19 kwietnia 2024

Argentyna wygrała z Włochami 3:0

Argentyna nie dała Włochom żadnych szans i wygrała 3:0 w rozegranym na stadionie Wembley w Londynie meczu Finalissima 2022. Czyli w starciu mistrzów Ameryki Południowej i Europy.

Argentyńczycy po raz drugi zdobyli Puchar CONMEBOL-UEFA, a duży udział w tym mieli piłkarze grający we włoskiej Serie A. Pierwszą bramkę zdobył po podaniu Lionela Messiego napastnik Interu Mediolan Lautaro Martinez. Tuż przed przerwą Martinez asystował przy drugim golu, którego strzelił Angel Di Maria. Wynik ustalił w doliczonym czasie drugiej połowy były napastnik Juventusu Turyn Paulo Dybala.

Włochom nie udało się zakończyć trwającego 35 lat okresu bez zwycięstwa nad Argentyną. Po raz ostatni pokonali tego rywala w 1987 roku.

Spotkanie miało uroczystą oprawę. Po końcowym gwizdku wszyscy piłkarze otrzymali pamiątkowe medale, a Argentyńczycy wznieśli Puchar CONMEBOL-UEFA.

Mecz pomiędzy mistrzem Europy a zwycięzcą Copa America odbył się po raz trzeci. Poprzednio trofeum zdobyli Francuzi w 1985 roku po zwycięstwie w Paryżu nad Urugwajem 2:0 oraz w 1993 Argentyńczycy, którzy w Mar del Plata pokonali Duńczyków w rzutach karnych 5-4 (po dogrywce był remis 1:1).

Drużyna trenera Lionela Scaloniego jest niepokonana od 32 spotkań.

W listopadzie w Katarze będzie grupowym rywalem polskich piłkarzy, obok Meksyku i Arabii Saudyjskiej.