20 kwietnia 2024

48 godzin sport

Kszczot błysnął formą
Adam Kszczot w bardzo dobrym stylu rozpoczął tegoroczne starty. W mityngu w Dortmundzie nasz znakomity średniodystansowiec zajął drugie miejsce w biegu na 800 m z wynikiem 1:47,65, przegrywając tylko o jedną setną sekundy ze Szwedem Andreasem Kramerem. Kszczot uzyskując taki rezultat zapewnił sobie prawo startu w zbliżających się halowych mistrzostwach Europy w Toruniu.

Hamilton nadal w Mercedesie
Mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton pozostanie w dotychczasowym zespole Mercedesa-AMG na kolejny sezon. Brytyjczyk podpisał nową umowę i w dziewiątym sezonie z rzędu pojedzie w bolidzie przygotowywanym przez ekipę z Brackley. Hamilton zadebiutował w F1 w 2007 roku. Tytuł mistrza świata zdobył siedmiokrotnie, wyrównując osiągnięcie legendarnego Niemca Michaela Schumachera. Brytyjczyk jest samodzielnym rekordzistą m.in. pod względem liczby wygranych wyścigów (95) i wywalczonych pole positions (98). W dotychczasowej karierze zaliczył w cyklu Grand Prix 266 startów.

Zmarł olimpijczyk z 1972 roku
W wieku 72 lat zmarł Adam Kopczyński, były hokeista ŁKS Łódź, Cracovii i reprezentacji Polski. W drużynie biało-czerwonych wystąpił w zimowych igrzyskach olimpijskich w Sapporo (1972) oraz w pięciu turniejach mistrzostw świata. W reprezentacji Polski w latach 1969-1975 zagrał 107 razy zdobywając 6 bramek. Karierę rozpoczynał w Cracovii (1966-1969), skąd trafił do ŁKS, w którym występował przez ponad 10 lat. Wywalczył z nim trzy brązowe medale mistrzostw Polski. W sumie w ciągu 15 sezonów ligowych rozegrał 413 meczów i strzelił 131 goli.

Nie zagrają przez wirusa
Po wykryciu kilku przypadków zakażenia Covid-19 siatkarski klub VfB Friedrichshafen wycofał się z Ligi Mistrzów. Chory jest cały sztab trenerski i trzech zawodników. Od wtorku do czwartku klub miał we własnej hali uczestniczyć w miniturnieju grupy E Ligi Mistrzów z czeskim CEZ Karlovarsko, rosyjskim Lokomotiwem Nowosybirsk oraz włoskim Diatec Trydent. Zawody się odbędą bez udziału zespołu gospodarzy. Po pierwszym turnieju grupy E w Trydencie Friedrichshafen zajmował drugie miejsce. Wcześniej z tego samego powodu z tych rozgrywek został wycofany zespół Jastrzębskiego Węgla.

Wyróżnili siatkarki Chemika
Po zakończeniu fazy grupowej Ligi Mistrzyń Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) przyznała wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie siatkarki Chemika Police. Agnieszka Kąkolewska została wybrana na najlepszą siatkarkę w grupie E Ligi Mistrzyń. Wyróżniona została również Marlena Kowalewska za najlepsze zagranie. Chemik Police w stawce ośmiu drużyn, które wywalczyły awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, jest jedynym klubem spoza Włoch i Turcji. Losowanie par ma się odbyć w piątek 12 lutego.