Boniek postawił na Brzęczka

Prezes PZPN nie bawił się zbyt długo z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji. Od minionego czwartku wiadomo, że będzie nim Jerzy Brzęczek.

 

Wiadomość o wyborze Brzęczka PZPN opublikował na portalu ŁączyNasPiłka.pl. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca odbędzie się jednak dopiero w poniedziałek 23 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. „Podczas konferencji na PGE Narodowym zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Nowy trener kadry nie jest w polskim futbolu postacią anonimową. To 42-krotny reprezentant Polski, kapitan i lider drużyny srebrnych medalistów olimpijskich z Barcelony, ale na jego koncie nie ma poza tym innych znaczących sukcesów, ani w roli piłkarza, ani trenera. Wiadomo też, że Brzęczek jest wujkiem i mentorem Jakuba Błaszczykowskiego, co może w jakiś sposób rzutować na jego relacje z Robertem Lewandowskim, chociaż rzecz jasna wcale nie musi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *