20 września 2024

Dwa trafienia Lewego

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w wygranym przez Bayern 5:0 meczu I rundy Pucharu Niemiec z Chemnitzer FC. Gola dla Darmstadt strzelił Artur Sobiech, a Bartosz Kapustka zaliczył debiut w ekipie Freiburga.

W pierwszej rundzie Pucharu Niemiec zespół Bayernu urządził sobie ostre strzelanie w spotkaniu z III-ligowcem. Kapitan reprezentacji Polski tuż po strzeleniu drugiego gola został w 63. minucie zmieniony, ale i tak został uznany za najlepszego zawodnika meczu. Skuteczniejszy od „Lewego” był jego wielki rywal z Borussii Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang, który w starciu z Rielasingen-Arlen (4:0) zaliczył hat-tricka. Łukasz Piszczek rozegrał w tym meczu pełne 90 minut. Bartosz Kapustka zaliczył debiut w zespole Freiburga, ale w spotkaniu z IV-ligową Germanią Halberstadt (2:1) wszedł na boisko dopiero w 82. minucie. Artur Sobiech, który zadebiutował w drużynie Darmstadt, strzelił dla niej honorowego gola w przegranym 1:3 meczu  z Jahn Regensburg.