Bednarek może odejść

Dziennik „The Sunday Mirror” opublikował informację, że szefowie Southampton zamierzają latem wystawić na listę transferową aż ośmiu graczy. Wśród nich polskiego obrońcę Jana Bednarka.

Polski piłkarz jest zawodnikiem Southamptonu od lata 2017 roku. Przeszedł do tego klubu z Lecha Poznań za sześć milionów euro i po ponad półrocznym grzaniu ławy wywalczył miejsce w podstawowym składzie „Świętych”. W obecnym sezonie rozegrał 27 meczów i strzelił jednego gola. Jego transferową wartość przed wybuchem pandemii szacowano na 15 mln funtów. W grupie graczy, których wedle „The Sunday Mirror” władze Southamptonu będą chciały latem sprzedać w celu podreperowania nadszarpniętych przez pandemię finansów, drożsi od Polaka są jedynie Danny Ings, Nathan Redmond oraz James Ward-Prowse.
Bednarek od dwóch lat jest też podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski – przez ten czas zaliczył 21 występów w biało-czerwonych barwach, w tym na mistrzostwach świata w 2018 roku w Rosji, w trakcie których zdobył jedyną jak dotąd bramkę dla Polski, w spotkaniu z Japonią.