Nagroda Seulu dla Bacha

jtk

Pokojowa Nagroda Seulu za 2020 rok przyznana została przewodniczącemu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasowi Bachowi. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w formie wideokonferencji.

Szef światowego ruchu olimpijskiego miał udać się do Korei Południowej 26 października. Pokojowa Nagroda Seulu przyznana została mu w uznaniu za wysiłki na rzecz pokoju i wkład w sukces Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018, który zbliżył oba państwa koreańskie do siebie. Obostrzenia związane z nową falą pandemii koronawirusa uniemożliwiły 66-letniemu niemieckiemu działaczowi olimpijskiemu podróż do stolicy Korei Południowej i udział w ceremonii wręczenia nagrody. Postanowiono zatem, że uroczystość odbędzie się wirtualnie w formie wideokonferencji.
Pokojowa Nagroda Seulu została ustanowiona w 1990 roku dla upamiętnienia sukcesu Igrzysk XXIV Olimpiady w Seulu w 1988 roku. Fundacja Kulturalna Seulu przyznaje to wyróżnienie co dwa lata. Thomas Bach to złoty medalista olimpijski z Montrealu (1976) w drużynowym turnieju florecistów. Na czele MKOl stoi od 13 września 2013 roku.

Poprzedni

48 godzin sport

Następny

Leon krezusem w Serie A

Zostaw komentarz