Szanghaj czyli świat

Nowe siły witalne oraz wiele nowości na II China International Import Expo 2019.

II China International Import Expo rozpoczną się 5 listopada w Szanghaju i będą trwa przez kolejne pięć dni. Wydarzenie to przyniesie na pewno wiele zysków zarówno dla Chin, jak i całego świata.
Obecnie światowy wzrost gospodarczy zwalnia, ryzyko finansowe staje się coraz większe. Gospodarka stoi przed wyborem czy być bardziej zamkniętą czy otwartą, iść do przodu czy zatrzymać się. Organizacja przez Chiny targów to zdecydowany krok w kierunku promowania wyższego poziomu otwartości. Działanie to odzwierciedla rolę Chin we wspieraniu otwartej gospodarki światowej.
Ubiegłoroczne China International Import Expo koncentrowało się na idei „bądźmy coraz lepsi”. Jak informują organizatorzy, tegoroczne targi będą obejmować powierzchnię 360 000 metrów kwadratowych, co oznacza wzrost o 60 000 metrów w porównaniu z 2018 rokiem. W wydarzeniu weźmie udział ponad 3000 przedsiębiorstw z przeszło 150 krajów i regionów oraz ponad 250 wystawców, należących do grupy 500 największych przedstawicieli różnych branż na świecie.
Można powiedzieć, że ubiegłoroczne targi w Szanghaju wywołały „efekt pola magnetycznego”. W kontekście dostosowania globalnej gospodarki, protekcjonizmu i unilateralizmu, Chiny zdecydowały się na organizację pierwszej na świecie wystawy krajowej o tematyce importowej, która przyniosła pozytywną energię dla globalnej współpracy gospodarczej i handlowej. Liczba uczestników i wystawców wzrosła. China International Import Expo jest symbolem otwarcia Chin, a także nieustającym wysiłkiem na rzecz budowy otwartej gospodarki światowej. Organizując to wydarzenie, Chiny wspierają rozwój, który może przynieść wiele korzyści dla świata. Budując tę międzynarodową platformę, strona chińska otworzyła swoje drzwi i wniosły nowy wkład w globalny rozwój. Co warte przypomnienia, w najbliższym czasie
Chiny między innymi jeszcze bardziej obniżą stawki celne, poprawią poziom odprawy celnej, zmniejszą koszty instytucjonalne połączeń importowych, przyspieszą rozwój nowych formatów i nowych modeli, takich jak transgraniczny handel elektroniczny, co znacznie wpłynie na stymulację potencjału importu.
Chiny będąc gospodarzem targów chcą zgromadzić siły ze wszystkich stron. Dzisiaj, wraz z pogłębiającą się globalizacją gospodarki, tolerancja, obopólne korzyści i wygrana są właściwą ścieżką. Targi są organizowane przez Chiny, a również przez Światową Organizację Handlu i inne instytucje międzynarodowe, a także wiele krajów i regionów.
Zbliżająca się druga edycja targów w Szanghaju z pewnością dostarczy wiele niespodzianek, przyniesie nową witalność potrzebną do budowy innowacyjnej, integracyjnej i otwartej gospodarki światowej oraz do tworzenia lepszej przyszłości.