48 godzin sport

Szczakiele za sezon 2021 rozdane
Podczas gali żużlowej ekstraligi w Warszawie przyznano prestiżowe wyróżnienia za sezon 2021. Cenione w środowisku „Szczakiele” otrzymali: Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak, Jacek Ziółkowski i Daniel Bewley. Specjalnie honorowano też Spartę Wrocław, drużynowego mistrza Polski, „Złotego Szczakiela” za całokształt osiągnięć przyznano Markowi Cieślakowi.

Druga wygrana polskich szczypiornistek
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w drugim meczu eliminacji ME 2022 pokonała na wyjeździe zespół Szwajcarii 31:22 i objęła prowadzenie w grupie 1. Wcześniej biało-czerwone wygrały u siebie z ekipą Litwy 36:22 i w rewanżowych meczach będą faworytkami. Przed nimi jeszcze co prawda zaplanowane na marzec przyszłego roku dwie potyczki z najsilniejszym w stawce tych czterech zespołów Rosjankami, ale z grupy do mistrzostwa Europy awansują po dwa zespoły, więc jeśli nasze szczypiornistki w rewanżach także pokonają Litwinki i Szwajcarki, wyniki spotkań z drużyną Rosji będą decydować jedynie o kolejności na dwóch premiowanych awansem czołowych lokatach w grupie.

Francuski piłkarz za kratkami
Obrońca Manchesteru City Benjamin Mendy nie zostanie zwolniony za kaucją przed rozpoczęciem procesu, w którym jest oskarżony o dokonanie czterech gwałtów i napaści na tle seksualnym. Sąd w poniedziałek po raz trzeci odrzucił wniosek 27-letniego reprezentanta Francji o opuszczenie aresztu. Zarzuca mu się zgwałcenie i wykorzystanie na tle seksualnym trzech kobiet w jego domu w Cheshire w okresie między październikiem 2020 a sierpniem 2021 roku. Mendy, który nie przyznaje się do winy, przebywa w areszcie od siedmiu tygodni, a termin rozprawy wyznaczono na 24 stycznia 2022 roku).

FC Santos zadziwił Brazylię
Władze słynnego brazylijskiego klubu FC Santos nie wpuściły na stadion prezydenta tego kraju Jaira Bolsonaro, który otwarcie głosi, że jest przeciwnikiem szczepień przeciwko Covid-19 i nie okazał certyfikatu. Brazylia wciąż zmaga się z epidemią koronawirusa – do tej pory zachorowało już ponad 21 mln osób, a zmarło ponad 600 tysięcy. To jedne z najbardziej tragicznych statystyk w świecie. FC Santos na swoje mecze wpuszcza tylko zaszczepionych i jak widać nie robi wyjątków nawet dla głowy państwa.

5:1 z Norwegią w Elite League
Reprezentacja Polski do lat 21, której trenerem jest Miłosz Stępiński, pokonała 5:1 zespół Norwegii w wyjazdowym meczu rozgrywek Elite League. Gole dla biało-czerwonych strzelili: Arkadiusz Pyrka (19. minuta), Maciej Mas (27), Mateusz Maćkowiak (38) i Dominik Piła (46 i 66). Liderem w stawce ośmiu zespołów jest ekipa Niemiec, a kolejne lokaty zajmują: Rumunia, Polska, Anglia, Włochy, Norwegia, Portugalia i Czechy.