48 godzin sport

Brąz dla polskich koszykarzy
Reprezentacja Polski w koszykówce 3×3 w składzie: Przemysław Zamojski, Szymon Rduch, Paweł Pawłowski i Łukasz Diduszko wywalczyła brązowy medal zakończonych w miniony weekend w Paryżu mistrzostw Europy. W meczu o trzecie miejsce Polacy pokonali Rosję 19:18. Złoty medal zdobyli koszykarze Serbii pokonując w finale Litwinów 20:14.

Szybkie bieganie w adidasach
W niedzielę w imprezie biegowej Adizero Road to Records padły dwa rekordy świata wśród kobiet. Kenijka Agnes Tirop wyśrubowała rekordowy czas na dystansie 10 km (30,01), zaś Etiopka Sembere Teferei na połowę krótszej trasie (14,29). Wydarzenie odbyło się na terenie głównej siedziby marki Adidas w Herzogenaurach w Niemczech. To dlatego mogli wziąć w nim udział jedynie sportowcy sponsorowani przez tę markę.

GKS Jastrzębie bez awansu
Hokeiści GKS Jastrzębie po porażce 1:6 z austriackim Red Bull Salzburg stracili szanse na awans do fazy play off Ligi Mistrzów. Był to ich czwarty mecz w fazie grupowej – wcześniej przegrali z włoskim zespołem HC Bolzano 2:3 (po karnych) i 1:3 oraz w pierwszym meczu z Red Bullem 2:3. Do końca rywalizacji w grupie pozostał im dwumecz z norweskim Frisk Asker (5 i 12 października). Jego stawką będzie trzecie miejsce w grupie.

Janowski poza kadrą na SoN
Maciej Janowski wrócił do żużlowej reprezentacji Polski po rocznej przerwie i był awizowany do startu w zaplanowanym na piątek 17 września półfinale Speedway of Nations (dawne drużynowe mistrzostwa świata). Ale słabe ostatnio występy tego zawodnika w turniejach Speedway Grand Prix sprawiły, że trener kadry Rafał Dobrucki zdecydował, że zamiast niego w zawodach SoN w Daugavpils wystąpi Dominik Kubera.

WTA Finals w Meksyku
Tegoroczny turniej mistrzyń, WTA Finals, odbędzie się w meksykańskiej Guadalajarze, zamiast w chińskim Shenzhen. O zmianie lokalizacji imprezy poinformowały władze WTA. Powodem jest odwołanie z powodu pandemii koronawirusa w tym sezonie wszystkich tenisowych imprez w Azji. Do Shenzen turniej mistrzyń ma wrócić w przyszłym roku i być tam rozgrywany aż do 2030 roku. Duże szanse na występ w tegorocznej edycji ma Iga Światek, która aktualnie zajmuje w klasyfikacji najlepszych tenisistek tego sezonu piątą lokatę.

Krychowiak na czerwono
Grzegorz Krychowiak został ukarany czerwoną kartkę (za dwie żółte kartki) już w 31. minucie meczu 7. kolejki rosyjskiej ekstraklasy, w którym jego FK Krasnodar zremisował na wyjeździe 1:1 z FK Rostow. Reprezentant Polski znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny. FK Krasnodar z 10 pkt na koncie zajmuje miejsce w środku tabeli.