterynarzom dotyczą dopuszczania do takich sytuacji, braku reakcji i zaniechania zgłaszania tych faktów odpowiednim organom nadzoru.” – informuje Łukasz Musiał z Fundacji Viva!
W rzeźni łańcuch przeznaczony był do wciągania za nogi świń chorych i słabych, co nie powinno mieć absolutnie miejsca, bowiem w ten sposób wciągane mogą być wyłącznie zwierzęta martwe lub pozbawione świadomości. Między innymi dlatego, Prokurator ocenił takie postępowanie jako szczególnie okrutne wobec zwierząt.
W rzeźni zabija się około 6 tysięcy świń dziennie, ile zwierząt zostało narażonych na dodatkowe cierpienie i ból?
Firma Animex jest największą na polskim rynku firmą mięsną. Od 1999 roku przynależy do światowego giganta Smithfield Foods Incorporated. Od września 2013 Smithfield Foods, a tym samym także Animex Foods, są częścią globalnej firmy WH Group – największego producenta mięsa wieprzowego na świecie. W Polsce do firmy należą takie marki jak: Krakus, Morliny, Berlinki, Morlinki, Mazury, Yano.

Poprzedni

Ożywić związek

Następny

Słońce, plaża, homoseksualizm

Zostaw komentarz