Świetny wynik polskiej pary tanecznej

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew wywalczyli piąte miejsce w konkurencji par tanecznych w rozegranych w Mińsku mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. To najlepszy wynik polskich pary w zawodach tej rangi.

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew wywalczyli piąte miejsce w konkurencji par tanecznych w rozegranych w Mińsku mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. To najlepszy wynik polskich pary w zawodach tej rangi. Po raz piąty z rzędu tytuł mistrzów Europy wywalczyli Francuzi Gabrielli Papadakis i Guillaume Cizerona. Rywalizację solistek wygrała Rosjanka Sofia Samodurowa, wśród solistów najlepszy był Hiszpan Javier Fernandez (wygrał po raz siódmy z rzędu), a w konkurencji par sportowych triumfowali Francuzi Vanessa James i Morgan Cipres.

Startujący na co dzień w barwach klubu Axel Toruń Kaliszek i Spodyriew o blisko siedem punktów poprawili swój rekord sezonu, ustanowiony na zawodach Challenger Series w Tallinie. 22-letnia Kaliszek i jej starszy o trzy lata partner zajęli w Mińsku ostatecznie piąte miejsce – najlepsze w historii startów polskich par tanecznych w europejskim czempionacie. Wcześniej W 1976 roku siódmym duetem kontynentu zostali Teresa Weyna i Piotr Bojańczyk, a w 2000 roku wynik powtórzyli Sylwia Nowak-Trębacka i Sebastian Kolasiński. Nowak-Trębacka jest obecnie trenerką polskiej pary. Pięciokrotni mistrzowie kraju po raz piąty wystartowali w ME. W 2017 roku zajęli ósme miejsce, a rok później zostali sklasyfikowani dwie lokaty niżej.