Pół miliona za awans dla hokeistów

jtk

Hokeiści reprezentacji Polski za awans na zimowe igrzyska olimpijskie mają zagwarantowane pół miliona złotych. Kadrowiczów przed kwalifikacjami w Bratysławie czekają dwa turnieje w Katowicach i Lublanie.

W dniach 26-29 sierpni reprezentacja Polski zmierzy się w Bratysławie ze Słowacją, Białorusią i Austrią. Tylko zwycięzca pojedzie na igrzyska. „Mamy propozycję dla zawodników reprezentacji Polski. Za awans na igrzyska olimpijskie ustaliliśmy premię w wysokości 500 tysięcy złotych do podziału. Za każdy wygrany mecz zawodnicy dostaną dodatkowo po dwa tysiące złotych. Dodatkowo będzie też 100 tysięcy złotych za awans do wyższej grupy, jeśli odbędą się mistrzostwa świata w Katowicach” – poinformował prezes PZHL Mirosław Minkina.
W dniach 18-25 kwietnia na lodowisku w Katowicach mają odbyć się mistrzostwa Trójmorza, w których wystartują reprezentacje Litwy, Estonii, Chorwacji oraz kadra Łotwy do lat 23. Natomiast „Beat COVID-19” ma zostać zorganizowany w dniach 15-21 maja w stolicy Słowenii. Poza gospodarzami rywalami Polaków będą: Austria, Francja, Korea Południowa i Rumunia.

Poprzedni

Tak pomagają klubom w Anglii

Następny

Po Grunwaldzie

Zostaw komentarz