W Wrocławiu kibole Śląska napadli na żużlowca Sparty

Do bulwersującego zdarzenia doszło w w miniona sobotę we Wrocławiu. Żużlowiec miejscowej Sparty Gleb Czugunow, mający od prawie dwóch lat polskie obywatelstwo, który w tym roku dostał powołanie do reprezentacji Polski, został zaatakowany przez grupę kiboli Śląska Wrocław.

Nagranie żużlowca Sparty Wrocław Gleba Czugunowa o agresji, jakiej doświadczył w zetknięciu z grupą kiboli Śląska Wrocław, zostało opublikowane na Instagramie. Post po kilku godzinach został usunięty, ale ponieważ w internecie nic nie ginie, z nagrania możemy się dowiedzieć, jakie to nieprzyjemności spotkały w miniony weekend zawodnika Sparty Wrocław. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Czugunow urodził się w 1999 roku Rosji, ale od 2016 roku jest zawodnikiem polskich klubów. Zaczynał w Kolejarzu Opole, potem był zawodnikiem Orła Łódź, a od 2018 roku ściga się w barwach Sparty. W 2020 roku otrzymał polskie obywatelstwo, a w minionym tygodniu po raz pierwszy wziął udział w zgrupowaniu żużlowej kadry Polski.
Czugunow tak relacjonował zajście: „We Wrocławiu, blisko ulicy Pobożnego, szedł duży, wielki pan. Złapał mnie za gardło i podniósł, miał przy sobie nóż. Powiedział, że wszedłem na terytorium piłkarskiego Śląska Wrocław i że nas żużlowców to on będzie rozp….. Miałem na sobie koszulkę z nadrukowaną flagą UE. Kazał mi ją zdjąć i zagroził, że jeśli tego nie zrobię, to wybije mi zęby. A potem dołączyło do niego jeszcze dwóch panów i oni mi powiedzieli, że jak jeszcze raz pojawię się swoim busem na ich dzielnicy, to zostanę połamany i bez zębów” – opowiedział w swojej relacji Czugunow. Zaatakowany żużlowiec na Twitterze zamieścił po jakim czasie krótki wpis, w którym napisał, że „szuka ochroniarza”.